Koçtaş Personel Alımı ve İş İlanları 2023

Koçtaş Personel Alımı için iş ilanları yayımlamaya devam ediyor. Türkiye’de perakendecilik sektörünün lider şirketlerinden birisi olan Koçtaş mağazalarında çalışacak eleman ve personeller aramaktadır. Sürekli güncel iş ilanları ile karşımıza çıkan Koçtaş Mağazaları başvuru için adayların öz geçmişini iletmelerini beklemektedir. Koçtaş şirketine başvuru yapmak isteyen adaylar için bu yazımızda şirket hakkında detaylı bilgilere ve iş başvurusu nasıl yapılır ona değineceğiz.

Koçtaş Yapı Marketleri Ticaret A.Ş

Şirket ilk olarak hizmetini inşaat sektöründe vermiştir. 1955 yılında faaliyete geçerek inşaat şirketlerinin inşaat malzemelerini toptan karşıladığı bir perakende şirketi konumunda bulunan Koçtaş; kısa zamanda büyük satışlar ile büyüme ivmesi yakalamıştır. Yıl 1966’yı gösterdiğinde İzmir’de açılan bir mağaza ile perakendecilik sektörüne adım atmıştır. Dünya’daki yenilikler ile insanları tanıştırmak ve sektörde lider konuma gelmeyi amaçlayan şirket yurt dışındaki bir çok şirket ile anlaşmalar imzalayarak ortak çalışma gerçekleştirmiştir.

Koçtaş şirketi İnternet üzerinden satış yapmanın yanı sıra en büyük özelliği fiziksel olarak insanların alacakları ürünlere temas etme ve test etme olanağı sunmasıdır. Günümüzde İnternet üzerinden alışveriş ne kadar popüler olsa da İnternet kullanmayan veya alacağı ürünü test etmek isteyen insanlar tarafından ziyaret edilmektedir. Bu vesile ile gelen müşterileri etkilemek isteyen şirket ise Mağazasında kurduğu stand ve ürünler ile test etme; alışveriş deneyimini zirveye taşımaktadır. Şirket Koç grubu çatısı altında bulunmaktadır.

Koçtaş Şirketinin Türkiye’de 41 mağaza ile hizmet vermekte ve mağazaları iller bazında 19 ilde bulunmaktadır. Şirket zamanla ürün yelpazesini genişleterek bir çok alanda ürün satışı yapmaktadır. Beyaz eşya, Bahçe ev aletleri, Tekstil, Seramik ve aydınlatma sistemleri gibi bir çok ürün satışı yapmaya devam etmektedir. Buna istinaden çalışan personeller ürünler hakkında bilgili olmalı ve tüketicinin sorularına rahatlıkla cevap vermelidir. Koçtaş hakkında kısaca bilgi verdik, iş ilanları için yazımızın devamını okuyarak başvuru yapabilirsiniz.

Koçtaş Personel Alımı, İş İlanları ve İş Başvurusu

Her mağazasında zaman zaman eleman ihtiyacı bulunan Koçtaş her ildeki mağaza için farklı iş ilanları yayımlaya bilmektedir. Koçtaş iş başvurularını hem İnternet üzerinden hem de fiziksel olarak mağazada bulunan ik departmanı ile kabul edebilmektedir. Koçtaş insan kaynakları çalışan gücüne değer vermekte ve bunu ”En değerli kaynağımız insan gücümüzdür” sloganı ile açıklamaktadır. Şirketin adaylardan istediği Genel nitelikler; Yenilikçi, Müşteri dinleyen, Değişime açık, Gelişime açık ve Süreklilik istemektedir.

İşe alım süreci; İnternet üzerinden yayımlanan ilanlara başvurarak yada mağazada iş başvuru formu doldurularak gerçekleşir. Online başvuru sonrası adayın özgeçmişi incelenerek şirket için uygun olup olmadığı ve pozisyonun niteliklerini taşıyıp taşımadığı incelenerek uygun bulunması halinde mülakat için insan kaynakları birimine çağırılır. İnsan kaynakları adaylara genel yetenek testi, kişilik envanteri uygulaması ve mesleki yeterlilik testi ile mülakat uygulaması yapar. Pozisyon için en uygun adaya iş teklifi yapılır.

Çalışma Şartları

Koçtaş her pozisyon ve departman için farklı maaş olanağı sağlayabilmektedir. Bazı pozisyonların maaşı sabit olmasına rağmen bazı pozisyonlarda prim sistemi uygulanmaktadır. Prim sistemi; Personele verilen aylık satış hedefini tutturması durumunda kazandığı ek kazançtır. Çalışanlar için kariyer ve eğitim olanağı da sunan Koçtaş, personellerin alanlarında kendilerini geliştirmesini ve kariyerinde yükselmelerini hedeflemektedir.

Koçtaş İş İlanları

Çalışabileceğiniz bir çok pozisyon bulunsa da Koçtaş bu pozisyonlar için farklı farklı yetkinlikler beklemektedir. Pozisyona başvurulan adayların içerisinden en yetkin olanını seçmektedir. Bu sebeple başvuru formu içerisinde kendinizden detaylı bir şekilde bahsetmeniz de fayda var.

  • Müşteri Danışmanı
  • Depo Elemanı
  • Kasiyer
  • Satış personeli
  • Nakliyeci
  • Şoför
  • Temizlik elemanı
  • Güvenlik Görevlisi

Koçtaş İş Başvurusu

İş başvurusu yapmak için yayımlanan iş ilanları kontrol edebilirsiniz. İş ilanları yayımlanmamış ise mağazaya giderek iş başvuru formu doldurmak istediğinizi belirtmeniz yeterli olacaktır. Koçtaş iş başvurularını Koç Kariyerim üzerinden kabul etmektedir. Her hangi bir pozisyonda çalışmak isteyen adaylar ise Genel başvuru yaparak boşalan herhangi bir pozisyona başvuruda bulunmuş olurlar. Bunun yanında size en yakın bölgedeki Koçtaş mağazasına giderek iş başvuru formu doldurmak istediğinizi belirtebilirsiniz. Online İş başvurusu için Koçtaş Personel Alımı başvuru linki; İş Başvurusu

Yazı Kaynağı:  https://www.elemanpersonelalimi.com/koctas-personel-alimi/

Yorum Yaz