Sarkuysan Personel Alımı ve İş İlanları 2023

Sarkuysan personel alımları için yeni iş arkadaşları alacağını duyurdu.  Personel alımı yapılacağını insan kaynaklarından duyuran Sarkuysan yeni iş arkadaşları arıyor. Sitemizden İş başvuru Formunu doldurabilirsiniz. Personel alımına başvuru yapacaklar için hazırladığımız yazımızı okuyarak eleman alımları hakkında gerekli bilgileri edinebilirsiniz. İş başvuru formu dolduracak adaylar için hazırlanan bu bilgilendirme sayfasında Sarkuysan personel alımı ilanlarına ilişkin detaylar bulabilirsiniz. Sarkuysan iş başvurusu için gerekli koşullar nelerdir? İnsan kaynakları açıklamaları ile iş ilanları hakkında tüm bilgiler aşağıda yer almaktadır…

Sarkuysan Elektrolitik Bakır San. A.Ş 

Kapalı çarşıda kuyumcuların önderliğinde kurulan Sarkuysan tamamı halka açık şekilde arz edilen ilk şirket olma özelliğini taşımaktadır. 1972 yılında faaliyete geçen Sarkuysan bugün 200 tonun üzerinde üretim yapmaktadır. Üretim alanı bir çok sektörde kullanılan çeşitli malzemeleri üretmektedir. Buna ek olarak Otomotiv sektörü, Enerji Sektörü, Elektronik sektörü, İnşaat sektörü ve Savunma sanayisinde kullanılan bir çok ihtiyaca karşılık vermektedir.

Kapalı çarşıda altın ticareti yapan kuyumcu ve sarrafların birleşerek kurdukları bir şirkettir.1972 yılında kurulan Sarkuysan ismi kurucularının mesleklerine göre Sarraf, Kuyumcu ve Sanatkar kelimelerinin ilk üç harfleriyle birleştirerek verilmiştir. 180 dönüm arazi üzerinde 77.000 metre kare üzerine kurulan kapalı bir alanda gebze ve darıca bölgelerinde kurulmuştur. Bakır ve bakırın mamullerini, boru bakır ve bakırlama üretimi yapan kuruluş ilk başlarda yılda 10.000 ton olan üretim kapasitesini günümüzde 200.000 tona çıkararak bir nevi dünyaya çıkarma yapmıştır. Hayatımızdaki bir çok elektronik cihazların yanında ulaşım için kullandığımız arabaya kadar bir çok alanda insan ihtiyacını karşılamaktadır. Personel alımlarına da öncelikli olarak eğitmeye ayırdığı zamanla önderliğinin sebebini açıkça belli eden Sarkuysan Personel alımı için yeni iş ilanları yayımlamaktadır.

Toplam 600’ün üzerinde personeli olan kuruluşun üretiminde görev alan işçilerin % 90’a yaklaşan bölümü lise ve teknik lise düzeyinde eğitimli olup her yıl eğitim programlarına katılmaktadır. Üretimde kullandığı makine ve tesislerin büyük bir bölümünün imalatını bünyesinde gerçekleştiren, ayrıca üretimin güvenliği açısından büyük önem taşıyan elektrik enerjisini ve kullandığı buharı üreten ko-jenerasyon tesisine de sahip bulunan kuruluş 40 yıla yaklaşan bilgi birikimini ve deneyimlerini know-how olarak yurtdışına da satabilmektedir.

Sarkuysan Personel Alımı ve İş İlanları

Şirketin değerlerini paylaşabilecek kişilik ve eğitim altyapısına sahip, değişime hızla uyum sağlayan, kendisi ve çevresi ile barışık, sürekli gelişimi benimseyen, Sadık, çalışkan, öğrenmeye açık kişileri işe alarak gelişim destekli çalışma programı ile personellerini bir sonraki hedefe odaklanmaya iter. Sarkuysan Personel profili İşçi, Eleman ve yönetim statüleri ile organizasyon yapısı vardır.

Kariyer: Şirkette öğrenciler için staj yapma fırsatı da sunulmaktadır. Aynı zamanda yeni başlayanlara ve mevcut çalışanlara her yıl belirli sınavlar yaparak performansı etkileyici bulunan adaylar terfi ve maaş düzenleme durumu ile geliri iyileştirilebilmektedir.

Eğitim: Personelimizin eğitim ihtiyaçları her yıl analiz edilerek yıllık eğitim planlaması yapılır. Eğitimler mesleki, sosyal ve yabancı dil alanlarında yoğunlaşır.

Staj: Toplumsal bir sorumlulukla yaz ve kış dönemlerinde staj yapmak isteyen lise ve üniversite öğrencilerine açılan kontenjan dahilinde olanak sağlanır.

Ödül ve Öneri Sistemimiz: Şirketimizin ilk kurucuları arasında bulunan ve 30 yıl Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinde bulunan rahmetli başkanımız Cihan BEKTAŞ adına her yıl çeşitli alanlarda 5 personele Cihan BEKTAŞ Başarı Ödülü verilir. Ayrıca yılın başarılı servisleri seçilerek yıl boyunca servislerinde asılacak başarı bayrağını almaya hak kazanırlar. Her personelimizin öneride bulunması teşvik edilerek uygun öneri yapanlar sistemimiz dahilinde ödüllendirilir. Bunların yanında her yıl sonundaki üretime geçiş yıl dönümlerini kutlama günlerinde 5.,15., ve 25. kıdem yıllarını dolduran personele teşekkür şilti ve armağanlar verilir.

Sosyal Faaliyetlerimiz: Türk Müziği Koromuz, Folklor ve Modern Dans Grubumuz, Sportif Faaliyetlerimiz, çeşitli amaçlı partilerimiz, Sarkuysan Bayramımız gibi sosyal etkinlerle personelimizin sosyal gelişimine, karşılıklı ilişkilerin güçlenmesine ve keyifli bir çalışma ortamının oluşmasına çalışılmaktadır.

Açık Pozisyonlar

  • İç Denetimci
  • Mekanik Bakım Mühendisi
  • Donanım Destek Elemanı
  • İhracat Operasyonları Uzmanı

İşe alım süreci: Şirkete başvurmak diğer şirketlere nazaran biraz daha kolay tutulmuştur. İnsan kaynaklarının incelediği başvuruları Sarkuysan kariyer bölümünden kolayca başvuru formu doldurarak işe alım sürecine dahil olabilirsiniz. İşe alım sürecinde iş başvurusu yaptıktan sonra özgeçmişiniz insan kaynakları tarafından pozisyon için incelenmektedir. Özgeçmişi uygun olan adaylar mülakat için insan kaynaklarına davet edilir. İnsan kaynakları genel yetenek testi ve kişilik envanteri gibi uygulamalarla en nitelikli adayı şirkete kazandırır.

Sarkuysan İş Başvurusu

İş başvuru formu doldurmak istemeyenler ayrıca önceden hazırlamış olduğu öz geçmiş formlarını Sarkuysan şirketinin mail adresine göndererek iş başvurusu yapabilirler. Öz geçmiş formunuzun doluluk oranı işe alım sürecinde destekleyici olacaktır. Başvurular önce İnsan Kaynakları bölümümüzde değerlendirilir ve başvuru sahibinin yetkinlikleri, mevcut boş pozisyonların belirlenen yetkinlikleriyle örtüşüyorsa aday ile ilişkiye geçilir. Aday mevcut boş pozisyonlara uygun değilse bilgi bankamızda aktif halde tutularak gerektiğinde öncelikle değerlendirmeye alınır.

Sarkuysan Şirketine İş başvurusu nasıl yapılır ? diye soracak olursanız başvuru yapmak isteyen adaylar için düzgün bir cv hazırlamalarını tavsiye ediyoruz. Öz geçmişinizin bilgili birisi tarafından hazırlanması yararına olacaktır. Öz geçmişinizi mail atmanızla birlikte Sarkuysan başvuru formunu da doldurmanız işe alım sürecinin hızlı gelişmesine katkı sağlayacaktır. Sarkuysan Personel alımlarına başvuru yapmak için online başvuru linki; İş Başvurusu.

Yazı Kaynağı:  https://www.elemanpersonelalimi.com/sarkuysan-personel-alimi/

Yorum Yaz