Rüyada Karşılaşmak Ne Anlama Gelir?

Rüyada Karşılaşmak

Rüyada karşılaşmak, ne ile karşılaşıldığını göre farklı anlamlara gelebilmektedir. Genel olarak bu rüya, yorumcular tarafından şartların değişecek olmasına yorulmaktadır. Rüya sahibinin çevresinde ya da işinde yaşanacak değişikliklere uyum sağlamak zorunda kalacağına delalet eder.

Bazı yazarları ise kişinin ihtiyaç duyduğu şefkati verebilecek bir eşe sahip olacağına yormaktadır. Güzel ve tatmin edici bir ilişki yaşamaya delalet eden bu rüya, aynı zamanda önemli kararlar vermek zorunda kalmanın da habercisi olabilmektedir.

Rüya tabirlerinde rüyada karşılaşmanın manası ayrıca şu şekillerdedir:


Rüyada Yabancı Biriyle Karşılaşmak

Yabancı biriyle karşılaşmanın , rüya sahibinin olumsuz olaylardan ders çıkardığı anlamına gelmektedir. Ayrıca kişinin eskisi gibi mutlu olabilmek için güce kavuşacağına ve işine dört elle sarılarak yoluna devam edeceğine alamet eder. 


 Rüyada Evde Hırsızla Karşılaşmak

Rüya sahibinin rüyasında evde hırsızla karşılaştığını görmen kişinin, bir karar vermeden önce tekrar düşünmesi gerekeceğine, aksi takdirde mal kaybına uğrayacağına delalet eder. Rüyada evde hırsızla karşılaşmak, huzura ermiş bir insanın hayatını özenmeye veya ona benzemeye çalışmaya işaret eden bir rüyadır. Rüyayı gören rüya sahibinin kısa süre içerisinde toparlanması gerektiğine de delalettir.


Rüyada Sürprizle Karşılaşmak

Rüya sözlüğü yorumcularına göre rüyasında herhangi bir sürpriz ile karşılaştığını gören kişinin yeni ve müjdeli haberler alacağına, bu haberler hem kendisini hem de çevresindeki kişileri mutlu edeceğine yorumlanmaktadır.


Rüyada karşılaşmak, kişinin beklemediği bir an da hayatında yeni gelişmeler yaşanacağı demektir. Rüya sahibinin sıradan geçen hayatında adeta renk geleceğine, bu durumun kişiyi yoracağına, uzun bir tatile çıkması gerekeceği anlamına gelmektedir. 

Rüyada Tesadüfen Karşılaşmak

Rüya sahibinin rüyasında biriyle tesadüfen karşılaştığını görmesi yeni bir aşka veya beklenmedik bir an da evlilik haberinin geleceğine yorumlanmaktadır. Rüyada tesadüfen karşılaşmak, yeni bir aşka yorulur.


Rüyada Sevdiğiyle Karşılaşmak

Rüya sahibinin sevdiği biri ile karşılaştığını görmesi kişinin özlediği ve hasret duyduğu kişiye kavuşacağına, zor günleri geride bırakacağına rivayet etmektedir. Rüyada sevdiğin bir insanla karşılaşmak, huzurun habercisidir.


Rüyada Eski Arkadaş İle Karşılaşmak

Rüyayı gören kişi için tam ters olarak yorumlanır. Yeni ortamlara girerek sıradan ve monoton geçen hayatın son vereceğine, heyecan dolu ve ritmi yüksek bir hayata başlayacağına delalet eder.


Rüyada Eski Sevili İle Karşılaşmak

Rüya sahibinin rüyasında eski sevgilisiyle karşılaştığını görmesi kişinin yeni bir aşka yelken açacağına, yeni ortamlara girerek yeni arkadaşlıklar edineceğine, sosyal yaşantısını etkin hale getirip eski acılarını unutacağına yorumlanmaktadır.


Rüyada Yolda Arkadaşla Karşılaşmak

Rüyada yolda arkadaşla karşılaşmak, rüya sahibinin yakın çevresi ile olan güçlü bağları olduğuna işaret eder. Bekar kişiler için ise görücü usülü ile evlilik yapmayı müjdelemektedir. Rüya tabiri yorumcularına göre rüyada yolda arkadaşla karşılaşmak, yapılan işlerden maddi gelir elde etmeye delalettir.


Rüyada Karşılaşmanın Psikolojik Yorumu

Rüya sahibinin beklentilerini ve yaşadığı hayal kırıklıklarını simgeleyen bu rüya, bazen bilinçaltında yaşatılan hislerin bir tercümesi olarak da yorumlanmaktadır. Rüyada karşılaşmanın psikolojik yorumu genel olarak hayal kırıklığıdır.

BilgiSelf.com / Rüya Tabirleri

Yorum Yazın