Teiaş Personel Alımı 2023

TEİAŞ PERSONEL ALIMI

TEİAŞ, Türkiye Elektrik İletim A.Ş Genel Müdürlüğü her dönem kendi ihtiyaçları doğrultusunda yetersiz görmüş olduğu şirket bölümlerine personel alımı yapmaktadır. Köklü bir kuruluş olmasının getirdiği kendi elemanını güçlü yetiştirmenin yanında, yeni personellerin istihdamını da sağlamaktadır. TEİAŞ, Türkiye genelinde pek çok şehirde ihtiyaçlarına göre iş alımı yapacağını ilanlarıyla duyurmaktadır. Çoğu şirket gibi TEİAŞ da internet üzerinden yapmış olduğu ilanlarda başvuranlar için de kolaylık sağlamaktadır. Eleman ihtiyacı olan bölümle ve işle ilgili genel bilgileri, adaylarda aranan özellikleri ve ilanın verilmiş olduğu şehri başvuruda bulunacak olan kişiler görüp başvurularını internet üzerinden yapabilirler. İhtiyaç duyulan her pozisyon için ayrı başvuru şartları ilanda belirtilmiştir.

TEİAŞ, 233 sayılı KHK sistemi içinde, iktisadi devlet teşekkülü olarak ve mevcut mevzuat ve ana statüsü hükümleri çerçevesinde, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumundan (EPDK) 13.03.2003 tarihinde aldığı iletim lisansı çerçevesinde, yeni piyasa yapısına uygun olarak faaliyetlerini yürütmektedir.Teknoloji, nüfus ve altyapı gelişmelerine paralel olarak elektrik iletim altyapılarını genişletmek, yeni iletim tesisleri yapmak, bunlara paralel olarak kendi iletişim altyapısını genişletmek, Türkiye Elektrik Sistemini uluslararası standartlarda, kaliteli, ekonomik ve güvenilir bir şekilde işletmek, bu amaçla;  yeni projeler oluşturmak, bunları gerçekleştirmek ve elektrik piyasası hizmetlerini yürütmekten sorumlu olan TEİAŞ, bu görevlerini Ankara’da bulunan Genel Müdürlük ile Türkiye’nin çeşitli yerlerinde bulunan 22 adet İletim Tesis ve İşletme Grup Müdürlükleri ve 10 adet Yük Tevzi İşletme Müdürlükleri vasıtasıyla yapmaktadır.

TEİAŞ Genel Müdürlüğü tarafından verilen ilanda personel alımı ile alakalı belirtilen şartlar şunlardır;

– 111 teknisyen alımında, Elektrik Teknisyeni ve Elektronik Teknisyeni kadrosuna başvuru yapacak olan adayların lise mezunu olması,

– 82 elektrik teknikeri kadrosuna başvuru yapacak olan adayların ön lisans mezunu (Elektrik, Elektrik Enerjisi Üretim, İletim, Dağıtım) olması,

– Her iki pozisyona da başvuracak olan adayların 2014 KPSS sınavından en az 60 puan almış olması gerekmektedir.

TEİAŞ İŞ İLANI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

TEİAŞ Genel Müdürlüğü tarafından verilen ilanlara başvuru yapmak isteyen adayların İŞKUR il müdürlükleri veya İŞKUR internet sitesi üzerinden başvuru yapmaları gerekmektedir. Söz konusu ilanlar için ikamet zorunluluğu aranmaktadır. Iskur resmi web sitesine kayıt islemi yapıldıktan sonra özgeçmisinizi oluşturmalısınız. Arama bölümünden teiaş yazarak çıkan ilanlardan size uygun olanına başvuru yapabilirsiniz.

Yazı Kaynağı:  https://www.elemanpersonelalimi.com/teias-personel-alimi/

Yorum Yaz