Ford C-Max Nasıl Bir Araba ?

Ford C-Max Nasıl Bir Araba ?

Ford C-Max sınıfının en iyi otomobillerinden biridir ve aynı zamanda aile odaklı olması da şaşırtıcı derece de güzel. Bu sınıf otomobiller de pek rastlanmayan bir durum. Biraz genişleyen bir aile hatchbackine benzeyen Ford C-Max, aslında dört yetişkin için pratiklik ve bol alan sunuyor. Ford bu otomobilde de standart temasını sürdürmüş durumda. Hatta öyle ki otomobile ilk bindiğinizde kendinizi Ford Focus’ta hissedebilirsiniz. Havalandırma çıkışından, anahtar girişine kadar bir Ford otomobilinde olduğunuzdan çok emin olursunuz.

 

C-Max’in çarpıcı özelliği, sürüş kalitesidir. Tüm Ford araçlarından büyük sürüş kalitesi beklense de orta büyüklükteki çok amaçlı bir araca (MPV) böyle bir his vermek biraz şaşırtıcı ve başarılı. Araba yol sarsıntılarında da çok başarılı. Uzun yollarda, çocuğunuz arka koltuğa geçip rahatlıkla uyuyabilir. Neredeyse hiç bir sarsıntı hissetmeyecektir. Motor serisi oldukça geniş ve son derece gelişmiş.  1.0 litrelik turboşarjlı benzinli motordan başlayıp 2.0 litrelik dizel motora kadar uzanan bir motor yelpazesi bulunuyor.

Ford firması, bu aracı (C-MAX) çok beğenilmiş ve ödül almış Focus ile Grand C-Max arasında bir yere konumlandırmış durumda.

C-MAX size, 16 inç alaşım jantlar, USB ve Bluetooth bağlantısı, DAB radyo ve ısıtmalı ön camlar sunuyor.

Satın almak için en ucuz model : 1.0-litre Zetec benzin

En düşük yakıt maliyetli model: 1.5-litre Zetec dizel

En hızlı model: 2.0 litrelik Titanyum dizel

En popüler model: 1.6-liter Zetec benzin

 

Yorum Yaz