H&M Personel Alımı ve İş İlanları 2023

H&M Personel Alımı yapmak için yeni iş ilanları yayımlamaya devam ediyor. Türkiye’deki tekstil üretimi ve satışı yapan firmalardan birisi olan H&M bir çok pozisyonda eleman alımı yapacak. H&M yeni açılan mağazaları ve mevcut mağazaları için yayımlanan iş ilanlarına iş arayışında olan adayların başvuru yapmalarını bekliyor. Sizde H&M Şirketinin iş ilanlarına iş başvurusu yapmak istiyorsanız bu yazımızı dikkatlice okuyarak H&M hakkında bilgi, Tarihi, İş alanları, iş imkanları ve nasıl iş başvurusu yapabileceğinizle ilgili detaylı bilgi edinebilirsiniz…

H&M Group

H&M Grup tekstil ürünleri üretmek ve satışını yapmak amacı ile kurulmuştur. İsveç’te kurulan şirket ilk faaliyetini 1947 yılında göstermeye başlamıştır. Hazır giyim sektöründe hizmet veren şirket Erkek, Kadın, Çocuk ve Gençler için giyim eşyası üreterek mağazalarında satışa sunmaktadır. Yenilikçi bakış açısıyla trendleri takip ederek entegre ettiği ürünleri tüketicilere sunmaktadır. H&M mağazaları sadece Türkiye’deki bazı illerde AVM’ler içerisinde bulunmaktadır.

H&M mağazaları Türkiye’de 51 adet olmasına karşın sürekli yeni mağazalar açmakta ve açacak yerler aramaktadır. H&M aynı zamanda online satış sitesi ile tüketicilere bir tıkla satın alma opsiyonu da sunmaktadır. Mağazaların bulunduğu iller; Adana, Ankara, Antalya, Balıkesir, Bolu, Bursa, Denizli, Edirne, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, İzmit, Konya, Muğla, Sakarya, Samsun ve Çanakkale illerinde bulunmaktadır.

H&M Personel Alımı ve İş İlanları

İnsan kaynakları ihtiyaç duyulan pozisyonlar için dönem dönem iş ilanları yayımlamaktadır. Yayımlanan iş ilanlarına başvuru yapan adayları eşit ve adil şartlarda değerlendirerek işe alım yapar. Şirket çalışanlarına temel değerlerini empoze ederek ekip olarak hareket etme duygusunu aşılamaktadır. Değer yargıları herkese eşit olan şirket çalışanlarını değerli tutan ve motive etmeye çalışan bir yapıda hareket etmektedir.

Şirkette işe başlamak isteyen adaylar Tam zamanlı, Yarı zamanlı, Stajyer ve Sözleşmeli olarak başvuru yapabilirler. Takım ruhunu işe yansıtırken aynı zamanda bireyselliğe ve kişisel gelişime de önem vermektedir. Bu bağlamda çalışanlarına zaman zaman eğitimler vererek hem inovasyon kültürünü aşılamak hem de müşterileri memnun etmek adına çalışmalar yapmaktadır. Bu bağlamda işe alım yapacağı adayların nitelikli ve yetkin adaylar olmasını istemektedir.

Personel Alımı için yayımlanan ilanlar içerisinde farklı çalışma alanları bulunmaktadır. Bu çalışma alanları; Online Satış Kanalı, Mağazalar, Lojistik, Üretim, Kurumsal Yönetim Ofisi. Şirket çalışmak isteyen adayların moda ile ilgisi olmasını ve modayı takip eden bireyler olmasını istemektedir. Bunun nedeni tekstil sektörünün dönem dönem yöneldiği yeni trend ürünlerdir.

H&M İş İlanları

 • Kasiyer
 • Mağaza Elemanı
 • Satış Danışmanı
 • Güvenlik Görevlisi
 • Temizlik Görevlisi
 • Görsel Düzenleme Sorumlusu
 • Part-Time Satış Elemanı
 • Sosyal Medya Sorumlusu
 • Depo Sorumlusu

Çalışma Şartları

 • Müşterilere ve ekip arkadaşlarına yardımsever ve pozitif yaklaşımda olmak
 • Satış fırsatlarını görüp, satış arttırıcı faaliyetlerde bulunmak
 • Geri bildirime açık olup ekip arkadaşların ve yöneticilerinle açık iletişim kurmak
 • Yoğun iş yüküyle başa çıkarak, aynı anda birçok işi yürütebilmek
 • En efektif zaman yönetimiyle hedeflerine ulaşmak
 • Gelişime açık olmak
 • Hafta sonu ve akşam da dahil olmak üzere esnek çalışma saatlerine uygun olmak
 • En az lise mezunu olanlar

H&M İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

İş başvurusu yapabilmek için öncelikle çalışmak istediğiniz pozisyonu belirlemeniz gerekmektedir. Yukarıda paylaşmış olduğumuz açık pozisyonların yanı sıra, yeni pozisyonlarda şirketin insan kaynakları tarafından paylaşılmaktadır. Yeni bir eleman alımı yapacağını sahip olduğu kariyer sitesi ile duyurmaktadır. Size uygun veya bulunduğunuz ilde açık pozisyon yok ise kariyer sitesini takip ederek ilanlardan haberdar olabilirsiniz. Bunun yanında çalışmak isteyen arkadaşınızı da H&M insan kaynaklarına tavsiye edebilirsiniz. İş Başvurusu yapmanın yolları şu şekildedir;

 1. Size en yakın H&M mağazasına giderek iş başvuru formu doldurmak istediğinizi söyleyebilirsiniz. Mağaza sorumlusu size bir form vererek doldurmanızı isteyecektir. Doldurduğunuz form H&M insan kaynaklarına iletilerek çalışmak istediğiniz pozisyon için uygunsanız mülakata çağrılarak bazı testlerden geçeceksiniz. Bu yöntem aynı zamanda açılacak yeni pozisyonlar için özgeçmişinizin değerlendirmeye alınacağı anlamına gelmekte ve insan kaynakları havuzunda bekletilmektedir.
 2. Online İş başvurusu ile kolayca vakit harcamadan özgeçmişinizi H&M İnsan kaynaklarına iletebilirsiniz. H&M grup İş Başvurusu linkine tıklayın. Açılan sayfada açık pozisyonları göreceksiniz. Size uygun olan ilana tıklayarak açılan sayfada iş tanımını ve istenen nitelikleri inceleyin. Başvurmak istiyorsanız sağ üstteki ilgileniyorum butonuna tıklayarak önceden hazırladığınız CV yi ekrana sürükleyerek karşıya yükleyin. Kişisel bilgilerinizi doldurarak Gönder butonuna tıklayarak başvurunuzu tamamlayın.

Yazı Kaynağı:  https://www.elemanpersonelalimi.com/hm-personel-alimi/

Yorum Yazın