Dicle EDAŞ Personel Alımı İş İlanları 2023

Elektrik ve Enerji sektöründe kurumsal ve bireysel olarak dağıtım ve tedarik kapsamında hizmet veren Dicle EDAŞ şirketi yayımladığı yeni iş ilanları ile bir çok pozisyonda personel alımı yapacak. Personel alımı yapacağını çeşitli medya yayıncıları aracılığı ile duyuran şirket başvuran adayların değerlendirmelerini yapmaya devam ediyor. Bir çok pozisyonda Tecrübeli ve ya Tecrübesiz adayların başvurusunu kabul eden şirket çalışmak isteyen veya yeni bir kariyer planlayan adaylara kapılarını açıyor. Bu yazımızda Dicle EDAŞ tarihini ve iş ilanlarını görerek başvuru yapabilirsiniz.

Dicle Enerji Yatırım Sanayi ve Ticaret A.Ş

Dicle EDAŞ 1982 yılına kadar Tek Köy Elektrikasyonu olarak görev yapmaktaydı. Elektrik dağıtım müessesinin enerji piyasasını düzenlemek amacı ile kurulmasından sonra Belediyeler Elektrik Tahsilat birimine devredilerek 1990 yılına kadar bu yönetim altında hizmet vermiştir. Bu yıldan sonra Elektrik dağıtım müessesinin faaliyetlerine son verilerek TEK, TEDAŞ ve TEAŞ kurulmuştur. Bu anonim şirketleri boyunduruğu altında bulunan Elektrik dağıtım hizmetleri 2005 yılına kadar faaliyetlerine devam etmiştir.

Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş. kısa adıyla TEDAŞ 2005 yılında özelleştirme kapsamına alınarak ihaleye çıkarılmıştır. 6 ilden oluşan bölge için Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş. kurulmuştur. Merkezi Diyarbakır belirlenen Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş. 2013 yılında hissesinin tamamı Dicle Enerji Yatırım Sanayi ve Ticaret A.Ş. şirketine devredilmiştir. İstanbul Eren Bağımsız Denetim ve Yeminli Mali Müşavirlik AŞ. şirketi denetimi altında olan Dicle EDAŞ Diyarbakır, Şanlıurfa, Batman, Mardin, Siirt ve Şırnak illerinde hizmet vermektedir.

Dicle EDAŞ Personel Alımı ve İş İlanları

Dicle EDAŞ insan kaynağının önemini bilen ve buna göre de insan odaklı çalışan şirketlerden birisidir. Bu sebep bile Dicle EDAŞ şirketinde çalışmayı düşünen çoğu insan için yeterlidir. Dünyanın yönü makineleşmeye doğru gitse de insan kaynağından önemli bir teknolojiyi yakalamak neredeyse imkansızdır. Çünkü; Teknolojiyi geliştiren ve genişleten yine insandır. Bunun bilincinde olan şirket Çağdaş İnsan kaynağı yaratmaya ve bu insan kaynağını doğru yönetmeye çalışmaktadır.

Dicle EDAŞ ekip çalışmasına önem vermektedir. Motivasyonu ve Ortak paydaları çalışanlar içerisinde bir tutmaya çalışarak bütün çalışanlarının motivasyonunu arttırmayı hedeflemektedir. Dicle Elektrik şirketi olarak sürekli kendini geliştirmeye odaklanmış ve bunu süreklilik haline getirerek çalışanlarını ve müşterilerine değer verdiğini hissettirmektedir. Kariyer hedefi olan adayların tercih edebileceği bir şirket olan Dicle EDAŞ personellerinin kariyer yolculuğunda yanında olarak gelişimlerine katkı sağlamayı hedeflemektedir.

Çalışabileceğiniz İkametler ve Müdürlükler

Dicle EDAŞ Şirketinin sorumluluğunda 6 il bulunmaktadır. Her İle ait bir il müdürlüğü bulunmaktadır. Aşağıda il müdürlüklerini görebilirsiniz.

 • Diyarbakır İl Müdürlüğü
 • Şanlı Urfa İl Müdürlüğü
 • Mardin İl Müdürlüğü
 • Batman il Müdürlüğü
 • Siirt İl Müdürlüğü
 • Şırnak İl Müdürlüğü

Çalışabileceğiniz Pozisyonlar: Bu il müdürlüklerinde çalışabileceğiniz bir çok pozisyon bulunabilmektedir. Bunlardan en çok başvuru yapılan pozisyonlar ise Gişe Memuru, Danışma, Güvenlik Görevlisi, Sayaç Okuma Elemanı ve Elektrik Mühendisi gibi pozisyonlardır. Bir çok pozisyon Deneyim gerektirirken bir çoğuda öğrenmeye açık işlerdir. Örneğin; Sayaç okuma elemanı hızlı öğrenebileceğiniz bir iştir. Günümüz Teknolojisinde Navigasyon yardımı ile hızlıca bölgenizdeki sayaçları okuma imkanına sahipsiniz.

Dicle Elektrik İş İlanları
 • Filo Yöneticisi / Yönetmeni
 • İş Yeri Hemşiresi
 • Yazılım Geliştirme Uzmanı
 • Yazılım Geliştirme Uzman Yardımcısı
 • Elektrik Elektronik Mühendisi
 • Endüstri Mühendisi
 • Örme Direk Ustası
 • Bilgi Güvenliği Uzmanı
 • Osos Mühendisi
 • Sayaç Okuma Elemanı
 • Gişe Görevlisi

Dicle Edaş Nasıl İş Başvurusu Yapılır?

Dicle EDAŞ şirketine İş başvurusu yapmak için iki yöntem bulunmaktadır. Birincisi resmi web sitesinde oluşturduğu kariyer bölümünden başvuru formu doldurarak iletmenizdir. İkinci seçenek ise kariyer.net sitesine verdiği ilanlara başvuru yapmaktır. Tabi ki bu yöntem için siteye üye olmanız gerekmekte ve bir özgeçmiş oluşturmuş olmalısınız. Bu yöntemi çok fazla başvuru yapıldığından dolayı tavsiye etmiyoruz. İlk yöntemimize gelirsek size vereceğimiz başvuru formu linkine tıklayarak açılan sayfada Açık Pozisyonlar yazan kısmın altındaki KVKK metnini işaretlemeniz gerekmektedir. İşaretlemeyi yaptığınızda açık pozisyonlar linki gelecek bu linke tıklayarak iş ilanlarını görüntüleyebilir ve başvuru yapabilirsiniz. Dicle EDAŞ Açık Pozisyonlar için Başvuru linki; Dicle EDAŞ İş Başvurusu

Yazı Kaynağı:  https://www.elemanpersonelalimi.com/dicle-edas-personel-alimi/

Yorum Yazın