Kur İnşaat Personel Alımı ve İş İlanları 2023

Kur İnşaat Personel Alımı yapmaya devam ediyor. İnşaat sektöründe faaliyet gösteren şirket devam eden projeleri ve yeni alacağı projeleri için iş ilanları yayımladı. İnşaat sektöründe çalışacak eleman ve işçi arayan şirket bir çok pozisyonda yurtdışı ve yurtiçi için eleman alımı yapmaktadır. Bu ilanımızda Kur İnşaat’ın tarihinden, Devam eden projelerinden ve İş imkanlarından bahsederek, nasıl iş başvurusu yapabileceğiniz konusunda bilgiler vereceğiz. Kur inşaatta çalışmak isteyen adaylar yazımızın devamını okuyarak detaylı bilgi edinebilirler…

KUR İNŞAAT TİCARET VE SANAYİ A.Ş.

Kur İnşaat ilk etapta şahıs firması olarak hizmet vermekteydi. 1974 yılında şahıs firması olarak kurulan şirket gelişimi ve yatırımlarıyla 1983 yılında Kur İnşaat Ticaret ve Sanayi A.Ş olarak hizmet vermeye başladı. Şirket sektörde kazandığı deneyim ve bilgi birikimini projelerine yansıtarak sadece Türkiye’de değil yurtdışında da projeler yapmaya başlamıştır. Hem insan kaynağını hem de teknolojik altyapısını çağdaş hizmet anlayışına uygun olarak gerçekleştiren Kur İnşaat büyümeye ve yeni projeler almaya devam etmektedir.

Faaliyet alanlarını inşaat sektöründeki başarısından sonra genişleten Kur İnşaat; aynı zamanda turizm, madencilik, enerji, elektrik üretim, yatırım ve finans gibi sektörlere girerek bu alanlarda da büyümesini sürdürmektedir. Firmanın gerçekleştirdiği projeler kapsamında; Sağlık Tesisleri, Konut, Otel ve Turizm Tesisleri, İş Merkezleri, Sosyal ve Kültürel Tesisler, Sağlık Tesisleri, Askeri Tesisler, İdari Binalar, Endüstriyel Tesisler, Sulama, Kentsel Altyapı, İçme Suyu, Yol ve Liman gibi projeler yer almaktadır.

PROJELER (DEVAM EDEN)
 • Cezayir Demokratik Halk Cumhuriyeti Şehircilik Ve Yerleşim Bakanlığı
  Constantine Şehrinde Lpl 2011 Tranche 01,02,03 Ali Mendjeli’De 3000 Konut Yapım İşi
 • Süleymaniye Valiliği Irak
  Rania’Da 291 Yataklı Devlet Hastanesi Yapım İşi
 • Cezayir Demokratik Halk Cumhuriyeti Şehircilik Ve Yerleşim Bakanlığı
  Constantine Şehri , Ali Mendjeli’Nin Batı Uzantısında 4000 Konut Yapım İşi
 • Süleymaniye Valiliği Iraq
  Süleymaniye 100 M Genişliğinde 32 Km Çevre Yolu Projesi
 • Konut İyileştirme Ve Geliştirme Ulusal Ajansı
  Constantine Şehri, El Khroub Ali Mendjli De 2150 Konut Yapım İşi
 • Cezayir Demokratik Halk Cumhuriyeti Şehircilik Ve Yerleşim Bakanlığı
  Alger Şehrinde Sidi Abdullah’Da 5000 Konut Yapımı
 • T.C. Orman Ve Su İşleri Bakranlığı Devlet Su İşleri Genel Müd. 7.Bölge Müdürlüğü-Samsun
  Samsun 19 Mayıs Barajı İsale Hattı
 • T.C. Adalet Bakanlığı Teknik İşler Dairesi Başkanlığı-Ankara
  Ankara Ceza İnfaz Kurumu Yapım İşi
 • Denizli Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü
  Kongre Ve Kültür Merkezi İlave İşleri İşi
 • T.C. Adalet Bakanlığı Teknik İşler Dairesi Başkanlığı-Ankara
  Konya/Ereğli Ceza İnfaz Kurumu Yapım İşi
 • T.C. Adalet Bakanlığı Teknik İşler Dairesi Başkanlığı-Ankara
  Çorlu Ceza İnfaz Kurumu Yapım İşi
 • T.C. Adalet Bakanlığı Teknik İşler Dairesi Başkanlığı-Ankara
  Konya/Ereğli Ceza İnfaz Kurumu Yapım İşi
 • T.C. Adalet Bakanlığı Teknik İşler Dairesi Başkanlığı-Ankara
  Çorlu Ceza İnfaz Kurumu Yapım İşi

Türkiye’nin lider inşaat şirketlerinden birisi olmayı hedefleyen Kur İnşaat, üstlendiği projeleri taahhüt ettiği zamanda ve eksiksiz olarak, kaliteden ödün vermeden gerçekleştirmektedir. Yaptığı projelerin yapacağı projelerin teminatı olarak görüleceğini düşünen Kur İnşaat bu bağlamda her projesini özenle yürütmekte ve gerçekleştirmektedir. Projelerinde Yetkin insan kaynağını kullanırken aynı zamanda en son teknolojiyi kullanarak geleceği hazırlamada ön plandadır. Şirket ülkemize ekonomik kalkınmanın yanında İstihdam desteği de sunmaktadır. Bu bağlamda Personel Alımı ilanlarını aşağıdan görebilirsiniz.

Kur İnşaat Personel Alımı ve İş İlanları

Şirket prensip olarak yaptığı işlerde daha yüksek başarı elde etmek için çalışanlarına büyük önem vermektedir. Çalışanların mevcut koşullardaki fırsatlarını gözlemleyerek artı bir değere dönüştürme konusunda yüksek kabiliyete sahiptir. Sosyal yardımlar dolaylı ücret olarak her çalışana imkan olarak verilmektedir. İnsan kaynakları çalışanların işten ayrılma hızını ölçerek çalışanlar üzerinde iyileştirmeler yapmaktadır. Kur İnşaat Personel Alımı yapmak için dönem dönem çeşitli kariyer sitelerinden ve resmi sitesinden iş ilanları yayımlamaktadır.

İnsan kaynakları yayımladığı iş ilanlarını fırsat eşitliliği ilkesine dayalı olarak başvuran adayları eşit şartlarda değerlendirerek ayrımcılık yapmadan mülakat yapmaktadır. İşe alım sürecinde niteliğe, yetkinliğe ve beceriye dönük mülakat teknikleri uygulayarak işe alım yapmaktadır. Şirketin amacı nitelikli insan kaynağını oluşturup, sadık çalışan yaratarak hizmet kalitesini arttırmaktır. Yapısal sermayeye önem veren ve analiz eden şirket bu konuda da çeşitli çalışmalar yaparak geleceğe hazırlanmaktadır.

İş ilanları yayımlanırken farklı pozisyonlar farklı kategorilerde değerlendirilerek adaylar seçilmektedir. Mavi yaka ve Beyaz yaka olarak nitelendirilen adaylar başvurmak istediği pozisyona göre tecrübeli yada tecrübesiz olarak başvuru yapabilir. Beyaz yaka statüsünde çalışmak isteyen adaylardan tecrübe istenmektedir. Geçmişte pozisyon ile ilgili çalışmış ve başarılı olmuş olması gerekmektedir. Bu bağlamda Mavi yaka çalışanlar iyi performans göstermeleri halinde Beyaz yaka statüsüne terfi edebilmektedir.

İşçi Alımı daha çok mavi yaka statüsünde yapılmaktadır. Bu statüde adaylar başvurduğu pozisyona göre değerlendirilerek tecrübe gerektiren adaylar için mesleki yeterlilik, tecrübe gerektirmeyen pozisyonlar içinse adayın genel durumu değerlendirilmektedir. Tecrübesiz olarak başvurabileceğiniz pozisyonlar Vasıfsız Eleman, Vasıfsız İşçi veya Beden İşçisi olarak gözümüze çarpmaktadır.

Kur İnşaat İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

İş fırsatları ve açık pozisyonlar dönem dönem şirketin resmi web sitesi ile çeşitli kariyer sitelerinden duyurulmaktadır. İnsan kaynakları yayımladığı iş ilanlarına başvurarak özgeçmişini gönderen adayları değerlendirir. Ön başvuruları olumlu bulunan adaylar mülakat için insan kaynakları birimine yönlendirilir. Şirket hem yurtiçi hem de Cezayir, Irak gibi ülkelerde yurtdışı personel alımı yapabilmektedir. Şuanda açık pozisyon bulunmamakla birlikte açık pozisyon bulunduğunda sitemizden iş başvuru formu ve açık pozisyonlar paylaşılacaktır.

Yazı Kaynağı:  https://www.elemanpersonelalimi.com/kur-insaat-personel-alimi/

Yorum Yaz