Seyhan Belediyesi Personel Alımı 2023

Seyhan Belediyesi Personel Alımı yapmaya devam ederken, iş ilanları için başvuru yapmak isteyenler belediyeyi takip ediyor. Adana ilinin merkez ilçelerinden birisi olan Seyhan, Seyhan Belediyesi ile istihdam sağlayan ilçe belediyelerinden biridir. Seyhan Belediyesinin ve Seyhan ilçesinin tarihi hakkında detaylı bilgiyi bu yazımızda edinebilir, Belediyenin iş ilanlarını inceleyebilir, Memur Alımı, İşçi Alımı ve Eleman alımı ile ilgili genel bilgiler edinerek nasıl iş başvurusu yapabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Seyhan Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları

Adana ilimizin en büyük merkez ilçelerinden birisi olan Seyhan ilçesinin nüfusu 796.000 ile Adana ilinin en yoğun ilçesidir. Adana’nın 1986 yılında il olarak kabul edilmesinden sonra Seyhan Belediyesi ve Yüreğir adlarıyla iki ilçe oluşturulmuştur. Seyhan geçmişte birçok ırka ev sahipliği yapmış ve 560 km uzunluğunda bir nehre sahiptir. İlçe 96 mahalleye sahip olmakla birlikte Belediye vatandaşın birçok ihtiyacını yerine getirmekle yükümlüdür.

Adana Büyükşehir Belediyesi Adana’nın sorumluluklarını üstlenirken her ilçeye ait belediyelerin kendi sorumlulukları vardır. Misyonu itibari ile Seyhan Belediyesi; Demokratik, Katılımcı, Yenilikçi, Sosyal Belediyecilik anlayışı ile Seyhan Halkının yaşam kalitesini arttırmayı hedeflemektedir. Vizyonu ise ayrıştırıcı değil birleştirici, demokrasinin ilkelerini esas alan ve şeffaf bir yönetim ile her bireyi ayrım gözetmeksizin destekleyen bir belediye olmaktır.

Belediyenin verdiği Hizmetler

  • Eğitim
  • Kültür Sanat
  • Sağlık
  • Veteriner
  • Spor
  • Çevre
  • Sosyal
  • Cenaze

Seyhan Belediyesi İnsan Kaynakları

İnsan kaynakları belediye nezdinde bulunan personellerin çeşitli sorumluluklarını üstlenmektedir. Eğitim, Gelişim, Kariyer, çalışma saatleri, Maaş ödemesi ve Sosyal hakları takip ederek kurum içerisinde iş ve işçi sağlığını takip etmektedir. İşçi sicil birimi, Memur Sicil Birimi, Tahakkuk Birimi, Evrak Kayıt Birimi, Mesleki Staj Eğitim Birimi gibi departmanları içerisinde barındırmaktadır. Belediyenin insan gücü planını oluşturarak hizmet kalitesinin artışının sağlanması ve Personel sayısının etkin iş birimlerine şartlara uygun şekilde dağıtmakla yükümlüdür.

İş İlanları yayımlayarak İŞ-KUR veya diğer yollar üzerinden Belediye bünyesine Personel Alımı yapmaktadır. İş ilanları dönem dönem ihtiyaç duyulan pozisyonlar için yayımlanarak İşçi, Eleman, Personel statülerinde alım yapılabilmektedir. Sözleşmeli yada Memur olarak alınabilen personel aynı zamanda belirli şartlara uyum sağlayan Yeni Mezun veya Deneyimli adaylar belirli dönemlerde yapılan Sınavlar ile KPSS puanı ile yerleştirilmektedir.

Seyhan Belediyesi İşçi Alımı

İşçi alımı için dönem dönem iş ilanları açılarak sözleşmeli olarak yayımlanmakta yada belirlenen görevi yerine getirmek için kısa süreli bir alım yapılır. Bazı şirketler de ilan.gov.tr ye verilen ilana başvuru yaparak ihale yolu ile işi alarak gerçekleştirmektedir. Bu anlamda sadece şirketler değil şahıslar içinde iş açılabilmektedir. Sözleşmeli İşçi alımı yapılırken mevsimsel veya belirli aylarda çalıştırılmak üzere yapılabilmektedir. Sözleşmeli İşçi kadrosu her yıl ocak ayında sözleşme yenilemektedir.

Seyhan Belediyesi Memur Alımı

Memur alımı yılın belirli dönemlerinde KPSS Puanı ile yerleşen veya yerleşecek adaylar vasıtası ile yapılmaktadır. İş-Kur üzerinden yayımlanan iş ilanlarına ilişkin detaylar İş-kur tarafından sağlanmaktadır. Belediyenin insan kaynakları İş-kur ile ortak bir çalışma içerisindedir. Memur alımı aynı zamanda sözleşmeli olarak da gerçekleşebilmektedir. Belirli dönemlerde ihtiyaç duyulan özel mesleki bilgi ve çalışma için sözleşmeli memur alımı yapılabilmektedir.

İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

İş başvurusu yapabilmek için açık pozisyon bulunması gerekir. Açık pozisyonlar ve alım yapılacak departmanlar Seyhan belediyesi insan kaynakları tarafından İş-Kur veya ilan.gov.tr aracılığı ile yayımlanır. Açıklanan pozisyonlar için iş başvuru yapma şartı ve istenen belgelerle şartlar açıkça belirtilmektedir. Personel alımı yapılacak departmanlara başvurmak için iş-kur üzerinden iş araması yaparken Seyhan belediyesi yazmanız yeterli olacaktır. Çıkan pozisyonlardan sizse uygun olan seçeneğe önceden oluşturduğunuz İş-kur özgeçmişinizler başvuru yapabilirsiniz.

Diğer Adana Belediye İlanları

Yazı Kaynağı:  https://www.elemanpersonelalimi.com/seyhan-belediyesi-personel-alimi/

Yorum Yaz