Renault Personel Alımı ve İş İlanları 2023

Türkiye’deki araba markaları içerisinde en çok tercih edilenlerden birisi olan Renault geniş servis ve bayii ağı ile hizmet vermektedir. Renault insan kaynaklarının yayınladığı ilana göre Otomobil sektöründe meslek sahibi olanlar veya otomobil sektöründe meslek sahibi olmak isteyenler için iş ilanları yayınladı. Renault iş ilanlarına sitemizden başvurabilir başvuru hakkkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Renault İnsan Kaynakları ve Renault Hakkında

Otomobil üreten firmalar arasında Dünya’da 4.sırada bulunan Renault sektörün lider firmaları arasındadır. 128 ülkede otomobilini pazarlayan ve servis ağı sunan bir firma olan Renault 120.000 den fazla çalışan ile istihdam kaynağıdır. 3 marka adı altında 3 farklı otomobil markası üreten Renault alanında başarılı bir grafik çizmektedir. 1898 yıllarında iki kardeşin Fransa’da yaptığı araba ve çeşitli yarışlar ile aldığı siparişler sonrasında Renault’un günümüze nasıl geleceği ile alakalı fikir sahibi olunmuştur. Sebebi ise yeni üretilen bir araçla yarışlar ve ödüller kazanmak ve bundan sonraki süreçte hızla yeni araba siparişleri almasıydı. Bugün Renault bir çok ülkede uzman personeli ile kendisini hala her geçen gün teknolojiye daha fazla uyarlayarak geliştirmeye çalışmaktadır.

Renault Otomobil sektörü ile alakalı bir çok hizmet vermektedir. Bunlardan bazıları Satış sonrası hizmetler, Renault finans, Renault kiralama, Renault Pro+, Multimedya, Renault Port, Sistem Güncellemeleri, Renault Radyo kodu gibi hizmetlerle müşterilerini memnun etmeye çalışmaktadır. Renault ihtiyaca yönelik modellerle müşterilerini çeşitlilik sunmaktadır. Binek araçlar, Ticari Araçlar, Suv araçlar, Elektrikli araçlar ve konsept araçlar.

Renault Personel Alımı ve İş Başvurusu

Renault işçi ve personel alımı için bir çok başvuru kanalı sunmaktadır. Özellikle Bursa’da bulunan Oyak-Renault otomobil üretim fabrikası başvuru için hayli talep görmektedir. Aynı zamanda Renault şirketinin bütün bayi ve servis ağına iş başvurusu yapabilirsiniz. Renault insan kaynakları başvuruları kendi bünyesinde değerlendirir. İş ilanı kendi kariyer sitesinde ve Oyak-Renault sitesinde aynı zamanda linkedIN, kariyer.net sitesine ilanlar verebilmektedir. Buradan yapılan başvurularda yine Renault insan kaynaklarında değerlendirilmektedir.

Oyak-Renault 1969 yılında Bursa’da kurulan %49’u Oyak %51 Renault firmasında olan bir fabrikadır. Yıllık 360 bin araç ve 750 bin motor üretme kapasitesine sahiptir. Burada üretilen modeller Clio IV, Clio Grand Tourer, Yeni Megane Sedan’dır. Oyak-Renault Firmasında personeller Beyaz yaka ve Mavi yaka olarak ayrılmaktadır.

Beyaz Yaka işe alım süreci başvurulan bölüme bağlı olarak farklı metot uygulamalar ile başlıyor. Teknik, bilgi, beceri ve yetenekler göz önüne alınırken bazı bölümler için Fransızca dil bilen adaylara ihtiyaç duyulmakta ve Fransızca sınav uygulaması yapılabilmektedir. Bunun yanı sıra Beyaz yaka için başvuru yapan adaylar Renault İnsan kaynakları ve ilgili birimin yöneticisi ile görüştürülerek 2 aşamalı bir şekilde işe alım süreci yürütülür.

Mavi yaka işe alım süreci ise meslek sahibi olanların mesleği ile ilgili test sınavı sonucunda işe alım yapılıyor. Mavi yaka çalışanı olmak için adaylar öncelikle iş başvuru formunu dolduruyor. İş başvuru formu Renault insan kaynaklarına iletiliyor, İnsan kaynakları tarafından değerlendirilen adaylar uygun bulunması halinde yetenek testine alınarak başarılı geçen adayların işe alım süreci gerçekleşiyor.

Oyak Renault fabrikasına nasıl iş başvurusu yapılır?

Bursa üretim tesislerinde çalışmak isteyen adaylar iş başvurularını Oyak grubu ve Renault grubu kariyer sitesi üzerinden kolayca iletebilirler. Size vereceğimiz linke tıkladığınız zaman iş başvuru formu doldurabileceğiniz sayfaya yönlendirileceksiniz. Sistem sisten Tc kimlik numaranızı ve şifre ile giriş yapmanızı isteyecektir. İlk defa giriş yapacak olanlar şifrelerini 6 haneli olarak unutmayacakları bir şifre ile giriş yapabilirler. Giriş yaptıktan sonra iş başvuru formunu doldurmak için ilanlara göz atabilirsiniz. Bursa Oyak-Renault firmasına başvuru yapmak için > Oyak-Renault Personel Alımı

Renault İşçi alımı pozisyonlar

 • Çırak – Kalfa
 • Satış Temsilcisi
 • Kaporta Boya Ustası
 • Hasar tespit uzmanı
 • Dış Ticaret uzmanı
 • 2.el satış danışmanı
 • Ekspertiz uzmanı
 • Satın alma sorumlusu
 • Operasyon planlama ve geliştirme uzmanı
 • Kalıp Tasarım mühendisi
 • Motor ustası
 • Mekanik ustası

Bölgenizdeki Renault bayi ve servis ağlarından birisinde çalışmak istiyorsanız Renault kariyer sitesine vereceğimiz linkten iş başvurusunu yapabilirsiniz. Başvurunuz Renault Genel müdürlüğü insan kaynaklarına iletilecektir. Burada değerlendirilen başvurunuz uygun bulunması halinde iletişim bilgilerinizi kullanarak sizinle iletişim kuracaklar ve mülakat için Renault insan kaynaklarına çağrılacaksınız. Renault Personel Alımına İş Başvurusu.

Yazı Kaynağı:  https://www.elemanpersonelalimi.com/renault-personel-alimi-ve-is-ilanlari/

Yorum Yaz