Adıyaman Gölbaşı Belediyesi Personel Alımı 2023

Adıyaman Gölbaşı Belediyesi Personel Alımı ilanları yayımlamaya başladı. Adıyaman ilinin ilçelerinden birisi olan Gölbaşı, mevcut belediyenin yayımladığı ilanlar ile işçi, memur alımı yapacak. İhtiyaç duyulan pozisyonlar için yayımlanan iş ilanları daimi veya geçici olarak gerçekleşmektedir. Bu ilanımızda Gölbaşı ilçesinin tarihi, ekonomik yapısı ile birlikte Gölbaşı belediyesinin iş ilanlarını inceleyerek nasıl iş başvurusu yapabileceğinizi anlatacağız. Gölbaşı Belediyesinde çalışmak isteyen adaylar ilanımızın devamını okuyarak detaylı bilgi edinebilirler.

Adıyaman Gölbaşı Belediyesi Personel Alımı

Gölbaşı ilçesi, Besni ilçesine bağlı olarak yaşanan bir bölgeydi. Cumhuriyet döneminde ”Karaçalık” ismi ile anılan bir köydür. Besni’den ayrılması ile Adıyaman iline bağlı bir ilçe konumunsa sahip olmuştur. Bölge halkı Tarım ve Hayvancılıkla uğraşmaktadır. Gölbaşı’nın önemi sahip olduğu tarihi kalıntılar ve konumundan dolayıdır. Bölgede bir çok tarihi kalıntılar bulunmaktadır. Gölbaşı ilçesinin nüfusu bugün itibari ile 50.000 üzerindedir. İlçe ismini bölgede bulunan Gölbaşı Gölünden almıştır.

Gölbaşı Belediyesi bölgede yaşayan halka Ekonomik, Sosyal, Yangın ve afet gibi konularda destek çıkmaktadır. Misyonu itibari ile Bölgenin Huzur ve Refah içerisinde yaşayan bir ilçe olması için çalışmaktadır. Gölbaşı tarihini koruyarak muhafaza eden belediye, halkın ortak ihtiyaçlarını karşılamak için hizmet vermektedir. Belediyenin vizyonu her alanda başarılı, örnek alınarak icraatları takip edilen örnek bir belediye olmaktır. Gölbaşı Belediyesi aynı zamanda Adıyaman Büyükşehir Belediyesi ile entegre bir şekilde çalışmaktadır.

İnsan Kaynakları

İnsan kaynakları Gölbaşı Belediyesi’nin en önemli birimlerinden birisidir. Bunun sebebi ise Belediye personellerinin insan kaynakları departmanı tarafından işe alım, Performans takip, Eğitim, Yıllık İzin, İstifa ve Maaş Ödemeleri gibi direkt olarak çalışanlara hitap eden çalışmalardan sorumludur. Bu nedenle nitelikli personel kaynağını yaratmakta ve eğitim programları ile çalışanların hizmet kalitesini yükseltmektedir. İnsan kaynakları aynı zamanda belediyenin mevcut personel ihtiyaçlarını belirleyerek iş ilanları yayımlamaktadır. Yapılacak projeler için ihtiyaç duyulan personel eksikliğini Memur ve İşçi alımı ile gidermektedir.

Gölbaşı Belediyesi İş İlanları

İş ilanları yılın belirli zamanlarında insan kaynaklarının belirlediği şart ve koşullarda yayımlanmaktadır. İşe alım için belirlenen pozisyonlara ait şartları belirleyerek başvuruya açmaktadır. İşe alım statüleri içerisinde Memur, İşçi, Eleman, Zabıta ve İtfaiye Eri bulunmaktadır. Belediye sözleşmeli veya Mevsimlik işe alım yapabilmektedir. Bu durum gerçekleştirilecek iş veya projeye bağlıdır. Açık pozisyonlar medya aracılığı ile duyurularak başvuru kanalı belirtilmektedir. İlanlar Resmi web sitesi ve İş-kur üzerinden başvuruya açılır. Çalışabileceğiniz pozisyonlar şöyledir;

  • Zabıta
  • Geçici İşçi
  • Daimi İşçi
  • Memur
  • Çaycı
  • Temizlikçi
  • Güvenlik Görevlisi
  • İtfaiye Eri
Memur Alımı Hakkında

Memur alımı atamaların yanında gerekli bilgiye sahip adaylar içinde yapılabilmektedir. Memur alımı için en az lise mezunu olmak gereklidir. Bunun yanında KPSS puanınız büyük önem arz etmektedir. Belirlenen puan ve üzerinde puan alan adaylar başvuru yapabilmektedir. Memur pozisyonu içerisinde farklı birimler vardır. Örneğin; Düz Memur, Gişe Memuru, Harita Memuru vb. olarak çeşitlenmektedir. Memur alımı için ilanlar iş-kur üzerinden başvuruya açılmaktadır. İş ilanı detayında başvuru şartları ve alım kriterleri ayrıca belirtilmektedir.

İşçi Alımı Hakkında

İşçi alımı için dönem dönem ilanlar yayımlanarak alım yapılmaktadır. Özellikle Gölbaşı Belediyesinin gerçekleştireceği projeler için ihtiyaç duyulan mesleki personel veya düz işçi alımı yapılabilmektedir. İşçi alımı; mevsimlik veya sözleşmeli olarak yapılmaktadır. Sözleşmeli işçi her yıl sözleşmesini yenilemekte veya fesih edebilmektedir. İşçi alımı için ilanlar belediyenin resmi web sitesi, İş-kur ve belediye başkanlığı tarafından duyurulmaktadır. Genellikle en az ilk okul mezunu alınmaktadır.

Gölbaşı Belediyesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Belediye tarafından Açık pozisyonlar açıklandığında iş başvuru formu belirlenen kanal aracılığı ile paylaşılmaktadır. İş başvuru formu Resmi web sitesi ve İş-kur tarafından yayımlanmaktadır. Bunun yanında özgeçmişinizi hazırlayarak Belediye başkanlığına giderek de başvuru yapmak istediğinizi belirtebilirsiniz. Bunun için ilan detaylarındaki başvuru kanallarında belediye başkanlığı olarak belirtilmesi gerekmektedir. İş-kur üzerinden iş başvurusu yapmak için İş-kur üyeliğinizin aktif olması ve iş-kur programı üzerinde özgeçmiş hazırlamış olmalısınız. Açık pozisyon oluştuğu zaman iş başvuru linkini buradan sizlerle paylaşacağız.

Yazı Kaynağı:  https://www.elemanpersonelalimi.com/adiyaman-golbasi-belediyesi-personel-alimi/

Yorum Yaz