Hyundai i10 Nasıl Bir Araba ?

Hyundai i10 Nasıl Bir Araba ?

Pratik ve geniş bir şehir arabası arıyorsanız Hyundai i10 listenizin en üstünde olmalıdır. SEAT Mii, Skoda Citigo ve Peugeot 108 gibi rakip şehir araçlarından daha pahalı ama iyi standart donanım seviyeleri ve mükemmel bir beş yıllık garanti ile geliyor.

İ10’un en büyük satış iddialarından biri pratik iç mekan. Kabin kalitesi de yumuşak dokunuşlu plastikler sayesinde son derece iyidir. Alıcılar 1.0 ve 1.2 litrelik benzinli motorlardan birini seçebilirler. Her ikisini de çalıştırmak çok ucuz, ancak düzenli olarak otoyol kullanıyorsanız 1.2’nin ekstra gücü daha iyi bir seçenek haline getiriyor. Tüm modellerde merkezi kilitleme, bir USB portu ve elektrikli ön camlar bulunuyor. i10 bir şehir otomobili olmasına rağmen, 112 kph bir seyir hızı sayesinde güvende hissediyorsunuz ve uzun yolculuklar için de yeterince sessiz bir araç. Tüm i10’lar arabayı beş yıl veya 100.000 mil kapsayan bir garanti ile birlikte geliyor.

Yeni i10’da sadece iki motor var, ikisi de benzinli motorlar. İlki üç silindirli ve mütevazi bir 66 beygirlik güce sahip. Aracın 0’dan 100’e çıkması 15 saniye sürüyor. Diğer motorun ise 159 kph lik bir üst hız sınırı var. Dört silindirlik cihaz 87 beygir gücüne sahip ve 0’dan – 100’e üç saniyede çıkıyor. Bu motor daha iyi bir performans sağlıyor ama ekonomik değil. Aracın otomotik ve manuel olmak üzere iki vites seçeneği bulunuyor. Eğer ekonomik bir mod istiyorsanız manueli tercih etmelisiniz. Otomatiği seçecekseniz çok daha fazla vergi ödemeye hazır olun.

Yorum Yaz