İscehisar Belediyesi Personel Alımı 2023

İscehisar Belediyesi Personel Alımı yapmaya devam ediyor. Belediyenin insan kaynakları, ihtiyaç duyulan pozisyonları paylaşarak adayların başvurusuna açmaktadır. Afyonkarahisar ilçelerinden birisi olan İscehisar halkı bu ilanları inceleyerek, Devlet kurumlarında iş imkanı bulabilirler. Bu ilanımızda İscehisar Belediyesi hakkında bilgiler vererek nasıl iş başvurusu yapabileceğimize değineceğiz. İscehisar Belediyesi Personel Alımı konusunda İşçi alımı, Memur Alımı ve Eleman alımı yapmaktadır. Detaylar ilanın devamında;

İscehisar Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları

Afyonkarahisar İscehisar Belediyesi, İscehisar halkına kaliteli hizmet sunma hedefi ile faaliyet göstermektedir. Tarihin çok eski sayfalarında yer edinen İscehisar, Roma, Bizans, Hitit ve Selçuklu gibi büyük hükümdarlıklara ev sahipliği yapmıştır. İscehisar’ın nüfusu bugün 25.000’den fazla olmakla birlikte giderek artan bir nüfus grafiği çizmektedir. Afyon İscehisar ilçesi 1987 yılında ilçe statüsüne geçmiştir.

Afyon İscehisar Belediyesi halkın birçok alanda destek aldığı bir Devlet kurumudur. Bu nedenle İscehisar Belediyesi; Teknolojiye uygun çağdaş hizmet anlayışı ile her zaman kendini geliştiren ve daha iyi hizmet vermeye odaklanan bir belediyedir. Belediye altyapı-üstyapı, Temizlik, Park ve Bahçe, Sosyal Destek, Evlendirme gibi hizmetler sunmaktadır. İscehisar’ın geçim kaynağı Tarım, Hayvancılık ve Mermerdir. Belediye Afyonkarahisar Belediyesi ile ortak bir çalışma içerisinde olup istihdama da katkı sunmaktadır.

Projeler
 • Kahya Tepesi Projesi
 • Kent Meydanı Projesi
 • Tarıma Dayalı Organize Sanayi Projesi
 • Güneş Enerji Santrali Projesi

İnsan Kaynakları

Belediye insan kaynakları aracılığı ile personel alımı yapmaktadır. İscehisar Belediyesi insan kaynakları belediye bünyesinde bulunan personelin tüm süreçlerinden sorumludur. İşe alım, İzin, Rapor, Maaş, Özlük, Bordro, Eğitim ve Performans değerlendirme gibi görevlerden sorumludur. Bunun yanında Belediyenin ihtiyaç duyduğu pozisyonlarda iş ilanı yayımlayarak mülakat ve işe alım yapmaktadır. İhtiyaç duyulan pozisyonları tespit etmek ve pozisyona yönelik nitelikli eleman bulmakla yükümlüdür.

İscehisar Belediyesi İş İlanları

İş ilanları ihtiyaç duyulan pozisyonlara özel Memur, İşçi ve Eleman statülerinde yayımlanmaktadır. İş ilanlarının yayımlandığı mecralar dönem dönem değişiklik gösterebilmektedir. Belediye iş ilanları için resmi web sitesi ve sosyal medya hesaplarını kullanarak duyurmaktadır. İşe alım dönemsel olabildiği gibi aynı zamanda acil ihtiyaçlara yönelik yada mevsimsel de olabilmektedir. Boşalan pozisyonlar için iş ilanı yayımlayan belediye başvuru yapan adayları etik ve eşit şartlarda değerlendirerek ayrımcılık yapmadan işe alım yapmaktadır. İscehisar Belediye Bünyesinde çalışabileceğiniz pozisyonlar şu şekildedir;

 • Zabıta Memuru
 • Temizlik Görevlisi
 • Şoför
 • Güvenlik Görevlisi
 • Park ve Bahçe Elemanı
 • İşçi
 • Arşivci
 • Memur
 • İtfaiye Eri
 • Sağlık Görevlisi

Afyonkarahisar İscehisar Belediyesi İşçi Alımı

İşçi alımı belediye bünyesinde açılan pozisyonlara istinaden yapılmaktadır. Bunun yanında Belediyenin gerçekleştireceği projeler için gereken insan gücünü geçici işçi alımı ile sağlamaktadır. Daimi işçi alımının yanında dönemsel, yani mevsimsel işçi alımı da yapılmaktadır. İşçi olarak çalışmak için istenen eğitim seviyesi genellikle okur yazarlıktır. Bazı projeler için Beden İşçisi veya Vasıfsız eleman alımı yapılabilmektedir. Belediye işçi alımı için yayımlayacağı ilanlar iş-kur ve ilan.gov.tr üzerinden duyurularak başvuruya açılmaktadır.

Afyon İscehisar Belediyesi Memur Alımı

Memur Alımı ilanları İscehisar halkının en çok takip ettiği ilanlardan birisidir. Devlet Memuru olmak isteyen adaylar güncel olarak memur alım ilanlarını takip ederek iş başvurusu yapmaktadır. Bunun nedenlerinden bazıları ise alınan maaş, izin hakları ve rahat çalışma ortamından kaynaklanmaktadır. İscehisar Belediyesi Atama ile Memur Alımı nadiren yapılmaktadır. Açılan pozisyon olursa pozisyona yönelik iş ilanı yayımlanmaktadır. Memur olmak için KPSS puanınızın önemi büyüktür. Belediye bir çok ilanda belirlenen KPSS puanı üzerinden Memur alımı yapmaktadır. İlanlar Belediye resmi web sitesi ve iş-kur üzerinden duyurulmaktadır.

İscehisar Belediyesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

İş başvuruları açılan pozisyonlara istinaden yapılabilmektedir. Genel başvuru gibi bir kavram yoktur. Bu sebeple İscehisar Belediyesi resmi web sitesi üzerinde ki duyuruları ve sosyal medya hesaplarını takip etmeniz son derece önemlidir. Çünkü iş ilanı yayımlandığında başvuru kontenjanı dolmadan başvurunuzu iletmiş olmanız gerekir. İlanlar linkine tıklayıp Belediyenin duyurularını inceleyerek yeni iş ilanı yayımlanıp yayımlanmadığını görebilirsiniz. İlanlar içerisinde online iş başvuru formu doldurma adresi belirtilmektedir. Bunun yanında iş ilanı yayımlandığı zaman Belediye Başkanlığına müracaat ederek iş başvurusu yapmak istediğinizi söyleyebilirsiniz.

Yazı Kaynağı:  https://www.elemanpersonelalimi.com/iscehisar-belediyesi-personel-alimi/

Yorum Yaz