Otokar Personel Alımı ve İş İlanları 2023

Türkiye’nin Milli Gücü Otokar Personel Alımı Yapıyor. Savunma Sanayisinde ve Ticari araç üretiminde faaliyet gösteren Otokar yeni İş ilanları yayınladı. Otokar şirketi ile ilgili genel bilgileri ve işe alım süreci ile ilgili detayları yazımızdan edinebilir başvuruda bulunabilirsiniz.

Otokar Firmasının faaliyet alanlarını üretim tesislerini ve üretim kapasitesi ile ilgili bilgiler yazımızda yer almaktadır. Firma hisseleri ve firmanın işçi alımı yaptığı fabrikalar aynı zamanda servis ağı ve satış noktaları ile ilgili bilgilerde vermeye çalışacağız.

Otokar – Ticari Araçlar ve Savunma Sanayi

Otokar, Yüzde yüz yerli ve milli sermaye ile 1963 yılında kurulan bir şirkettir. Geliştirdiği işe yönelik teknoloji, tasarım ve uygulama metotları ile ihtiyaca yönelik üretim yapmaktadır. Sakarya’da faaliyet gösteren fabrika 550.000 m²’nin üstünde bir alana kuruludur. Personel istihdamında Ülkeye katkı sağlayan Otokar’ın 2000 den fazla çalışanı bulunmaktadır.

Ticari araçlar bakımından en çok tercih edilen şirketlerden birisidir. Ticari alanda Turizm ve Toplu taşımaya uygun araçlar üreterek ihtiyaçlara karşılık vermektedir. Yedi metreden 19 metreye kadar uzun ve kısa boylu araçlar üreterek hizmet vermektedir. Yaygın servis ve satış ağına sahiptir.

Şehir içinde ulaşım için büyük otobüsler, Turizm sektöründe genellikle otel personellerinin servisini yapmak için üretilen kısa boylu fakat seri olan minibüsler, Hastahane ulaşımı için hastahaneye uygun araçlar, Soğuk ve sıcak taşımada kullanıma uygun kapalı kasa kamyonetler gibi destek araçları büyük rehavet görmektedir.

Savunma Sanayi araçları üretiminde de Türkiye’de bir numara olan Otokar deyimi ile sektöre öncülük etmektedir. Milli savunma bakımından ülkesine destek olan ve bu alanda müttefik ülkelere de ihracat yapan Otokar Fabrikası 35’den fazla ülkeye ihracat yapmaktadır. Bir çok ilke imza atması ile Türkiye’de Savunma Sanayisinde öncülük etmektedir.

Otokar şirketinin milli savunma araçları olarak Taktik tekerlekli zırhlı araçlar, Paletli zırhlı araçlar, Kule sistemleri gibi ihtiyaçları karşılamaktadır. Her zaman daha iyisini ve daha yenisini üretmeyi amaçlayan Otokar kendini geliştirmeye devam etmektedir.

Otokar Personel Alımı ve İş İlanları

Kariyer olanakları sunan Otokar firması hem Ticari araçların üretiminde Hem Savunma sanayisi için ürettiği araçların fabrikasına zaman zaman personel alımı için iş ilanları yayınlamaktadır. Otokar personeli olmanın ayrıcalıklarını anlatan İnsan kaynakları yayınladığı iş ilanları için adaylardan başvurularını beklemektedir.

İş hayatına Otokar Şirketinde başlamak veya devam etmek isteyenler için Otokar bir çok fırsat sunmaktadır. Personel seçiminde ayrım yapmadan şeffaflık içerisinde tüm adaylar için etik değerler doğrultusunda yetkinliğe göre alım yapılmaktadır. İşe alım süreci Otokar İnsan kaynakları tarafından yönetilmektedir.

Doğru insanı doğru işe yerleştirerek daha iyi performans alma konusunda çalışan Otokar yeniliklere açık, yaratıcı, hedeflere uyum sağlayabilecek ve kendini geliştiren adaylarla çalışmak istemektedir. Staj yapmak isteyen lise öğrencileri de Otokar firmasında staj yapabilmektedir. İş başvuru linkinden Staj başvurusu da yapabilirsiniz.

Otokar firması personel alımında Ofis elemanı ve Saha elemanı olarak çalışma fırsatı sunmaktadır. Yaygın Otokar Servis ağlarında çalışma fırsatı sizleri bekliyor. Aynı zamanda Otokar ofislerinde de çalışma fırsatınız var. Üretim yapan firmada çalışmak isteyenler ve Otokar saha servislerinde saha elemanı olarak çalışmak isteyenler başvuru yapabilirler.

Açık Pozisyonlar

 • Proje Mühendisi
 • Lojistik Mühendisi
 • Olgunluk Yönetimi Mühendisi
 • Elektronik Sistemler Doğrulama Mühendisi
 • Yazılım Mühendisi
 • Asgari Araçlar Saşi Geliştirme Mühendisi
 • Üretim Kalite Mühendisi
 • Tasarım Mühendisi
 • Ticari Araçlar Saşi Geliştirme Mühendisi
 • Konfigürasyon Mühendisi
 • Saha Mühendisi

Otokar İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

İnsan kaynakları iş başvurusu yapan adayları eşit ve etik şartlarda değerlendirerek en doğru insanı şirket bünyesine kazandırır. Kolay başvuru yapılabilmesi için resmi web sitesinde kategori olarak başvuru linkleri paylaşan Otokar, staj yapmak isteyen öğrencilere özel bir başvuru linki de paylaşmış durumda. Başvuru kriterleri askerliğini yapmış veya muaf, Başvuru yaptığı bölüm ile ilgili meslek gerektiren konularda meslek sahibi olan, Geliştirilmek üzere alınan personeller için insan kaynakları gerekli değerlendirmeyi yaparak uygun pozisyona yerleştirmektedir. Online başvuru yapabilmek için tek bir yerden size uygun pozisyon için iş başvurusu yapabilirsiniz. Paylaşacağımız linki takip ederek dilediğiniz pozisyon için firmaya iş başvurusu yapabilirsiniz. Otokar Personel Alımı için online başvuru linki; İş Başvurusu.

Yazı Kaynağı:  https://www.elemanpersonelalimi.com/otokar-personel-alimi/

Yorum Yaz