PepsiCo Personel Alımı ve İş İlanları 2023

Dünya’nın sayılı içecek şirketlerinden birisi olan Pepsi yeni adıyla PepsiCo personel alımı yapacağını duyurdu. Global ve bölgesel iş fırsatları sunan şirket bir çok pozisyonda personel alımı yaparken aynı zamanda fabrikalarında çalışacak işçilerde aramaktadır. Dünya’nın bir çok ülkesinde ürünlerini pazarlayan şirket pazar araştırmalarında en çok ciro yapan şirketlerin başında gelmektedir. Bu yazımızda PepsiCo şirketi hakkında detaylı bilgiler vererek yayımlanan iş ilanlarına nasıl başvuru yapabileceğinize değineceğiz…

PepsiCo Türkiye

Pepsi şirketi Amerikan merkezli Cola üretimi ve satış dağıtımını gerçekleştiren bir şirketti. Pepsi pazarın hakimi olmak ve daha çeşitli ürünler sunarak yakınsama teklifleri ile tüketicilere farklı deneyimler sunmak adına çalışmalar yapmaktaydı. Pepsi şirketinin Ceosu ve hepimizin deneyimlediği cips ve atıştırmalıklar üreten Fritolay şirketinin Ceosu akıllarına gelen bir fikir ile Dünya Vizyonunu şirketleri üzerinde yeniden tasarlamak amacı ile birleştiler. Bu birleşme sonucunda ise PepsiCo ortaya çıktı. PepsiCo 1965 yılında faaliyete geçerek Dünya’da 200 den fazla ülkeye ürünlerini ihraç etmeye başlamıştır.

Türkiye’de yiyecek ve içecek sektörünün lideri olan PepsiCo Türkiye’deki faaliyeti 1962 yıllarına dayanmaktadır. Fritolay ile birleşmesinden sonra pazarda güçlü bir yer edinen PepsiCo daha sonra Fruko Gazozu satın alması ile pazarda büyük yol katetmiştir. Şirket Ciro bakımından büyük bir Kâr elde ederken diğer taraftan da pazardaki yatırımlarına devam etmiştir. Türkiye’deki konumundan memnun olan PepsiCo yeni yatırımlar yapmaya da devam etmektedir. En son ki yatırımı ise Manisa ilimizde açtığı yeni fabrikasıdır.

Ürünlerle PepsiCo ve Fritolay

PepsiCo şirketinin damaklarda iz bırakan ürünleri ve İçecek ve yiyecek ürünlerinin birlikte beğeni ile tüketilmesini sağlayan yakınsama kampanyaları tüketicilerinin talebini karşılamaktadır. Bu ürünlerden PepsiCo’ya ait olan içecek markaları;  Pepsi, Pepsi Light, Pepsi Max, Pepsi Twist, Fruko, Yedigün, 7 Up, Tropicana, Lipton Ice Tea ve Frukodur. Yiyecek ve Atıştırmalık olarak ise sunduğu markalar; Doritos, Lay’s, Ruffles, Cheetos. Nereyse hepimizin deneyimlediği bu gıda ürünleri bir çok çalışan sayesinde ulaşılabilir olmakta ve sofralarımıza gelmektedir. Dünya çapındaki bu organizasyonda çalışmak isteyen adaylar aşağıdaki iş ilanlarını inceleyebilirler.

PepsiCo Personel Alımı ve İş İlanları

Kuruluşu 1806 yılına dayanan Pepsi bugün Dünya çapında hizmet bölgesi ile yine Dünya çapında 263 Bin çalışanı ile bulunduğu ülkelerde istihdama katkı sağlamakta ve önemli bir gelir kaynağı konumundadır. PepsiCo Türkiye’de yürüttüğü faaliyetlerde çeşitli pozisyonlarda personel çalıştırmakta ve kariyer bakımından önemli bir şirket konumundadır. PepsiCo zaman zaman ihtiyaç duyduğu pozisyonlarda iş ilanları yayımlayarak eleman ihtiyacını gidermektedir. Yayımlanan iş ilanları ile ilanlara başvuran adayları PepsiCo İnsan kaynakları ile buluşturarak işe alım sürecini gerçekleştirmektedir.

PepsiCo şirketi Türkiye için iş başvurusu yapma fırsatı sunarken aynı zamanda Global iş tekliflerini de değerlendirmektedir. Yani PepsiCo şirketi hem Fritolay hemde Pepsi için dünya çapında iş ilanları yayımlamakta ve işe alım yapmaktadır. Hiç bir şirkette karşılaşmadığımız işe alım asistanı PepsiCo kariyer sitesinde mevcuttur. Asistan size hangi pozisyonda çalışmak istediğinizi hangi ilde iş aradığınızı sorarak yönlendirmeye çalışmaktadır. Söylediğiniz ilde iş pozisyonu var ise pozisyonları yok ise bu ilde iş ilanı bulunmamaktadır ile cevap vermektedir. Şuan bu Asistan bizlere çok fazla yardımcı olamamaktadır.

Fabrikalarla PepsiCo

Türkiye’de çalışabileceğiniz PepsiCo fabrikaları bulunmaktadır. Bu fabrikalar ile birlikte bölge müdürlükleri ve dağıtım depoları vardır. Her bölümde çeşitli iş pozisyonları bulunmaktadır. Bir çok pozisyonu içerisinde barındıran şirket Türkiye’de Coca Cola şirketinden daha az tüketiliyor gibi gözükse de Dünya’da Coca-Cola şirketinden 1,5 kat daha fazla satış yapmakta ve iki katına yakın daha fazla fabrikaya sahip konumdadır. Ciro olarak ise Pepsi çok fazla reklam yatırımı yaptığı için biraz daha Coca-Cola öndedir.

Türkiye’de Pepsi Adana Fabrikası, PepsiCo İzmir Fabrikası, PepsiCo Çorlu Fabrikası, PepsiCo Manisa Fabrikası, PepsiCo Tarsus Fabrikası, Kocaeli’de bulunan PepsiCo Suadiye Fabrikası, Manisa Fritolay fabrikası ve İstanbul’da bulunan Genel Müdürlük ile bir çok fabrikaya sahiptir.

Pepsi İş İlanları
  • Ambalaj Sorumlusu
  • Sağlık ve Güvenlik Sorumlusu
  • Forklift Operatörü
  • Paketleme Elemanı
  • Üretim Paketleme İşçisi
  • Ziraat Mühendisi
  • Satış Şefi
  • Satış Temsilcisi
  • Şoför
  • Üretim Elemanı

Pepsico İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

PepsiCo personel temin etmek için kendi kariyer sitesini ve kariyer.net sitesini kullanmaktadır. Tabi ki böyle büyük şirketlere iş başvurusu yapmak kolay işe alınmak ise zordur. bu sebeple bu tür şirketlerin sizi keşfetmesini beklemeniz hata olur. Bu nedenle şirketin sizi fark etmesini sağlamanız daha faydalı olacaktır. Bunu nasıl yapacağınıza gelirsek; başvuru için herkesin yoğun olarak kullandığı kariyer.net sitesini göz ardı edelim.

PepsiCo şirketinin kariyer sitesine aşağıda vereceğimiz linkten ulaşarak ilk olarak bir üyelik açın. Üyelik açtıktan sonra Global iş ilanlarını göreceksiniz. Bu iş ilanlarının yayımlandığı bölümde iş pozisyonu ve bölgesi seçebiliyorsunuz. Seçtiğiniz bölge ve pozisyonu arama yaparak çıkan iş ilanına tıklayınız. Buradan önceden oluşturduğunuz Öz geçmişizi ileterek başvurunuz gerçekleşmiş olacaktır. Site az seviyede Türkçe dil sunduğu için İngilizce bilen birisi ile bu işlemi yapmanızı öneririz. PepsiCo Personel Alımı ve İş İlanları Başvuru Linki; PepsiCo İş Başvurusu

Yazı Kaynağı:  https://www.elemanpersonelalimi.com/pepsico-personel-alimi/

Yorum Yaz