Esenyurt Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2023

Esenyurt Belediyesi Personel Alımı için dönem dönem açık pozisyonları açıklayarak işe alım yapmaktadır. İstanbul Esenyurt Belediyesi gerçekleştirdiği projelerde ve verdiği hizmetler çerçevesinde personele ihtiyaç duymaktadır. Bu vesile ile İş başvurusu yapmak isteyen adaylar için yayımladığı iş ilanları ile adayları değerlendiriyor. Bu ilanımızda Esenyurt Belediyesi İş İlanları konusunu inceleyerek, Personel Alımı için nasıl iş başvurusu yapabileceğinizi inceleyeceğiz…

Esenyurt Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları

İstanbul Esenyurt ilçesi merkeze uzak fakat nüfusu yoğun olan ilçelerden birisidir. Nüfusu neredeyse 1 milyona yaklaşan Esenyurt İlçesi 2008 yılında ilçe statüsü kazanmıştır. Bununla birlikte Esenyurt Belediyesi hizmet vermeye başlamıştır. İlçe dünyanın ilk çikolata müzesine sahip olma özelliği taşıyor. İlçede İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile eşzamanlı çalışmalar yapılabilmektedir.

Belediye ilçede birçok proje ve çalışma yapmaktadır. Sunduğu hizmetler arasında park, bahçe, temizlik, hijyen, altyapı, üstyapı, evlendirme hizmeti gibi hizmetler vermektedir. Gerçekleştirdiği projeler içerisinde 3 Bilgi evi, 23 Dini tesis, 24 Eğitim binası, 17 Kamu binası, 2 Kapalı pazar ve Otopark, 11 Kreş, 3 Kültür evi, 12 Kültür merkezi, 1 Kütüphane, 3 Muhtarlık binası, 15 Park, 8 Sağlık tesisi ve 3 spor salonu bulunmaktadır.

İstanbul Esenyurt Belediyesi ilçenin yaşam standartlarını yükselterek, yaşamak için tercih edilen ilçelerin başında gelmek istemektedir. Bu nedenle bölgede yaşayan halkın yaşam refahını yükseltmeyi hedeflemekte ve modern bir Esenyurt için çalışmaktadır. Belediye verdiği hizmetlerin yanında istihdama da katkı sağlamaktadır. Ülkemizdeki işsizlik oranını azaltmak için hem kendi bünyesinde hem de ilçedeki şirketler aracılığı ile istihdam fırsatları yaratmaktadır.

Esenyurt Belediyesi İş İlanları

Esenyurt belediyesi insan kaynakları belediyenin verdiği hizmetlerde ve yaptığı projelerde önemli rol oynamaktadır. Belediye bünyesinde çalışan personelin birçok sürecinden sorumlu olmaktadır. Belediye bünyesinde çalışan personellerin maaş, özlük hakları, sosyal hakları, işe alım, iş feshi ve eğitim vermekle yükümlüdür. Özellikle verdiği eğitimler ile belediyenin verdiği hizmetlerin kalitesi artmaktadır. İnsan kaynakları işe alım sürecini yürüterek, belediyenin personel ihtiyacı duyduğu alanları tespit ederek iş ilanı yayımlamaktadır.

İş ilanları için iş başvuru formu dolduran adaylar yine insan kaynakları tarafından özgeçmişleri incelenerek uygun bulunmaları halinde mülakata çağrılır. Belediye kadrosunda çalışılabilecek bir çok pozisyon vardır. Bu pozisyonlardan bazıları; Zabıta Memuru, İtfaiye Eri, Memur, Güvenlik Görevlisi, İnsan kaynakları, Temizlik İşleri sorumlusu ve İşçi pozisyonları gibi pozisyonlardır. İnsan kaynakları personel alımı yaparken belediyenin ihtiyaçlarına yönelik hareket etmektedir.

İstanbul Esenyurt Belediyesi Memur Alımı

Memur alımı için belediye bazı şartları öne koymaktadır. Bunlardan en bilineni ise KPSS sınavıdır. Memur pozisyonunda çalışmak isteyen adayların KPSS sınavına girmiş ve yeterli puan almış olması beklenmektedir. Zabıta memuru içinse hem KPSS sınavı hem de boy ve kilo şartları bulunmaktadır. Bu şartlar ilan detayında ayrıca belirtilmektedir. Düz memur ve Kadrolu memur olarak belediyede çalışılabilmektedir. Sözleşmeli memur alımı belediye tarafından istenildiğinde veya atama ile olmaktadır.

Esenyurt Belediyesi İşçi Alımı

İşçi alımı için belediyenin gerçekleştireceği projeler önemli rol oynamaktadır. Örneğin; Belediye bir proje planladığında, projede çalışacak personel sayısı belediye bünyesinde yeterli değil ise geçici işçi alımı yaparak projeye dahil etmektedir. Belediye aynı zamanda daimi işçi alımı ile bünyesinde sürekli işçi çalıştırabilmektedir. İşçi alımı ilanları için okur yazarlık seviyesi çoğu zaman yeterlidir. Bunun yanında mesleki işçi alımı ile yapılacak işin niteliğine yönelik işçi de alabilmektedir.

Esenyurt Belediyesi İş Başvurusu

Belediye personel alımı ilanlarını kısa süreliğine yayımlayarak duyurmaktadır. Bu nedenle belediyenin resmi web sitesinin ve sosyal medya hesaplarının sıkı takip edilmesi gerekmektedir. Başvurular yoğunlukta olduğu için gereken özgeçmişi topladıktan sonra Belediye İş İlanlarını kapatmaktadır. İş ilanlarını takip eden adaylar bu nedenle bir adım önde sayılır. İlanlar ve işe alım yapılacak pozisyonlar paylaşıldığı zaman iş başvuru formu doldurulacak yer veya internet adresi belediye tarafından paylaşılmaktadır. Belediye genellikle Belediye başkanlığından fiziken başvuru veya iş-kur üzerinden iş başvurusu yapılmasını tercih etmektedir. Belediyenin iş ilanı yayımlayıp yayımlamadığını Esenyurt Belediyesi Duyurular linkinden inceleyebilirsiniz.

Yazı Kaynağı:  https://www.elemanpersonelalimi.com/esenyurt-belediyesi-personel-alimi/

Yorum Yaz