Gaziosmanpaşa Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2023

Gaziosmanpaşa Belediyesi Personel Alımı yapmak için zaman zaman iş ilanları yayımlamaktadır. İş İlanları insan kaynakları tarafından yayınlanarak kabul edilmektedir. İstanbul ilinin ilçe belediyelerinden birisi olan Gaziosmanpaşa Belediyesinde çalışmak isteyen adaylar insan kaynaklarının ilanlarına başvuru yaparak iş fırsatı yakalayabilirler. Bu ilanımızda Gaziosmanpaşa Belediyesini ve İş ilanlarını inceleyerek nasıl iş başvurusu yapabileceğinize değineceğiz…

Gaziosmanpaşa Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları

İstanbul Gaziosmanpaşa Belediyesi 500.000’e yakın bir nüfusa hizmet vermektedir. Belediye ilçenin modern çağa uyum sağlaması, teknoloji ile entegre ve kültürünü muhafaza eden bir şekilde çalışmaktadır. Kamu hizmeti olarak birçok fayda sağlarken, ilçede yaşayan vatandaşların yaşam refahını yükseltmeye çalışmaktadır.

Belediye ilçede temizlik, hijyen, park, bahçe, sosyal, kültürel, evlendirme, zabıta, itfaiye ve sağlık hizmetleri gibi hizmetler sunmaktadır. Gaziosmanpaşa Belediyesi ilçenin yaşam için ilk tercih edilen ilçelerden birisi olması için gayret etmektedir. Kurulduğu 1963 yılından beri ilçeye kamu hizmeti sağlamaktadır. Ekonomik yönden yaptığı çalışmaların yanında personel alımı yaparak istihdama da katkı sağlamaktadır.

İstanbul Gaziosmanpaşa Belediyesi İş İlanları

İnsan kaynakları belediyenin verdiği hizmetlerde önemli rol oynamaktadır. Çünkü nitelikli eleman seçimi yaparak belediyenin hizmet kalitesini arttırmaktadır. Bunun yanında yetersiz personel olan birimleri tespit ederek iş ilanı yayımlamaktadır. İK; belediye personellerinin özlük dosyası, maaş, bordro, yıllık izin, işe alım, istifa ve eğitim konularından sorumludur. İşe yeni başlayan adaylara eğitimler vererek oryantasyon yapar. Bununla birlikte mevcut çalışan personeller için eğitimler düzenler ve işlerinde gelişmeleri sağlanır.

İş ilanları belediyenin ihtiyaç duyduğu durumlarda yayınlanmaktadır. Özellikle belediyenin gerçekleştireceği projeler için gereken işçi ihtiyacı geçici işçi alımı yada daimi işçi alımı ile gerçekleşmektedir. Belediye bünyesinde çalışabileceğiniz bir çok pozisyon vardır. Bu pozisyonlardan en bilineni Memur, İtfaiye Eri, Zabıta Memuru, Güvenlik Görevlisi, Vasıfsız İşçi, Mesleki eleman olarak gözümüze çarpmaktadır.

Çalışılabilecek Pozisyonlar

  • Zabıta
  • Geçici İşçi
  • Daimi İşçi
  • Memur
  • Çaycı
  • Temizlikçi
  • Güvenlik Görevlisi
  • İtfaiye Eri

KPSS Puanı İle Memur Olmak

Belediye bünyesinde memur olmak isteyen adaylar öncelikle KPSS sınavına girmiş olması gerekmektedir. Zabıta, İtfaiye Eri, Düz memur için KPSS şartı ön koşuldur. Bunun yanı sıra her pozisyon kendi içerisinde farklı şartlar barındırmaktadır. Zabıta alımı için başvuracak adayların belirtilen ölçülerde boy ve kilosu ile uyumlu olması gerekir. İtfaiye eri olacak adaylar için ise 35 yaşını aşmamış ve KPSS puanından en az 70 puan almış olması istenir. Düz memur olmak isteyen adaylarda KPSS ile birlikte iş başvurusu yapabilirler.

İşçi alımı diğer pozisyonların aksine okur yazarlık seviyesine kadar indirgenebilen nitelikleri taşımaktadır. Mesleki olarak yetkin adayları projeler için veya belediye bünyesinde daimi işler için alım yapılabilmektedir. Planlanan projeler kapsamında personel yetersizliği yaşanmasını öngörülmesi durumunda proje için geçici işçi alımı yapılmaktadır.

Gaziosmanpaşa Belediyesi İş Başvurusu

İş başvurusu yapmak isteyen adaylar öncelikle Gaziosmanpaşa Belediyesinin iş ilanı yayımlayıp yayımlamadığını kontrol etmelidirler. İnsan kaynakları belediyenin resmi web sitesi üzerinden personel alımı yapılacak departmanı ve pozisyonu duyurmaktadır. Buna istinaden iş başvuru formunu paylaşarak başvuru yapmak isteyen adayların formu doldurmalarını istemektedir. Son olarak 30 zabıta alımı yapan belediye bu ilanı da web sitesinin duyurular kısmından paylaşmıştı. Bu sebeple iş başvurusu yapmak isteyen adaylar ” Duyurular ” linkin tıklayarak belediyenin var ise iş ilanlarını görüntüleyerek iş başvurusu yapabilir.

İstihdam Portalı

İstanbul Gaziosmanpaşa Belediyesi, kendi bünyesinin yanında ilçede bulunan işletmeler ve şirketler içerisinde de istihdam yaratmaktadır. Belediye web sitesinde oluşturduğu Gaziosmanpaşa İstihdam Portalı ile ilçede bulunan işletmelerin ve şirketlerin ücretsiz ilan yayımlanmasına olanak tanıyarak iş arayanların kolay bir şekilde iş başvurusu yapabilmelerini sağlamaktadır. ”İstihdam Portalı” linkine tıklayarak birçok pozisyonda yayımlanan iş pozisyonlarını görebilirsiniz.

Yazı Kaynağı:  https://www.elemanpersonelalimi.com/gaziosmanpasa-belediyesi-personel-alimi/

Yorum Yaz