UPS Kargo Personel Alımı İş İlanları 2023

Türkiye’deki kargo şirketlerinden birisi olan UPS Kargo Amerika merkezli bir şirkettir. Türkiye’de elit kategorideki kargo şirketi olan UPS Kargo taşımacılığı hizmeti verdiği gibi aynı zamanda Ülke istihdamına da katkı sağlamaktadır. UPS Kargo iş ilanlarını bu yazımızdan inceleyebilir, Şirketin tarihi hakkında detayı bilgi edinebilirsiniz. UPS Kargo kurye alımı, UPS Kargo Eleman Alımı gibi pozisyonlarda yayımladığı iş ilanlarına yapılan başvuruları UPS İnsan kaynakları incelemektedir.

United Parcel Service (Birleşik Paket Hizmeti) UPS KARGO

Ülkemize yurt dışından yapılan yatırımlardan bir tanesi de Amerika merkezli UPS Kargo şirketidir. Şirketin kuruluş hikayesi bir çok şirkete göre çok faklıdır. Henüz 19 yaşında bir çocuğun arkadaşından 100 dolar borç alması ile kuryecilik yapmaya başlaması ile başlayan serüven, o gün hayal edilemeyecek kadar geniş ve uluslar arası şirket halini almıştır. Jim Casey isimli genç adam şirketi kurması ile Kargo taşımacılığını bizzat kendisi yapmaya başlamış, Kargoları yaya ve bisiklet yardımı ile taşımaya başlamıştır. 1907 yılında yapılan bu girişimin sonunda Dünya’nın en büyük paket teslimatı yapan şirketi olmayı başarmıştır.

Türkiye’de UPS Kargo

1919 yılından sonra Amerika eyaletlerinde bir çok eyalete yayılan teslimat ağı Türkiye’de ise 1988 yılında Ünsped ortaklığı ile gelmiştir. Ünsped ortaklığını daha sonra Ünsped şirketini satın alarak bitiren UPS Kargo Türkiye’deki şubelerini arttırarak teslimat ağını daha da genişletmiştir. UPS Türkiye bugün 3000’den fazla çalışan, 700 araçlık filo, 2602dan fazla yetkili şube ile sektörün önemli markalarından birisidir.

UPS Kargo Personel Alımı ve İş İlanları

UPS Kargo zaman zaman açık pozisyonlara ve ihtiyaç duyulan departmanlara personel alımı yapmak için güncel medya aracılığı ile iş ilanları yayımlamaktadır. Yayımlanan iş ilanlarına yapılan başvurular UPS İnsan kaynakları aracılığı ile değerlendirilerek işe alım yapılır. UPS Amerikan merkezli bir şirket olmasından dolayı bilgiye ve beceriye büyük önem verilmektedir. Bu Tır süren bir şoförde olsa paket dağıtımı yapan bir kuryede olsa böyledir. Bunun sebebi çağdaş eğitimi desteklemesi ve çalışanlarına entegre etmesidir. Çalışan personellerini Online yada fiziki olarak eğitimlere dahil ederek müşteri memnuniyetini arttırmakta başrolü oynamaktadır. UPS Kargo müşterileri her zaman olumlu sonuçlar ve hizmetten memnun olarak gözümüze çarpmaktadır.

UPS Kargo işe alım süreci

Her şirkette olduğu gibi UPS Kargoda işe alım sürecinde adayları belirli aşamalardan geçirmektedir. Meslek edinilmesi istenen pozisyonlar için Mesleki yeterlilik değerlendirilmesi, Meslek gerektirmeyen pozisyonlar için ise Kişilik envanteri uygulaması yapmaktadır. Bunun sonucunda işe uygun bulunan adaylar işe başlangıç eğitimleri ile oryantasyon sağlanarak işe hızlı adapte olmaları sağlanmaktadır.

UPS Kargo Çalışabileceğiniz Pozisyonlar

  • Esnaf Kurye
  • Şube Yöneticisi
  • İnsan Kaynakları personeli
  • Satış Yöneticisi
  • Şoför/Sürücü
  • Kurye
  • Kargo Elemanı
  • Dağıtım Elemanı
  • Şube Temsilcisi

UPS Kargo İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

UPS Kargo iş ilanlarına internet üzerinden kolay kolay erişemeyebilirsiniz. Bunun sebebi şirketin Amerika merkezli olması ve Türkiye Resmi Web sitesinde insan kaynakları bölümü bulunmamasıdır. Bu sebeple size anlatacağımız yöntem ile UPS Kargo iş başvurusu yapabilirsiniz. İlk yöntem olarak UPS Kargo nakliye merkezlerine giderek iş başvuru formu doldurmanızdır. Size en yakın UPS Kargo merkezini google haritalar üzerinden tespit edebilirsiniz. İkinci yöntem ise kariyer.net üzerinden verdiği iş ilanları. Üçüncü yöntem ise şirketin Resmi web sitesi, bu site aracılığı ile sizin lokasyonda ki iş ilanlarını görebilirsiniz. Türkiye’deki iş ilanlarını görüntülemek için aramaya Türkiye yazmanız yeterli olacaktır. UPS Kargo Kurye ve Personel Alımı için; UPS İş Başvurusu

Yazı Kaynağı:  https://www.elemanpersonelalimi.com/ups-kargo-personel-alimi/

Yorum Yaz