Hocalar Belediyesi Personel Alımı 2023

Hocalar Belediyesi Personel Alımı ile alakalı dönem dönem iş ilanları yayımlamaktadır. Hocalar Belediyesi İnsan Kaynakları tarafından yürütülen işe alım süreci, mülakat ve iş teklifi şeklinde ilerlemektedir. Devlet kurumunda çalışmak isteyen adayların ilgiyle takip ettiği Belediye İş İlanları başvurulabilecek kurumlarından birisi de Afyonkarahisar Hocalar Belediyesi’dir. Bu ilanımızda Hocalar Belediyesi hakkında detaylı bilgiye ve iş ilanlarına nasıl iş başvurusu yapabileceğimize değineceğiz…

Hocalar Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları

Afyonkarahisar ilinin ilçelerinden birisi olan Hocalar ilçesi, öncesinde sandıklıya bağlı bir beldeydi. 1972 yılında Sandıklı’dan ayrılarak ilçe olmuştur. İlçe giderek nüfus kaybı yaşamaktadır. Bu nedenle Afyon Hocalar Belediyesi nüfus kaybı yaşamamak ve insanlar tarafından tercih edilen yaşanabilir bir bölge için hizmet vermektedir. Belediye verdiği hizmetler ile halkın yaşam standartlarını yükseltmeye çalışmaktadır.

Afyon Hocalar Belediyesi ilçenin kalkınmasında büyük rol oynamaktadır. Altyapı-üstyapı, temizlik, yol, sosyal destek gibi çalışmalarla halka destek olmaktadır. Hocalar ilçesinin geçim kaynağı genellikle Tarım ve Hayvancılık üzerinden olmaktadır. Belediye Afyonkarahisar Belediyesi ile ortak bir çalışma yaparak hizmet standartlarını arttırmaktadır. İstihdam olarak da belediye ilçeye katkı sağlamaktadır. Hem Belediye iş ilanları hem de Hocalar İş ilanları ile ekonomiye katkı sunulmaktadır.

İnsan Kaynakları

İnsan kaynakları yaptığı çalışmalar neticesinde Belediyenin ihtiyaç duyduğu personel sayısını tamamlamaktadır. Bir başka deyişle herhangi bir iş ve proje için ihtiyaç duyulan personeli iş ilanları yayımlayarak işe alım yapar. Sürekli işçi, Sözleşmeli işçi, Memur, Eleman gibi kategorilerde belediye bünyesine personel alımı yapılır.

Memur alımı belediyenin yayımladığı ilanların yanı sıra nadiren de olsa atama ile de yapılmaktadır. Memur alım şartları belediye tarafından belirlenebilse de genellikle şu şekilde olmaktadır; T.C vatandaşı olmak, Hüküm giymemiş olmak, Devlete karşı suç işlememiş olmak, KPSS sınavına girmiş olmak, Belirlenen yaş kriterlerine uygun olmak, istenilen niteliklere sahip olmak gibi şartlar mevcuttur.

İşçi alımı genellikle belediyenin gerçekleştireceği projede ihtiyaç duyulan iş gücünü sağlamak amacı ile yapılmaktadır. Bunun yanında belediye bünyesinde çeşitli işleri yapabilecek daimi işçiler mevcuttur. Projeye ilişkin gereken iş gücü mevsimlik işçi alımı yapılarak giderilmektedir. İşçi alımında genellikle okur-yazar olmak yeterlidir.

Çalışılabilecek Pozisyonlar

  • Yazı İşleri
  • İtfaiye Eri
  • Zabıta Memuru
  • Tekniker
  • Su İşleri Teknikeri
  • Tahsildar
  • Sözleşmeli Personel
  • Hizmetli Memur
  • Sürekli İşçi
  • Ambar Memuru

Afyon Hocalar Belediyesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

İş başvurusu yapmak için belediyenin kendine ait bir alanı bulunmamaktadır. Genellikle İş-kur kurumu üzerinden iş ilanı yayımlanarak başvuruya açılmaktadır. İş başvurusu yapmak için açık pozisyonların iş-kur üzerinden yayımlanmış olması gerekmektedir. Bu nedenle Devlet işlerinde çalışmak isteyen adaylar Belediyenin Facebook hesabını takip ederek yayımlanacak ilanlardan haberdar olabilirler. İş-kur üzerinden başvuru yapılabilmesinin yanında belediye başkanlığına giderek de iş başvuru formu doldurmak istediğinizi söyleyebilirsiniz. Belediyenin Facebook hesabı için Hocalar Belediyesi linkine tıklayabilirsiniz.

Yazı Kaynağı:  https://www.elemanpersonelalimi.com/hocalar-belediyesi-personel-alimi/

Yorum Yaz