Esenler Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2023

Esenler Belediyesi Personel Alımı için zaman zaman iş ilanları yayımlayarak ve açık pozisyonları paylaşarak işe alım yapmaktadır. Belediye kadrosunda kadrolu ve sözleşmeli alınacak personeller belediyeye bağlı insan kaynakları tarafından ilan edilmektedir. Bu ilanımızda İstanbul Esenler Belediyesi Personel Alımı ilanlarını inceleyerek Belediye iş ilanlarına nasıl iş başvurusu yapabileceğimize değineceğiz…

Esenler Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları

Esenler tarihi Bizans imparatorluğuna kadar dayanan bir yerleşim yeridir. Bölgedeki halk fetihten sonra devlete çeşitli tarım ürünleri yetiştirerek hizmet etmekteydi. Ancak Lozan anlaşması ile birlikte bölgenin etnik kimliği de değişmiştir. Bölgede yaşayan Rum vatandaşlar Yunanistan’a göç ederek ilçeyi boşaltmıştır.

İstanbul Esenler ilçesi 1969 yılında belde statüsüne kavuşarak Esenler Belediyesi faaliyete başlamıştır. Belediye ilçede çeşitli hizmetler sunarak hayat standartlarını yükseltmektedir. Başta temizlik ve hijyen olmak üzere istihdam, Altyapı, Üstyapı, Park, Bahçe, Sosyal ve kültürel hizmetler sunmaktadır.

Belediye verdiği hizmetlerin yanı sıra istihdama da katkı sunarak ekonomiye destek vermektedir. İstanbul Belediye kurumlarından biri olarak birçok alanda çalışmalar yapmakta ve bünyesinde memur, işçi ve eleman çalıştırmaktadır. Projelerine istinaden kısa süreli işe alımlarla geçici işçi alımı da yapmaktadır.

İstanbul Esenler Belediyesi İş İlanları

İş İlanları insan kaynaklarının belediye içerisinde tespit ettiği ihtiyaç duyulan pozisyonlara istinaden yayımlanmaktadır. Belediye bünyesinde çalışmak isteyen adaylar bu ilanları takip ederek başvuru yapmaktadır. İnsan kaynakları yapılan başvuruları inceleyerek pozisyona uygun olan adaylarla mülakat gerçekleştirmektedir.

İnsan kaynakları aynı zamanda işe alım yapılacak personel ve mevcut personelleri için eğitimler düzenlemektedir. Belediyenin hizmet kalitesinin artmasında bu vesile ile önemli bir rol oynamaktadır. Özellikle personel seçimi konusunda nitelikli insan kaynağını hedefleyerek belediyeye kazandırmaktadır.

Memur Alımı

Memur alımı yapılacağı zaman kamuoyu ile paylaşarak vatandaşlara duyurmaktadır. Bu vesile ile ilanları takip eden adaylar başvuru kriterlerini ve şartlarını inceleyerek uygun görmesi halinde başvuru yapabilmektedir. Belediye kadrosunda memur olarak geçen pozisyonlar Zabıta, Güvenlik, Sağlık Personeli, itfaiye eri veya düz memur gibi pozisyonlar olabilmektedir.

Memur ilanlarına başvurmak için genellikle KPSS puanı ön şart olarak karşımıza çıkmaktadır. Belirlenen puan veya üzerinde puan almış adaylar için başvuru kabul edilirken ek şart olarak pozisyona göre boy, kilo ve yaş unsurları da ön plana çıkmaktadır. Başvuru kriterleri ilan yayımlandığı zaman ilan detaylarında ayrıca belirtilmektedir.

İşçi Alımı

Belediye işçi alımı için zaman zaman daimi işçi alımı ilanı yayımlamaktadır. Daimi işçi alımı uzun soluklu projeler için veya belediye bünyesinde azalan personel sayısını tamamlamak için yapılmaktadır. Bunun yanında yapılacak projeler içinde geçici işçi alımı ile iş olanağı sağlamaktadır.

Projenin planlandığı zamana göre geçici işçi alımı yapılarak proje sonuna kadar çalışılır. Proje sonunda farklı bir proje için sözleşme yenilenebilmekte veya fesih edilebilmektedir. İşçi ilanları için genellikle okur yazarlık yeterli olmakta ve meslek sahibi adaylar aranmaktadır. Bazen vasıfsız işçi alımı yani beden işçisi de alınabilmektedir.

Esenler Belediyesi İş Başvurusu

Esenler Belediyesine iş başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar ilk iş olarak belediyenin sosyal medya hesaplarını ve resmi web sitesini dikkatlice takip etmelidir. Personel alımı yapılacağı zaman resmi kaynaklar tarafından duyurularak ilan başvuruya açılmaktadır. Kısa sürede alınan başvurusu sayısı ile ilanlar kapanarak başvurular değerlendirilmeye alınmaktadır. Bu nedenle adayların belediyeyi takip etmesi son derece önemlidir. İlan yayımlandığı zaman başvuru adresi de beraberinde açıklanmaktadır. Genellikle İş-kur üzerinden iş başvuruları kabul edilmektedir. Belediyenin resmi web sitesi ve belediye başkanlığı da alternatifler arasındadır. Belediyenin duyurularını incelemek ve İş başvurusu yapmak için; Duyurular

Yazı Kaynağı:  https://www.elemanpersonelalimi.com/esenler-belediyesi-personel-alimi/

Yorum Yaz