Sandıklı Belediyesi Personel Alımı 2023

Sandıklı Belediyesi Personel Alımı yapma amacı ile dönem dönem iş ilanları yayımlamaktadır. Afyonkarahisar Sandıklı Belediye bünyesinde çalışabilecek pozisyonlar paylaşan insan kaynakları, çeşitli mülakat teknikleri ile adayları değerlendirmektedir. Sandıklı Belediyesi İş İlanları resmi web sitesi ve çeşitli kariyer siteleri üzerinden duyurulmaktadır. Bu ilanımızda Afyon Sanıklı Belediyesi Memur Alımı, İşçi Alımı ve Eleman alımı ilanlarını inceleyerek nasıl iş başvurusu yapabileceğinizi paylaşacağız…

Sandıklı Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları

Afyonkarahisar Sandıklı Belediyesi, Sandıklı ilçesinde yaşayan halkın bir çok ihtiyacını gideren kamu hizmeti yürütmektedir. Altyapı üstyapı, Sağlık, Güvenlik, Park ve Bahçe, Sosyal Hizmetler, Temizlik, Yol Yapım ve Bakım gibi bir çok hizmet vermektedir. Toplam 48 köyden oluşan Sandıklı ise Leblebisi ile meşhurdur. Sandıklı bugün itibari ile 55.000’den fazla nüfusa sahip olmakla birlikte 1990 yılına kadar daha kalabalık bir nüfusa sahip olmuştur. İki köyün ilçe olması ile birlikte nüfus azalmıştır.

Afyon Sandıklı Belediyesi bir çok projesi ile halka hizmet vermektedir. Sandıklı Belediyesi Projeleri resmi web sitesi üzerinden Sandıklı halkına duyurulmaktadır. Termal Tesisleri, Villaları, Belediye Evleri ve Merkez İzleme Kameraları projelerinden bir kaçıdır. Belediye Faaliyet Raporlarını da resmi web sitesinden paylaşarak şeffaflık ilkesi ile hareket etmektedir. Bununla birlikte Afyonkarahisar Belediyesi ile ortak dayanışma sağlayarak çalışmaktadır. Mega projeler ile Sandıklı ilçesinin refahını arttırmaktadır. Belediyenin projeleri son olarak şu şekildedir;

 • AVM ve İşyerleri Projeleri
 • Sandıklı Termal Otel Projesi
 • Kültür Merkez Projesi
 • Seyir Terası Projesi
 • Hüdai Kaplıcaları

Afyonkarahisar Sandıklı Belediyesi İnsan Kaynakları

Afyon Sandıklı Belediyesi İnsan Kaynakları Belediyenin ihtiyaç duyduğu alanlardaki personel ihtiyacını tespit ederek işe alım yapar. İşe alım yaptıktan sonrada personellerin Eğitim ve Performans Denetimi süreçlerinden sorumludur. Bunun yanında Personelin Belediye bünyesinde çalışması ile her türlü İzin, Evrak, Eğitim, Maaş, Bordro, Sosyal haklar gibi konular yine insan kaynaklarının görevleridir. İnsan kaynakları Belediye Bünyesine en yetkin ve en nitelikli adayları, uyguladığı mülakat teknikleri ile kazandırarak belediyenin daha kaliteli hizmet vermesini sağlamaktadır.

Sandıklı Belediyesi Çalışanları ilçe halkına belediyenin sorumluluk alanları içerisinde hizmet vermektedir. Buna göre almış oldukları eğitimlerle hizmet kalitesini arttırmaktadır. Belediye çalışanları daha iyi hizmet verebilmek için çeşitli eğitimlere tabi tutulmaktadır. Çağdaş Belediyecilik yolunda adımlar atan Belediye bu nedenle Sandıklı Belediyesi Çalışanlarını dönem dönem eğitimlere tabi tutarak kendilerini geliştirmelerini sağlamaktadır. Belediye bünyesinde Çalışanlar Zabıta, İşçi ve Eleman Statülerinde hizmet vermektedir.

Afyon Sandıklı Belediyesi İş İlanları

İş İlanları insan kaynaklarının tespit ettiği, iş gücü gereken pozisyonlar paylaşılarak yayımlanmaktadır. Bunun yanında Belediyenin yapacağı uzun veya kısa süreli projeler için Sözleşmeli veya Geçici işe alım yapılmaktadır. Mevsimlik ihtiyaçlara göre yapılan Mevsimlik İşçi alımı vasıfsız adayları değerlendirdiği iş ilanlarından biridir. İşe alımlar Memur, işçi ve Eleman şeklinde olmaktadır. Belediye bünyesinde ihtiyaç duyulan işi yapmak için tecrübeli ve deneyimli adaylar aranmaktadır. Bunun yanında insan gücü gerektiren işlerde de vasıfsız personel alımı yapılabilmektedir.

Belediye İş İlanları; Personel alımı yapılacağı zaman genellikle resmi web sitesinden duyurulmaktadır. Bununla birlikte çeşitli haber sitelerinde de belediyenin işe alım yaptığı haber verilmektedir. Sandıklı Belediyesi Haberleri diğer konularda olabildiği gibi İş ilanları ile alakalı da haber yapılmaktadır. Bu sebeple çalışmak isteyen adaylar Sandıklı Belediyesi Haberlerini takip etmektedir. Belediyenin İşe alım yapabildiği ve iş ilanı yayımlayabileceği pozisyonlar şu şekildedir;

 • Zabıta Memuru
 • Temizlik Görevlisi
 • Şoför
 • Güvenlik Görevlisi
 • Park ve Bahçe Elemanı
 • İşçi
 • Arşivci
 • Memur
 • İtfaiye Eri
 • Sağlık Görevlisi
 • Çaycı

Afyon Sandıklı Belediyesi Memur Alımı

Devlet bünyesinde çalışmak, Devlet’in kurumları arasında iş bulmak adayların kendilerini çok şanslı hissedebileceği bir konudur. Memur Alımı ilanları da Kamu kurumları tarafından yayımlanan ilanlardır. Sandıklı Belediyesi Memur Alımı ilanları yayımlayarak bünyesinde çalışan memur kadrosunu kaliteli hizmet vermek için genişletmekte veya geliştirmektedir. Atama ile de memur alımı yapan Sandıklı Belediyesi ilan yayımlandığında ayrıca şartları belirtmektedir. Özellikle KPSS ile alım konusu bir çok adayın incelediği konulardan birisidir. KPSS Sınavına girmiş adaylar belirlenen ve üzerinde puan almış ise iş başvurusu yapabilir ve mülakatlara katılabilmektedir. Memur alım şartları ilan yayımlandığı zaman ilan detaylarında paylaşılmaktadır.

Afyonkarahisar Sandıklı Belediyesi İşçi Alımı

Belediye tarafından yapılacak projelere ilişkin belirlenen işçi ihtiyacı, Geçici İşçi alımı ile giderilmektedir. Bunun yanında Belediye bünyesinde Daimi İşçi Alımı ilanlarına başvurmuş ve işe alım yapılmış çalışanlar bulunmaktadır. Belediyenin çeşitli konulardaki ihtiyaçları için işçiler görevlerini yürütmektedir. Ancak belediyenin Mega projeleri ile birlikte ihtiyaç duyulan insan gücü veya mesleki anlamda ki ihtiyaç geçici işçi alımı ile giderilebilmektedir. İş sonunda belediye sözleşme önerebilir veya sözleşmeyi fesih edebilmektedir. İşçi alım ilanları belediyenin resmi web sitesi ile birlikte çeşitli mecralarda ilan edilmektedir.

Sandıklı Belediyesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Belediyede çalışmak isteyen adaylar öncelikle belediyenin resmi web sitesini, Facebook hesabını takip etmeleri gerekmektedir. Bunun nedeni; işe alım yapılacağı zaman yayımlanan iş ilanını geç görmeniz sonucunda başvuru kontenjanı dolmadan başvurunuzu iletebilmektir. Özellikle sosyal medya hesaplarında ve resmi web sitesi üzerinde duyurular bölümünden ilanlar açıklanmaktadır. İş başvuru formu ise iş-kur üzerinden kabul edilmektedir.

Yani gördüğünüz iş ilanları İş-kur üzerinden iş başvurusu yapmaya açılır. Bu nedenle İş-kur hesabınızın açık öz geçmişinizin oluşturulmuş olması son derece önemlidir. İş-kur resmi web sitesine girerek arama bölümüne Sandıklı Belediyesi yazmanız durumunda var ise açık pozisyonları görerek iş başvurusu yapabileceksiniz. Sandıklı Belediyesi iş ilanları yayımlamış mı? incelemek için Duyurular linkine tıklayarak görebilir var ise iş başvurusu yapabiliriniz.

Yazı Kaynağı:  https://www.elemanpersonelalimi.com/sandikli-belediyesi-personel-alimi/

Yorum Yaz