OnePlus 8T Akıllı Telefon Modeli, 14 Ekim Tarihinde Tanıtılabilir

OnePlus, son dört senedir iki farklı amiral gemisi akıllı telefon serisi piyasaya sürüyor. Bunlardan biri standart OnePlus telefonlar olurken, diğeri ise bu modellerin sonuna “T” isim ekinin eklendiği seri oluyor. Bu sene de farklı olmayacak ve şirket iki seri olarak karşımıza çıkacak. Ancak bu yıl bir farklılık olarak T serisinde “Pro” modelinin olmayacağı belirtiliyor. OnePlus 8T akıllı telefon modelinin ise 14 Ekim tarihinde tanıtılabileceği söyleniyor.

OnePlus 8T’nin lansman tarihi ile ilgili sızıntı Hindistan’da popüler bir akıllı telefon uzmanı olan Ishan Agarwal tarafından geliyor. Agarwal, bu sızıntıyla ilgili detayları MySmartPrice üzerinden teknoloji severlere sunmayı tercih etti. Ishan Agarwal’a göre OnePlus 8T modeli, COVID-19 salgınından kaynaklı bir gecikmeye uğramazsa 14 Ekim tarihinde piyasaya sürülecek.

OnePlus’ın yaklaşan amiral gemisi akıllı telefon modeli Ekim ayının ortasında tanıtılsa bile, tanıtıldığı ayın sonlarına veya Kasım ayının başına kadar satın alınabilir olmayacak. Çünkü Çinli akıllı telefon üreticisinin bu sene boyunca tanıttığı diğer modellerde de aynı durum yaşanmıştı. OnePlus 8, 8 Pro ve OnePlus Nord modelleri, tanıtıldıktan bir süre sonra satın alınabilir duruma gelmişti.

OnePlus 8T Akıllı Telefon Modelinin Bilinen Özellikleri

Bunlara ek olarak OnePlus 8T’nin arka ve ön tasarımı ortaya koyan bazı render görüntüleri ortaya çıkmıştı. Bu görüntülere göre cihazın arka bölümünün tasarım açısından Samsung modellerine benzediğini söyleyebiliriz. Akıllı telefon, gücünü Qualcomm’un Snapdragon 865 yonga setinden alacak ve 8GB, 12GB olmak üzere iki farklı RAM seçeneğine sahip olacak. Depolama konusunda ise 128GB ve 256GB olmak üzere iki seçenek sunulacak.

Cihazda 6,55 inç boyutunda ve FHD+ çözünürlüğünde 120Hz AMOLED ekran olacak. Bu ekranda 32MP kameranın yanı sıra gömülü bir parmak izi okuyucu yer alacak. Cihazın arka bölümünde 48MP geniş açılı ana kamera, 16MP ultra geniş açılı kamera, 5MP makro kamera ve 2MP derinlik algılayıcı sensör olarak dörtlü bir kurulum sunulacak. 65W hızlı şarj desteğine sahip 4.500mAh kapasiteli batarya ile gelecek model, kutusundan Android 11 tabanlı OxygenOS 11 sürümü ile birlikte çıkacak.

“OnePlus 8T Akıllı Telefon Modeli, 14 Ekim Tarihinde Tanıtılabilir” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Yorum Yaz