Galaxy S20 FE 5G Modeli, TENAA’da Temel Özellikleriyle Ortaya Çıktı

Samsung’un yaklaşan Galaxy S20 Fan Edition modeliyle alakalı neredeyse her gün yeni bir haber veya söylenti ortaya atılıyor. Şirketin yeni modelinin yakında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Bununla beraber kısa süre önce 5G destekli Samsung Galaxy S20 FE 5G modeli ile ilgili bazı temel özellikler TENAA’da ortaya çıkmış durumda.

TENAA’daki listeye baktığımız zaman cihazın model numarası SM-G7810 olarak belirtilmektedir. Bu model numarası ile gelecek olan cihaz, 6,5 inç boyutunda ve FullHD+ çözünürlüğünde bir ekrana sahip olacak. 15W kablolu hızlı şarj desteğine sahip olan modelde 4.500mAh kapasiteli bir batarya bulunacak ve çift SIM kart özelliği sunulacak.

Telefonun ölçülerinin 159,8 × 74,5 × 8,4 (mm) boyutlarında olduğunu öğrenmiş durumdayız. Bu ölçülere baktığımız zaman Galaxy S20 Fan Edition modelinin Galaxy S20 ve Galaxy S20+ modelleri arasında kalan bir boyutlara sahip olduğunu söyleyebiliriz. Bununla birlikte yakın zamanda gerçekleşen dev bir sızıntı S20 FE 5G modelinde ne gibi başka özellikler ile karşılaşabileceğime dair başka detaylar sunmuştu.

Bu dev sızıntıda akıllı telefonun ekranının Corning Gorilla Glass 3 teknolojisi ile korunacağını öğrendik. Ayrıca bu ekranında Super AMOLED panele ve 120Hz’e kadar yenileme hızına sahip olacağını da öğrenmiş olduk. Akıllı telefonda 32MP özçekim kamerası bulunacak ve arka bölümde ise 12MP ultra geniş açılı kamera ve 3x optik yakınlaştırmalı 8MP telefoto modülünün yanı sıra OIS destekli 12MP birincil kamera sensörü yer alacak.

Samsung, Galaxy S20 Fan Edition modelini 4G ve 5G olmak üzere iki farklı varyantta piyasaya sürecek. Şirket, yeni modelini Exynos 990 ve Snapdragon 865 olarak iki farklı işlemci ile sunacak. Dikkate değer bir diğer özellik ise cihazın sahip olduğu IP68 sertifikasıdır. Bu sayede suya ve toza karşı dayanıklılık sunabilecek. Ekrana gömülü parmak izi okuyucusuna sahip olacak model, altı farklı renk seçeneği ile satışa sunulacak.

“Galaxy S20 FE 5G Modeli, TENAA’da Temel Özellikleriyle Ortaya Çıktı” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Yorum Yaz