Yurtiçi Kargo Personel Alımı ve İş İlanları 2023

Yurtiçi Kargo Personel Alımı yapmak için düzenli olarak iş ilanları yayımlamaktadır. Sektörün lider şirketlerinden birisi olması, sunulan olanaklar ve çalışma şartlarından dolayı kargo şirketleri içerisinde iş başvurusu için en çok tercih edilenlerin başında geliyor. Bu yazımızda detaylı olarak Yurtiçi Kargo şirketini ve İş ilanlarını inceleyeceğiz…

Ülkemizin ilk Türk kargo firması olan Yurtiçi kargo yayımladığı iş ilanları ile personel alımı yapmaya devam ediyor. Türkiye’nin ilk Türk kargo şirketi olarak faaliyete geçen Yurtiçi Kargo ülkemizin istihdam kaynağı olmaya da devam etmektedir. Bir çok pozisyonda personel alımı yapan Yurtiçi Kargo en çok yayımladığı iş pozisyonu ise Kurye elemanı olarak gözümüze çarpmaktadır.

İkinci olarak şehirler arası şoför alımı en popüler pozisyonların arasında bulunmaktadır. Buna ek olarak ise Yurtiçi Kargo mağazalarında kargo göndermek isteyen ve kargosunu teslim alamamış müşteriler için kargo teslim alma ve Kargo teslim etme personeli her mağazasında mecburi olarak bulunmaktadır.

Kargo şirketleri ve Kurye elemanları ülkemizin en çok ihtiyaç duyduğu iş pozisyonları arasında revaçtadır. Bunun nedeni ise Trendyol, Hepsiburada, Gittigidiyor ve N11 gibi popüler alışveriş sitelerinin satış rakamları olarak gözümüze çarpmaktadır. Özellikle bazı dönemlerde yapılan kampanyalar ile satış rekorları kıran siteler kargolarını yetiştirmekte bile zorlanmaktadır. Buna birde vatandaşların birbirine gönderdikleri kargolar eklenince kargo sektöründe aşırı bir yoğunluk göze çarpmaktadır.

Kargocu olarak bildiğimiz kişilerin kapımıza gelerek siparişimizi evimize kadar teslim etmesi sektörün ne kadar rekabetli olduğunu da kanıtlamaktadır. Peki Yurtiçi Kargo Kuryeciliğin neresinde? Yurtiçi Kargo nasıl bir işleyişe sahip? Ne kadar istihdam sağlıyor? Şirket hakkındaki detaylar ile birlikte bu sorular değineceğiz…

Yurtiçi Kargo Servisi A.Ş.

Türkiye’deki var olan yurt dışı sermayeli şirketlerin kargo sektöründe faaliyet göstermesi ve Türkiye’de Türk kökenli hiç bir kargo şirketinin bulunmaması Türk kuruluşlu bir kargo şirketi ihtiyacı olduğunu apaçık gözler önüne sermekteydi.

Ülkemizdeki artan taşıma ve nakliye ihtiyacı gitgide popülerleşen alışveriş siteleri ve Avm ve işlek caddelerde bulunan mağazaların Online Sipariş sistemine geçmesi sektörün daha da hareketleneceğinin bir işaretiydi. Bunun farkında varan ve bilincinde olan Arıkanlı Holding 1982 yılında ilk Türk kargo şirketi olan Yurtiçi Kargo Servisi şirketini kurdu. İlk başlarda insanların birbiri arasındaki kargoları ulaştırmaya başlayan Yurtiçi Kargo Acente sistemine geçerek kargo taşıma sayısını arttırdı.

Yurtiçi Kargo teknolojinin getirdiği yenilikleri taşıma işine entegre ederek daha hızlı ve daha sağlıklı kargo taşımacılığının yolunu açtı. 81 ilde gerçekleşen taşıma organizasyonu KKTC içinde başlayarak küçük vatan Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni de kapsama alanına aldı. Neredeyse her ilde bulunan Kargo mağazaları ile müşterilerin ulaşılabilirliğini sağlayan Yurtiçi Kargo ”Söz verdiğimiz gibi” sloganı ile müşterilerin hafızasında yer edinmeyi başardı.

Adından feragat ederek Geopost firması ile anlaşma yapan şirket 220’den fazla ülkeye kargo gönderiminin yolunu açtı. Sektörde yeniliklere yenilik ekleyerek devam Eden Yurtiçi Kargo El terminali kullanımına geçerek Kargo Teslimat süresini kısaltarak az zamanda çok kargo tesliminin yolunu açtı.

Yurtiçi Kargo ilk Türk Kargo şirketi olarak bugün; 17 Bölge müdürlüğüne sahip, 1000’den fazla acente ve şubeye 33 aktarma merkezi ile 17.000 çalışana aynı zamanda 5000’den fazla araç filosuna sahiptir. Yurtiçi kargo verdiği kargo hizmeti ile 2005, 2007, 2010, 2012 ve 2014 yıllarında sektörün Süper Markası ödülüne layık görülmüştür.

Kargo Teslimi ve Kargo Gönderim süreçlerinde sürekli iyileştirmeler ve AR-GE çalışmaları yapan Yurtiçi Kargo, Mobil uygulamalar ve İnternet sitesi ile Kurye Çağırma, Kargo Takibi gibi çeşitli uygulamalar yaparak müşteri memnuniyetini arttırmaya yönelik çalışmalar yapmaktadır. Hizmetin hızlı ve kolay verilebilmesi için Yurtiçi Kargo Android ve İOS uygulamalarını devreye sokarak müşterilerin bir tık kadar yakınında olmayı başarmıştır.

Yurtiçi Kargo Verilen Hizmetler
 • Yurtiçi Taşıma
 • Adresten Alım
 • Teslimat Hizmetleri
 • Standart Kutu
 • Hava Kanallı Ambalaj
 • Rulo Paket
 • Alıcı Ön Bilgi Hizmeti
 • Teslim Bilgi Hizmeti

Yurtiçi Kargo Personel Alımı, İş İlanları ve İş Başvurusu

Yurtiçi Kargo ülkemizde istihdam faydası yüksek olan şirketlerin başında gelmektedir. Ekonomideki faydasının yanında İş arayan insanlara da iş fırsatı sunan Yurtiçi Kargo neredeyse 81 ilde hizmet vermekte personel alımı yapabilmektedir. Bir çok üst düzey bilgi gerektiren pozisyon bulunmasına rağmen bir çok iş öğrenmeye açık ve Tecrübe istememektedir. Bu işlerden en çok başvurulan pozisyon ise Kurye Elemanı olmaktadır. Şoför ihtiyacı da bir çok iş ilanı arasında yerini almaktadır.

Yurtiçi Kargo insan kaynağına önem veren nitelikli iş gücünü destekleyen bir yönetim anlayışına sahiptir. Hizmetin büyük bir bölümü insan kaynağına ihtiyaç duymakta ve insan gücü ile gerçekleşmektedir. Buna bağlı olarak Yurtiçi İnsan Kaynakları çalışanların mutluluğunun hizmet kalitesini arttıracağı düşüncesi ile hareket etmektedir. Operasyonun en önemli kısmının insan kaynağı olduğunu düşünen Yurtiçi Kargo bir işi ilk denemede başarma ve tamamlama stratejisi ile hareket etmekte ve personellerini de bu doğrultuda eğitmektedir.

Yurtiçi kargo İnsan Kaynakları

Yurtiçi İnsan kaynakları tüm Türkiye’den yapılan başvuruları pozisyon ve çalışılmak istenen şehire göre ayrı ayrı gruplandırarak takip etmektedir. Nitelik ve kurum kültürüne uygun olan adaylar yüz yüze görüşmeye çağrılarak değerlendirilirler. Görüşme neticesinde Yurtiçi İnsan kaynaklarının uygun bulduğu adaylar 2.Mülakat ile tekrar görüşmeye çağrılırlar. İlk mülakat Genel Yetenek Testi, Kişilik envanteri uygulaması ile yapılmaktadır. Yurtiçi İnsan kaynakları Fırsat eşitliliği ilkesi ile işe alım sürecini yönetmektedir. Yurtiçi Kargo İnsan kaynakları işe yeni alınan personellere ve mevcutta çalışan personellerine sürekli eğitimler vererek gelişimlerine katkı sağlamaktadır.

Yurtiçi Kargo İşe Alım Süreci Aşamaları;

 • İş Başvurusu
 • Ön Görüşme
 • Psikometrik Testler
 • Mülakat Süreci
 • İş Teklifi

Yurtiçi Kargo İş İlanları

Yurtiçi kargo şirketi 81 ilden iş ilanı yayımlayan şirketlerden birisidir. Bölge müdürlüklerinin yanı sıra her ilde bulunan Kargo Taşıma ve Kargo Teslim Alma, Teslim etme mağazalarında, bir çok personel çalışmakta ve bu mağazalara zaman zaman personel alımı yapmaktadır. İl ve ilçe bazlı yayımlanan ilanlara bölgede ikamet eden adaylar rahatlıkla başvurabilmektedir.

Yurtiçi Kargoda çalışabileceğiniz bir çok pozisyon bulunmaktadır. Bu pozisyonlardan bazıları; Kurye, Sürücü, Kargo Taşıma Elemanı, Şube Görevlisi, Güvenlik Görevlisi, Kargo Operatörü ve Depo Elemanı bir çok pozisyon yayımlanabilmektedir. İş İlanları kariyer ve eleman.net sitelerinden duyurulmaktadır. Resmi web sitesinde iş başvuru formu bulunduran yurtiçi kargo bu vesile ile de doldurulan başvuru formlarını insan kaynakları havuzunda saklamaktadır. Aşağıda Size Yurtiçi Kargo şirketinin Güncel İş İlanlarını vereceğiz.

Yurtiçi Kargo İş İlanları
 • Dağıtım Elemanı (Bursa)
 • Kargo Takip Elemanı (İstanbul)
 • Kurye Elemanı (Türksan Şube)
 • Dağıtım elemanı (Bursa-Nilüfer)
 • Gece Kuryesi (Bursa-Nilüfer)
 • İş Zekası Uzmanı (İstanbul)
 • Güvenlik Görevlisi (Kocaeli)
 • Güvenlik Görevlisi (İstanbul)
 • Şoför-Sürücü (Kocaeli)
 • Kargo Operatörü (İstanbul)
 • Kurye (Muğla)
 • Şoför/Sürücü (Antalya, İstanbul, Denizli, Isparta, Burdur)
 • Depo Elemanı

Yurtiçi Kargo İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

İş başvurusu yapmanın bir çok yolu vardır. Online başvuru, Şirkete giderek iş başvurusu doldurma gibi başvuru yöntemleri olsa da bir çok firma Online başvurular kabul etmektedir. Personel yoğunluğu çok olan şirketlerde genellikle en çok iş başvurusu yapılan şirketler olmaktadır.

Yurtiçi Kargo şirketini de bu kapsama alanına alabiliriz. Türkiye Standartlarının üstünde çalışana sahip olan şirket personel ve eleman seçiminde titiz davranmak zorundadır. Bu personel yönetim anlamında şirketi zorlayacak çalışanları işe almadan eleme amacı gütmektedir.

Yurtiçi Kargo Personel alımı için başvuru formu doldurmak isteyen adaylara en pratik yolu anlatacağız. Bildiğiniz iş arayan herkesin başvurduğu kariyer sitelerini unutun. Bu kariyer sitelerinde başvuru sayısı epey fazla olduğundan işe alınmanız güçleşecektir. Bunun yerine size vereceğimiz link ile başvuru formunuz direk Yurtiçi kargo İnsan kaynaklarına iletilecektir.

Böylece arada bir kariyer sitesi vb. aracı olmadan direk Yurtiçi şirketi ile kontakt kurmuş olacaksınız. Üstelik yapacağınız başvuru aynı zamanda Genel Başvuru niteliği taşıyacağından ihtiyaç anında da işe çağrılmanız muhtemel gözükmektedir. Başvuru linkine tıkladığınızda Yurtiçi dışında 5 farklı şirket daha göreceksiniz. Dilerseniz bu şirketlere de başvurunuzu iletebilirsiniz. Başvuru linki; Yurtiçi Kargo İş Başvuru Formu

Yazı Kaynağı:  https://www.elemanpersonelalimi.com/yurtici-kargo-personel-alimi/

Yorum Yaz