Nestle Personel Alımı ve İş İlanları 2023

Ülkemizin lider gıda şirketlerinden birisi olan Nestle istihdam kaynağı olmaya devam ediyor. Nestle insan kaynakları tarafından yayımlanan ilanlar ile personel alımı yapılacak. Nestle şirketi eleman alımı yaparken dikkate aldığı kriterler ve iş ilanları ile alakalı detaylı bilgileri bu yazımızdan edinebileceksiniz. Öncelikle Nestle şirketinin geçmişini ve şuan ki durumunu inceleyerek başvuru yapacağını şirket ile ilgili genel bilgiler edinelim. Nestle Tarihi ve İş ilanları için yazımızın devamını okuyunuz…

Nestlé Türkiye Gıda Sanayi A.Ş

Nestlé kuruluşu çok eskiye dayanan bir şirkettir. İsviçre merkezli olan şirket kaliteli gıda ürünleri ile tüketicileri birleştirmek amacı ile kurulmuştur. Nestlé Türkiye ise ülkemize bebek maması ile giriş yapmıştır. Bebeklerin gelişimine katkıda bulunan Nestlé daha sonra ise ürün yelpazesini genişletmiştir. Türkiye’de bir çok ilke ev sahipliği yapan Nestlé şirketi ilk ofisini İstanbul ilimizde 1909 yılında açmıştır. Türkiye’de kalıcı olma isteği ile çeşitli yatırımlar yapan şirket Türkiye’de ilk çikolata fabrikası açan şirket olmuştur. Türk insanının damak tadına uygun üretim yapmak isteyen firma Türk tüketicilere özel çikolatalar üretmiştir.

Dünya’da Nestlé ise 1866 yılında, Anglo-Swiss Condensed Milk Company Avrupa’nın ilk konsantre süt fabrikasını İsviçre’de açması ile başladı. Kurucusu Almanya doğumlu idi. O dönemde anne sütü ile beslenemeyen bebeklerin önüne geçmek amacı ile ürettiği bebek maması ile sağlıkta bir çığır açmıştır. Anne sütü alamayan bebekler Nestlé şirketinin ürettiği süt, buğday ve şekerden oluşan ürün Nestlé tarihinin adını altın harflerle yazdırdığı bölümlerden olmuştur. Sütlü çikolata üretimi ile devam eden devrim ihracatın başlaması ile bir çok ülkeye yayılarak büyük beğeni toplamış ve adını neredeyse tüm dünyaya tanıtmıştır.

Kurulduğu günden itibaren sağlığa katkıda bulunma hedefi olan Nestlé bugün 50 milyon çocuğun sağlıklı beslenmesine 30 milyon insanın refahına katkıda bulunmaya devam etmektedir. Nestle ortak değer yaratmak amacı ile kendisine 2030 yılı hedefi belirlemiştir. Bu hedef doğrultusunda şirket bünyesinde çalışan sayısını arttırma ve refah durumlarını iyileştirme çabası vererek 50 milyon daha çocuğun Nestle ürünleri ile sağlıklı beslenmesine olanak sağlamaya çalışacaktır.

Ürettiği Ürün kategorisi ise Şu Şekilde;

 • Bebek Beslenmesi
 • Çikolata ve Şekerleme
 • Ev Dışı Tüketim
 • Evcil Hayvan Mamaları
 • İçeçekler
 • Kahvaltılık Gevrekler
 • Kahve
 • Medikal Beslenme
 • Su

Nestlé istihdam kaynağı olmaya devam ediyor. Sürekli yayımlanan güncel iş ilanları ile boşalan pozisyonlara ve yeni iş alanlarına personel almaya devam eden Nestle güncel iş ilanları ile adayların başvurularını havuzunda tutuyor. Havuza aldığı başvurular ile de ihtiyaç anında mülakata çağıran Nestle şirketi herkesin çalışmak isteyeceği bir şirket konumunda duruyor. Nestle şirketinde çalışmak isteyen adaylar aşağıdaki Nestlé İş İlanları yazımızı okuyarak bilgi alabilir ve iş başvurusu yapabilir…

Nestlé Personel Alımı ve İş İlanları

Nestlé çatısı altında bir çok marka barındırmaktadır. 2000’den fazla marka ve ürün portföyüne sahiptir. Ürettiği ürünler ile yaşam kalitesini arttıran Nestlé şirketi bu yolda insanlığa faydalı olacak adaylar aramaktadır. Bir çok markanın oluşmasında başarılı işler yapan şirket AR-GE çalışmalarına büyük önem vermektedir. Özellikle hayatında kariyer yapmak isteyen adayların en çok başvuru yaptığı şirketler arasında bulunan Néstle bu doğrultuda çalışanlarını hem maddi hem de manevi anlamda mutlu etmeye çalışmaktadır.

Kariyer için tercih edilebilecek şirketlerden birisi olan Nêstle; özellikle Avrupai bir şirket olması, profesyonel bir organizasyona sahip olması nedeni ile iş arayışında olan adayların sektördeki ilk tercihlerinden birisidir. Maaş olanakları en az asgari ücret olmakla birlikte çok az sayıda çalışanının asgari ücrete tabii olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Sunduğu sosyal olanaklar ile insana saygı ödülünü alması gereken şirketlerin başında gelmektedir. Her zaman bir sonraki adımı düşünerek nitelikli personel alımı ile şirket kalitesini arttırmaktadır.

İşe Alım Süreci

Nestlé işe alım süreci Online yayımlanan iş ilanları ile başlar. Nestlé insan kaynakları hem kendi resmi kariyer sitesinden hemde çeşitli kariyer sitelerinden iş ilanları yayımlayarak işe alım sürecini başlatır. Yapılan iş başvuru formlarını inceleyen Nestlé insan kaynakları pozisyona en uygun adayları bir liste yaparak ayırır. Sonrasında İnsan kaynakları ile birlikte ilgili pozisyonun bölüm sorumlusu ile mülakata alınır. Burası en önemli aşama olarak görülmektedir. Bu görüşme sizin işe alınıp alınmayacağınızı belirleyen görüşmedir. Gerektiğinde İK müdürü ve departman direktörü de görüşmeye katılabilmektedir. Bu aşamadan sonra uygun bulunan aday işe alım yapılır.

İşe Alım Sürecinde Değerlendirme Aşamaları

 1. İngilizce Testi
 2. Kişilik Envanteri
 3. Sayısal-Sözel Yetenek Testi

NOT: Değerlendirme Merkezi Uygulamaları pozisyonlara göre farklılık gösterebilmektedir.

Nestlé Fabrikası Hakkında ve Fabrika İşçi Alımı

Dünya genelinde 500’den fazla fabrikası bulunan Nestle yeni fabrikalar açmaya devam ediyor. Özellikle Türkiye’de 2021 yılında açmayı planladığı fabrika ile yine ilklerden birini gerçekleştireceğe benziyor. Türkiye’deki yeni fabrikası için büyük bir yatırım yapmaya başlayan şirket istihdam kapılarını da şimdiden araladı. Nestle firmasının şuanda Türkiye’de çalışabileceğiniz 2 adet aktif fabrikası bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi  Bursa Karacabey Nestlé Fabrikası diğeri ise Nestlé Bursa Kestel fabrikasıdır. Nestle firmasının iş ortakları ile birlikte Türkiye’de toplam 7000’den fazla çalışanı bulunmakta yeni fabrika ile bu sayı 10.000’i bulması beklenmektedir. Ürün kategorisine göre fabrika sayısı değişmektedir. Su üretimi için Bursa Uludağ Fabrikası kullanılmaktadır.

Nestlé İş İlanları

 • Medikal Delege
 • Saha Satış Yöneticisi
 • Fabrika İşçi Alımı
 • Uygulama Grup Mühendisi
 • Müşteri Yöneticisi
 • Fabrika Eleman Alımı
 • Forklift Operatörü
 • Üretim Elemanı
 • Satış Temsilcisi
 • Güvenlik Görevlisi

Nestle İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Açık pozisyonlar yayımladıktan sonra başvuruya açılır. Başvuru yapacak olan adayların öz geçmişlerini detaylı bir şekilde hazırlamış olmaları gerekmektedir. Başvuruyu inceleyen insan kaynakları kariyer hayatınızdaki gelişimi görmek ve eski çalıştığınız şirketleri bilmek isteyecektir. Bu doğrultuda işe alım yapıldıktan sonrada kariyerinizi yönlendirmede yardımcı olacak olan İnsan kaynakları gelişmiş olan yönlerinizi belirleyerek sizi daha doğru bir pozisyona yerleştirebilmektedir.

Nestlé şirketine iş başvurusu yapmanın 2 yolu vardır: 1. Yöntem şirketin iş ilanlarını yayımlamakla yükümlü olan kariyer.net sitesidir; 2. ve en doğru yöntem ise şirketin kendi oluşturduğu Nestle Türkiye sayfasındaki insan kaynakları bölümüdür. Bu seçenek şirketin direkt insan kaynaklarına ulaşmakta daha etkilidir. En doğru başvuru yöntemi arada aracı olmadan iletişim kurmak ve başvuru yapmaktır. Bu vesile ile size vereceğimiz linkten Nestle şirketinin iş ilanlarına başvuru yapabilirsiniz. Bu yöntem ile sadece Türkiye değil Nestle şirketinin dünyadaki bütün iş ilanlarına başvuru yapma şansınız bulunmaktadır. Başvuru Linki; Nestlé Personel Alımı İş Başvurusu.

Yazı Kaynağı:  https://www.elemanpersonelalimi.com/nestle-personel-alimi/

Yorum Yazın