Tüpraş Personel Alımı ve İş Başvurusu 2023

Tüpraş personel alımları için yeni iş arkadaşları alacağını duyurdu. Tüpraş  firmasına iş başvurusu yaparak personel alımlarındaki yerinizi alın. Personel alımı yapılacağını insan kaynaklarından duyuran Tüpraş yeni iş arkadaşları arıyor. Sitemizden İş başvuru Formunu doldurabilirsiniz. Personel alımlarına başvuru yapacaklar için hazırladığımız yazımızın devamını okuyarak eleman alımları hakkında gerekli bilgileri edinebilirsiniz.

Tüpraş Hakkında 

1955 yılında kurulan Tüpraş, İzmit rafinerisini 1961 yılında devreye alması ile faaliyetine başlamıştır. 1971 yılına kadar gelen Süreçte ham petrol işleme kapasitesini 5,5 tona yükseltti. 1972 yılında izmir rafinerisini devreye alması ile 3 milyon ton daha ham petrol işleme kapasitesi oluşturdu. Tüpraş, 2017 yılından bu yana Koç İnovasyon Programında yer almaktadır. Bu amaçla, inovasyon stratejisini belirledikten ve tüm Şirket için süreçleri yayınladıktan sonra, kültürel dönüşümü desteklemek ve farkındalığı artırmak amacıyla iletişim ve eğitim faaliyetleri gerçekleştirilmiştir.

Kurum içi girişimcilik projeleri, odak alanlarına ve Şirket’in üst ve orta düzey katılımcıları içeren strateji çalıştaylarında belirlenen stratejilerine uygun olarak gerçekleştirilecek uzun ve kısa vadeli hedefler çerçevesinde yürütülmektedir.

Şirket tarafından yayımlanan alanlarda iş modeli yenilik odaklı fikirler üzerinde çalışmalar yapılmıştır. Kurum içi programlar, odak alanı doğrultusunda yeni gelir alanları yaratabilecek farklı iş alanlarında mevcut kaynakların kullanımını sağlamayı amaçlamaktadır. Destek, şirketin yeni iş modellerinin sunduğu fırsatlardan yararlanmasını sağlayacak ve yeni büyüme alanları bulma çabalarını destekleyecek yenilikçi iş fikirlerine genişletilmiştir.

İzmit Rafinerisi

Üretime 1961 yılında 1 milyon ton/yıl ham petrol işleme kapasitesi ile başlayan İzmit Rafinerisi’nin , yıllar içinde gerçekleştirilen önemli kapasite artırımları ve beyaz ürün verimliliğini artırıcı modernizasyon çalışmaları sonucunda ham petrol işleme kapasitesi 11,3 milyon ton/yıl olarak tescil edilmiştir.

Kırıkkale Rafinerisi

1986 yılında başta Ankara olmak üzere İç Anadolu, Doğu Akdeniz ve Doğu Karadeniz bölgelerindeki birçok ilin petrol talebini karşılamak amacıyla kurulan Kırıkkale Rafinerisi, hydrocracker, izomerizasyon, dizel kükürt giderme ve CCR reformer ünitelerinin ilave edilmesiyle genişletilerek Akdeniz standartlarına göre orta düzeyde kompleksiteye sahip bir rafineri haline getirilmiştir. Yıllık 5,4 milyon ton ham petrol işleme kapasitesine sahip olan Rafineri’nin ham petrol ikmali, Ceyhan-Kırıkkale boru hattı kullanılarak Botaş’ın Ceyhan Terminali’nden sağlanmaktadır.

Batman Rafinerisi

Türkiye’nin ilk rafinerisi olma özelliğini taşıyan Batman Rafinerisi, 1955 yılında Batman’da, yıllık 330 bin ton ham petrol işleme kapasitesiyle kurulmuştur. 1972 yılında yeni bir ham petrol işleme ünitesinin devreye alınması sonucunda Batman Rafinerisi’nin yıllık ham petrol işleme kapasitesi 1,4 milyon ton/yıla yükselmiştir. 

 • TÜPRAŞ’TAN 9 AYDA 22,2 MİLYON TON SATIŞ 179 MİLYON DOLAR YATIRIM
 • 3.ÇEYREK MALİ TABLOLAR
 • TÜPRAŞ’IN 2019 YILI İLK YARI TOPLAM SATIŞLARI 14,4 MİLYON TON OLDU
 • 2.ÇEYREK MALİ TABLOLAR
 • 1.ÇEYREK MALİ TABLOLAR
 • TÜPRAŞ, İSTANBUL HAVALİMANI’NIN EN BÜYÜK JET YAKITI TEDARİKÇİSİ OLDU
 • TÜPRAŞ’IN AR-GE PROJESİ, AB HORİZON 2020’DEN TEK SEFERDE EN YÜKSEK TEŞVİĞİ ALMAYA HAK KAZANDI

Vizyon: Petrol sektöründe performansına özenilen, çevre ve yaşam değerlerine saygılı öncü bir şirket olmaktır.

Misyon: Yenilikçi uygulamalarla sektörümüzü yönlendirmek ve ülkenin petrol ürünleri ihtiyacını karşılamaktır.

Değerlerimiz,

 • Dürüst, şeffaf ve etik,
 • İnsana saygılı,
 • Çevreye duyarlı,
 • Yaratıcı ve yenilikçi,
 • Müşteri odaklı,
 • Çalışanlarının gelişimini destekleyen,
 • Takım çalışmasına önem veren.

Tüpraş İnsan Kaynakları

Türkiye’nin en büyük firmalarından olan Koç Holding’e ait olan Tüpraş, uzun yıllardır rafinerileriyle farklı lokasyonlarda bulunmakta ve petrol endüstrisi içerisinde hizmet vermektedir. Tüpraş çalışma hayatında eşitlik ilkesini benimsemiş olan bir şirkettir ve bu sebeple fırsat ayrımcılığı olmadan eleman alımı yapar. İşe alımda ve istihdamda göz önünde bulundurulan tek kriter işe uygunluktur.

Nitelikli iş gücünü ve iş sırasındaki verimliliği esas kabul eden Tüpraş, bünyesinde barındırdığı personellerin değerini gerçek anlamda bilen nadir şirketlerdendir. Bu sebeple en çok önem verdikleri şey insandır. Tüpraş internet üzerinden başvuru yapma kolaylığı sağlar. Bu başvurularınız daha hızlı görüntülenir ve aynı zamanda farklı rafineriler tarafından değerlendirilir.

Tüpraş Personel Alımı İş Başvurusu

Tüpraş, istihdamda tanınan eşit hakların toplumsal ilerlemenin ön koşulu olduğuna inanır, bu kapsamda işe alım süreçlerinde fırsat eşitliğine özen gösterir.  Koç Topluluğu Eşitlik İlkeleri ve Uygulama Prensipleri doğrultusunda  işe alım ve istihdamda tek ölçü olarak işe uygunluk vasfı aranır; ayrımcılık yapmadan fırsat eşitliği sağlanır. Mavi ve Beyaz yaka personel alımı ve işçi alımı iş başvurusu.

Yazı Kaynağı:  https://www.elemanpersonelalimi.com/tupras-personel-alimi/

Yorum Yaz