Bayer Personel Alımı ve İş İlanları 2023

Bayer firması açık pozisyonları paylaşarak işe alım sürecinde başvuruları değerlendirmeye başladı. Bayer personel alımı ilanlarını insan kaynakları aracılığı ile yayımlayarak, iş başvurusu yapan adayların öz geçmişlerini inceleyerek işe alım yapacak. Bayer şirketinde çalışmak isteyen adaylar bu ilanımızı inceleyerek şirketin tarihi hakkında detaylı bilgi edinebilir, Mülakat sürecindeki sorulacak sorular için ipuçlarına sahip olabilirler. İşte Bayer şirketinin hizmet verdiği sektörler, Şirketin tarihi ve iş ilanları ile ilgili detaylı bilgi…

Bayer Türk Kimya San. Ltd. Şti

Tarihi itibari ile çok eskiye dayanan ve köklü bir şirket olan Bayer, 1863 yılında bir boya ustası ve bir iş adamının birleşmesi ile kurulmuştur. O yıllarda boya malzemelerinin üretildiği bir fabrika kurdular. ABD’de bir katran fabrikasının hisselerini satın alarak devam eden macera, bugün şirketin bu konuma gelebileceği hayal bile edilemiyordu. Şirket büyüme vizyonu ile faaliyetine devam ederken kurucuların oğulları yeni bir şirket kurup borsada hisselerini işleme açmışlardı.

En büyük adımlardan birisi de 1884 yılında bir kimyagerin şirkette çalışmaya başlaması ile atıldı. Kimyager 1888 yılında ”sağlık ürünleri” departmanını kurarak adeta şirkete seviye kazandırmıştı. Bu noktadan sonra sağlık sektöründe de adından söz ettirmeye başlayan şirket sağlık alanında yaptığı çalışmalar ile dikkat çekmiş; İnsan sağlığını önemseyerek doğaya sağladığı bakış açısını insan sağlığının önemi içinde sağlamaya başlamıştır.

Bayer Türkiye

Bayer şirketi Türkiye’de 1954 yılında faaliyetine başlamış olup; İnsan ve Bitki Sağlığına katkı sağlamak hedefi ile: İlaç, İnsan Sağlığı ve Tarım alanlarında üretim yapmaya başlamıştır. Türkiye’deki şirketler içerisinde önemli bir yere sahip olan Bayer, Ülkede hem sağlık alanlarında hem de tarım ve medikal malzeme üretiminde önemli rol oynamaktadır. Bunun yanında kariyer hedeflemiş adayları bünyesinde bulundurarak ülke istihdamına katkı sağlayan bir şirkettir. Türkiye’de ürettiği ürünleri 40’dan fazla ülkeye ihraç ederek ülke ekonomisine de önemli katkı sağlamaktadır.

Şirketin Türkiye’de üretim fabrikaları, Bölge ofisleri, Genel müdürlük ve AR-GE istasyonu bulunmaktadır. Fabrika ve Ofisleri şu şekildedir;

 • Bayer Ümraniye Genel Müdürlük
 • Bayer Gebze Fabrikası
 • Bayer Bursa MKP Fabrikası
 • Bayer Antalya AR&GE İstasyonu
 • 8 farklı şehrinde bölge ofisi

Bayer Personel Alımı

Kariyer hedefleyen adayların genellikle ilk tercihi uluslararası çapta hizmet veren şirketler olmaktadır. Bayer şirketi de Dünya’daki lider şirketler arasında bulunan uluslararası bir şirket olma özelliği taşıyor. Hem Türkiye’de hem de yurtdışında çeşitli pozisyonlarda iş fırsatları sunan şirket adil seçim politikası ile cinsiyet, dil, din, ırk farkı gözetmeksizin işe alım yapmaktadır. İhtiyaç duyulduğunda açılan pozisyonlar için iş ilanları yayımlayarak başvuruları kabul eden Bayer, iş alanını genişleterek oluşan yeni pozisyonlara ve yeni departmanlar içinde personel alımı yapmaktadır.

Bayer İnsan Kaynakları

Genel merkezi Almanya’da bulunan şirket dünya genelinde sahip olduğu üretim fabrikalarında ve bölge ofislerinde 100.000’den fazla personele iş sağlamaktadır. Şirket çok uluslu bir yaklaşımla dil, din, ırk, görüş, düşünce gibi kavramları saf dışı bırakarak işe alım sürecinde ve çalışan personellerine profesyonel bir yaklaşım sergilemektedir. Bu durum ”Neden Bayer şirketini seçmeliyim” sorusunun yeterli cevabı olarak karşımıza çıkmaktadır. İnsan kaynakları işe alım sürecinde ve iş başlangıcında adayları özellikle incelemekte ve şirketi tanımalarına destek olmaktadır.

Bayer İşe Alım Süreci

Daha iyi bir yaşam için ”Bilim” sloganı ile işe alım yapan şirket; Bünyesine vizyon ve misyonunu benimseyerek, çalışma hayatında Bayer değerlerini yansıtacak adayları işe alım yapmayı hedeflemektedir. İşe alım süreci Online iş başvurusu yaprak başlamaktadır. Göndermiş olduğunuz Özgeçmişinizi (CV) inceleyen Bayer insan kaynakları başvuru formunuz üzerinden bir sonraki aşamaya geçip geçmeyeceğinize karar verir. Özgeçmişiniz Bayer değerleri ile uyuşuyor ise ve Yetkinlik ve Niteliğiniz hakkında yeterli bilgi vermiş iseniz mülakat kısmına geçmeniz muhtemel.

İş Başvuru formu ile bir sonraki aşamaya geçmeye hak kazandığınız taktirde şirket sizi mülakat aşamasına alacaktır. Mülakat aşamasında Genel yetenek testi, Mesleki yeterlilik Testi, Kişilik envanteri gibi uygulamalar ile sizi değerlendirecektir. Bu aşamada ilgili Bölüm/Departman müdürleri insan kaynaklarındaki işe alım uzmanı ile ortak çalışma içerisindedirler. Mülakat aşamasında değerlendirilen adaylar pozisyon dolduğu taktirde olumsuz olarak geri bildirim alırlar.

Bayer İş İlanları
 • Müşteri Arayüzü Hesap Uzmanı
 • Cmo Tedarik Zinciri Uzmanı-Metap
 • Satış Temsilcisi
 • Üretim Elemanı
 • İnsan Sağlığı Marka Yöneticisi
 • Genç Marka Yöneticisi
 • Tıbbi Tanıtım Sorumlusu
 • Pazarlama Müdürü
 • Fabrika Elemanı
 • Genel Başvuru
Bayer İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bayer şirketine iş başvurusu yapmak isteyen adaylar resmi web sitesindeki iş ilanlarına tıklayarak iş başvurusunu iletebileceği bölüme ilerler. Bu bölüm Bayer şirketine özel bir başvuru bölümü olsa da veri tabanı kariyer.net sitesindedir. Bu bölümde kariyer.net kullanıcı adı ve şifrenizi girmenizi isteyecektir. İstenilen bilgileri girdikten sonra başvur düğmesine tıklayarak iş başvurusu yapabilirsiniz. Göndereceğiniz özgeçmiş formunuz daha önce kariyer.net sitesinde oluşturmuş olduğunuz CV’niz iletilecektir. Bayer iş ilanlarını görüntülemek ve iş başvurusu yapmak için başvuru linki; Bayer İş Başvurusu

Yazı Kaynağı:  https://www.elemanpersonelalimi.com/bayer-personel-alimi/

Yorum Yaz