Şişecam Personel Alımı ve İş İlanları 2023

Türkiye’nin en büyük cam ve türevi üretimler yapan firması olan Şişecam Personel ve İşçi alımı yapacak. Kuruluşu çok eskiye dayanan Şişecam ekibinde çalışacak personeller aramakta. Şişecem İnsan kaynaklarının yayınladığı ilana başvuracak adayların ön başvuru formlarını doldurmalarını beklemektedir. Şişecam personeli olmak için yazımızı okuyarak Şişecam firmasına iş başvurusu yapabilirsiniz.

Şişecam Cam Üretimi Ve Cam İmalatı

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün isteği ile 1935 yılında İş Bankası vesilesi ile kurulan Şişecam bugün Avrupa’nın en prestijli fabrikalarından biri konumunda. Ülkemizin cam ürünlerine olan ihtiyacını karşılamak için kurulan Şişecam, bugün 14 ülkede faaliyet göstermekte ve 150 ülkeye ihracatı ile küresel arenanın lider adaylarından birisidir. Pazarımız Dünyadır anlayışı ile 1960 yılında dünyaya açılarak çeşitli faaliyetler ile büyümeye devam etmiştir. 2000 yılından itibaren ise güney Afrika’dan kuzey Avrupa’ya, Latin Amerika’dan okyanusa açılarak faaliyet alanlarını genişletmiştir.

Şişecam satışlarının yüzde 60’ını yurt dışı ihracat satışları oluşturmaktadır. Ana iş kolları Düz cam, Cam ev eşyası, Kimyasallar ve cam ambalajdır. 22 bin çalışana istihdam kaynağı olan Şişecam, 43 üretim tesisi ile camın tüm alanlarında ve Soda-Krom kimyasalları üretiminde Türkiye’nin lideridir.

Şirket içerisinde Trakya cam, Anadolu Cam, Denizli Cam, Soda Sanayii şirketleri bulunmakta ve hisseleri Şişecam’a ait olmaktadır. Cam sektörünün en büyük şirketi olma vizyonu ile yola çıkmış ve şimdilerde Türkiye’nin en büyüğü kabul edilen Şişecam, Teknoloji ile uyumlu hızlı çözümler sunan çevresine saygılı bir şekilde üretim yapan bir şirket konumundadır. Şişecam Topluluğu, 3kıta ve 14ülkedeki toplam 43tesisi ve 22 bine yakın çalışanıyla üretim faaliyetlerini sürdürüyor ve 150’den fazla ülkeye satış gerçekleştiriyor.

Şişecam Personel Alımı ve İş İlanları

İş hayatında başarılı olmak, kendini geliştirmek ve kariyer hedefleyen adayların tercih edebileceği şirketlerden birisidir. Sunduğu iş olanakları ve gerçekleştirdiği projelerle yurtiçi ve yurtdışında ithalat ve ihracat kısmını epey geliştirmiştir. Bu nedenle yurtdışıda da iş fırsatı sunabilmektedir. Şirket insan odaklı çalışma anlayışı ile teknolojiyi işine entegre ederken, insanı da doğru bir şekilde konumlandırarak gelişime fırsat tanımaktadır. Bu nedenle nitelikli adayları işe almada özen göstermektedir.

İnsan Kaynakları, Bugün ilerlenen gelişimin temsilcileri olarak gördüğü personellerine gereken değeri fazlası ile vermektedir. Profesyonel bir şekilde çalışan Şişecam İnsan Kaynakları her geçen gün kendini geliştiren ve çağa ayak uyduran çalışanların isteğine kulak asan ve personelleri için gerekli gelişimleri sağlamak için çalışan bir yapıdadır. İşçilerin yetkinliğine ve performansına dayanarak doğru yere doğru personelleri konumlandırarak nitelikli iş gücünü sağlamada büyük rol oynamaktadırlar.

Şişecam Kariyerim portalı ile öğrenciler, Yeni mezunlar ve deneyimli çalışanlara iş fırsatları ve staj şansı sunmaktadır. Yurt dışında ve Yurt içinde iş imkanı sunan Şişecam başvuruları titizlikle elden geçirmektedir. Deneyimli çalışanlar için İşe alım süreci ön Başvuru, İngilizce testi ve değerlendirme araçları, Yetkinlik bazlı görüşmeler, değerlendirme merkezi uygulamaları ile teklif ve onay sürecinden sonra işe alım gerçekleşir.

Şişecam İş Başvurusu

Şirket istihdama önem veren bir profil çizmektedir. Bu nedenle işe alım sürecini dikkatlice takip etmektedir. Özgeçmiş gönderen adayların CV formları insan kaynakları tarafından dikkatlice incelenmektedir. Bu tutumu sebebi ile şirket diğer firmalarda iş ilanı yayımlamak yerine kendi kariyer sitesini kurmayı tercih etmiştir. KVKK kanunu kapsamında verileri işleyerek açılacak pozisyonlar için özgeçmişleri tekrar inceleyebilmektedir.

İş Başvurusu için kendi oluşturduğu kariyerim portalını kullanarak iş ilanları yayınlar ve başvuruları kabul eder. Başvurular insan kaynakları tarafından değerlendirilerek yürütülür. Şişecam üretim tesisleri ve Şişecam genel merkezinde çalışabilme olanağı sunulmaktadır. Şişecam şirketine işçi, personel ve eleman olarak da başvuruda bulunabilirsiniz. Şişecam Personel alımına iş başvurusu.

Yazı Kaynağı:  https://www.elemanpersonelalimi.com/sisecam-personel-alimi/

Yorum Yaz