TNT Kargo Personel Alımı ve İş İlanları 2023

Uluslar arası kargo taşımacılığı yapan TNT Kargo Türkiye’deki aksiyonlarında destek olacak çalışma arkadaşları arıyor. TNT Kargo insan kaynaklarının yayımladığı iş ilanlarına başvuru yapan adaylar değerlendirilerek ilgili pozisyonlara yerleştirilecek. TNT Kargo Açık pozisyonları paylaşarak kariyer hedefi olan istekli çalışma arkadaşlarını ekibine dahil etmek istiyor. TNT Kargo şirketine iş başvurusu yapmak isteyen adaylar bu yazımızdan yararlanarak nasıl başvuru yapabileceğini öğrenebilir ve TNT Kargo şirketi hakkında detaylı bilgi edinebilir…

TNT Express Kargo Hakkında

Dünya’nın neredeyse tamamında ulaşım ağına sahip olan TNT Express Kargo 1946 yılında Avusturalya’da kurulmuştur. TNT Kargo’nun açılımı ise ”The People Network” olarak belirtilmektedir. İsminin açılımı ”insanlar arası Transfer Ağı” olarak Türkçe’ye çevrilmektedir. İnsanların birbirine gönderdiği transferler yanında transferin büyüklük ölçeği şirketler arası transfer ağı olarak gözükmektedir. Müşterilerinin memnuniyeti için çalışan TNT Kargo transferin her bir adımında sistemli ve hızlı çalışmaktadır. Birbirine entegre Transfer ağı sayesinde kargolara zarar vermeden Dünya’nın her yerine hizmet görüren TNT Express transferin her adımında müşterilerine Kargosunu canlı izleme olanağı sağlamaktadır.

TNT Kargo, sektörde örnek alınabilecek bir yapı çizmesine karşın özellikle uluslar arası taşımacılıkta izlediği profesyonel yol ile rakiplerinden bir hayli önde gözükmektedir. Özellikle Ticari Kargoların TNT tarafından taşınmasını seçen müşterilere, hızlı teslimat sözü ile kargonun ertesi güne yetiştirilmesi gerek bile olsa taşıma sözü vermektedir. TNT şirketlere tanıdığı esnek çözümler sayesinde şirketlerin kendilerini geliştirebilir ve büyütebilir kılmaktadır. Özellikle acil teslimat durumlarında gösterilen destek ile şirketler TNT Kargo ile çalışmanın keyfini yaşamaktadır.

TNT Kargo bütün işleyişin yanı sıra Kargo taşımacılığı için kullandığı araçlara ve terminallere rağmen insana ihtiyaç duymaktadır. Kariyer olanağı bir hayli büyük olan şirket istihdam bakımından da bulunduğu ülkeyi kalkındırmaya destek olmaktadır. Dünya genelinde Taşıma merkezleri ve şubeleri olan şirket Din, Dil, Irk, Görüş fark etmeden Uluslar arası taşımacılık gerçekleştirmekle birlikte yine insanlar arasındaki görüş ayrılıklarına bakmadan personel çalıştırmaktadır. TNT Kargo şirketi 58.000 çalışana sahip ve her çalışan bir biri ile bağlantı halinde hareket etmektedir. Bu sebeple TNT Kargoda çalışmak isteyen adaylar aşağıdaki TNT Kargo İş İlanlarını inceleyerek insan kaynaklarına iş başvuru formlarını iletebilirler.

TNT Kargo Personel Alımı ve İş İlanları

TNT Kargo 60’dan fazla ülkede iş bulabilme olanağı sağlamaktadır. Ülkelere göre işe alım prosedürleri bulunmakta ve her ülkede personel alımı sürecini o ülkede bulunan TNT İnsan kaynakları birimi yürütmektedir. TNT Kargo iş olanakları içerisinde Güvenlik, Operasyon, Finans, Pazarlama, Satış ve İnsan kaynakları departmanları bulunmaktadır. Günü kurtarmak için çalışmayan TNT Kargo işe alım yaptığı adaylar ile ilgili uzun vadeli çalışma planları düşünmektedir. İşsizliğin arttığı bu dönemde TNT Kargoda en çok iş aranan şirketlerin içerisine girmeyi başarmıştır.

TNT Kargo iş fırsatları içerisinde bir çok pozisyon bulunabilmektedir. Uluslararası hizmet vermesi sebebiyle Kuryeden Gümrük Personeline kadar bir çok alanda personel ihtiyacı doğabilmektedir. Kurye pozisyonunda dönemsel ve uzun vadeli eleman alımı yapabilen TNT, Gümrük pozisyonunda uzun vadeli düşünmekte ve Gümrük muayenesinden tutun Kişisel gönderilerin vergi tahsilatına kadar bir çok işle meşgul etmektedir. Tanıdığı iş imkanları ile hem uzun soluklu çalışmayı hem de şirket içerisinde performansı ile dikkatleri üzerine çeken personelleri terfi ile ödüllendirerek kariyerlerinde büyük adımlar atmayı sağlamaktadır.

TNT Express İş İlanları
  • Gümrük Sorumlusu
  • Operasyon Destek Yetkilisi
  • Operasyon Destek Elemanı
  • Kurye
  • Şube Elemanı

TNT Kargo Açık pozisyonlar oluştukça ilanları resmi sitesinden ve diğer birlikte çalıştığı kariyer sitelerinden paylaşmaktadır. Türkiye’de 1000’e yakın çalışanı bulunan TNT Kargo iş hacmini genişlettikçe Personel sayısını arttırmaktadır. Bu sebeple dönem dönem TNT iş ilanlarını kontrol etmek sizin için faydalı olacaktır. TNT Kargo çalışma şartları ülke ve pozisyona göre değişmektedir. Özellikle Gümrük görevlisi pozisyonuna başvuran adaylardan yabancı dil bilgisi istemektedir. Bunun akabinde kurye, Şoför ve diğer pozisyonlar için pozisyonun niteliğine uygun adayları seçmektedir. İşe alım sürecinde ise Genel yetenek testi ve Kişilik Envanteri uygulaması yapmaktadır.

TNT Kargo İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

TNT Kargo açılan pozisyonları paylaştıkça başvuru almaktadır. Bunun haricinde Genel başvuru veya farklı bir metotla başvuru kabul etmemektedir. Bu sebeple açık pozisyonlar olduğunda başvuru yapabiliriniz. TNT Kargo resmi web sitesinde Türkiye ile ilgili açık pozisyonları paylaşmaktadır. Bir diğer çalıştığı kariyer.net sitesine de iş ilanları vermektedir. Kariyer sitesinden açılan iş ilanları yoğun başvuru altında olduğundan işe alım süreciniz zorlaşabilir. Bunun yerine başvurunuz TNT Kargo Resmi web sitesinden yapılır ise daha çok dikkat çekmiş olacaksınız. TNT Kariyer sitesi Türkçe Dil desteklemiyor ancak Translate ederek başvuru formunu kolayca doldurabilirsiniz. Başvuru linkine tıklayarak Türkiye konumunu seçip iş başvuru formu doldurabilirsiniz. Başvuru linki; TNT Kargo İş Başvurusu

Yazı Kaynağı:  https://www.elemanpersonelalimi.com/tnt-kargo-personel-alimi/

Yorum Yaz