Dazkırı Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2023

Dazkırı Belediyesi Personel Alımı için zaman zaman iş ilanları yayımlamaktadır. Afyonkarahisar ilçesinden birisi olan Dazkırı, çalışmak isteyen adaylara Dazkırı Belediyesi aracılığı ile kapılarını açıyor. İnsan kaynakları tarafından ihtiyaç duyulan pozisyon tespit edilerek iş ilanları duyurulmaktadır. Bu ilanımızda Dazkırı Belediyesinin yayımladığı ve yayımlayacağı iş ilanlarına nasıl iş başvurusu yapabileceğinizi anlatacağız…

Dazkırı Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları

Afyonkarahisar Dazkırı Belediyesi, Dazkırı ilçesine birçok alanda hizmet vermektedir. Tarihi çok eski yaşam alanlarına dayanan Dazkırı, birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Gelişen teknoloji sayesinde bugün modern bir görünüme doğru ilerlemektedir. İlçe belediyesi bir çok hizmet sağlayarak Dazkırı halkının yaşam standartlarını yükseltmeye çalışmaktadır.

Dazkırı ilçesi 15 köy ve 1 kasabadan oluşmaktadır. Nüfusu 12.000’e yakın olmakla birlikte çok fazla göç almamakta ve vermemektedir. Belediye son yıllarda yaptığı projeler ile Afyon halkına yaşanabilir bir Dazkırı ilçesi hazırlamıştır. Yaptığı projelerden bazıları şu şekildedir; Gülen Kora Kreş ve Gündüz Bakım Evi, Adalet Parkı, İsmail Uslu Yarı Olimpik Yüzme Havuzu ve Şehir Kameraları. Dazkırı Belediyesi Afyonkarahisar Belediyesi ile ortak bir çalışma yürütmektedir.

İnsan Kaynakları

Afyon Dazkırı Belediyesi insan kaynakları belediyenin personel ihtiyaçlarını tespit ederek alım yapmaktadır. Kaliteli hizmet vermek için işe alım sürecinde iş ilanı yayımlama ve mülakat yapmaktadır. Belediyenin verdiği hizmetlerin çalışan personellin niteliği ile kalitesinin arttığı düşünülmektedir. Bu nedenle Memur Alımı ve İşçi Alımı yapılacağı zaman yetkin adayları işe alım yapmaya çalışır.

Dazkırı İş İlanları

İş ilanları tamamen belediyenin ihtiyaçlarına göre yayımlanır. Buna göre ihtiyaç duyulan pozisyonlar ve alınacak personel kalibresi belirlenerek, başvuruya açılır. Ön başvuru yapan adaylar mülakat için Dazkırı Belediyesi İnsan kaynakları ile görüşmektedir. Görüşme sonunda olumlu yada olumsuz iş başvurusu yapan personele dönüş yapılarak sonuçlanır.

Dazkırı Belediyesi ilçenin hem Ekonomi, Tarım, Hayvancılık, Sosyal Destek anlamında destek sunmakta hem de istihdama olanak sağlamaktadır. Belediye ilçenin kalkınması için her alanda desteklemekten geri durmamaktadır. Dazkırı Belediyesinin İş İlanları Memur Alımı, İşçi Alımı ve Eleman Alımı statülerinde yapılmaktadır. İşe alım pozisyonları Şu Şekildedir;

  1. Zabıta Memuru Alımı
  2. İtfaiye Eri Alımı
  3. Mevsimlik İşçi Alımı
  4. Temizlikçi Alımı
  5. Park ve Bahçe Sorumlusu
  6. Güvenlik Görevlisi Alımı
  7. Sağlık Teknisyeni Alımı
  8. Çaycı Alımı
  9. Memur Alımı
  10. İşçi Alımı

Dazkırı Memur Alımı

Belediye memur alımı için yayımlayacağı iş ilanları için genellikle KPSS şartı koşmaktadır. KPSS sınavına girmiş ve belirli bir puan üzerinde almış adaylara başvurular açılmaktadır. Bunun yanında adayların kamu hizmetlerinden mahrum kalmamış olması ve Askerlik Hizmetini tamamlamış olması gerekir. Atama ile memur alımı yapılacağı zaman Belediyenin resmi web sitesinin duyurular bölümünden açıklanmaktadır. Başvuru adresi ve istenen kriterler ilan detayında yayımlanır.

Dazkırı İşçi Alımı

İşçi alımı için belediyenin yapacağı projeler büyük önem arz etmektedir. Projeye ilişkin ihtiyaç duyulan işçi sayısı belirlenerek Daimi veya Mevsimsel olarak işçi alımı yapılır. Sözleşmeli alınan işçi sözleşme sonunda belediyenin verdiği karar neticesinde sözleşmesi yenilenmekte veya fesih edilmektedir. Aynı şekilde işçide bu hakka sahiptir ancak yenileme konusu belediyenin insifiyatindedir.

İş Başvurusu Nasıl Yapılabilir?

İş başvurusu yapabilmek için öncelikle Belediyenin yayımladığı iş ilanlarını sıkı takip etmek gerekir. Belediye iş ilanlarını İlan.gov.tr, İş-kur ve Resmi web sitesi üzerinden yayımlayarak başvuruya açar. Duyurulan ilanın detayında başvuru adresi belirtilir. Bununla birlikte genellikle iş-kur kurumu üzerinden iş başvurularını kabul etmektedir. İş-kur üzerinden yayımlanan ilanlara iş başvurusu yapabilirsiniz. Ayrıca Dazkırı Belediye Başkanlığı birimine giderek açık pozisyona iş başvurusu yapmak istediğinizi söylemeniz yeterli olacaktır. Güncel iş ilanı olup olmadığını Duyurular linkine tıklayarak resmi web sitesi üzerinden inceleyebilirsiniz.

Yazı Kaynağı:  https://www.elemanpersonelalimi.com/dazkiri-belediyesi-personel-alimi-ve-is-ilanlari/

Yorum Yaz