Afyon Evciler Belediyesi Personel Alımı 2023

Afyon Evciler Belediyesi Personel Alımı için her yıl farklı zamanlarda iş ilanları yayımlamaktadır. Evciler Nüfusunun az olması sebebi ile çok fazla işçi alımı yapılmasa da, yine de küçük bir ilçede devlet memur olmak çok değerlidir. Bu ilanımızda Afyonkarahisar Evciler Belediyesi İş İlanlarını inceleyerek, çalışılabilecek pozisyonları anlatıp nasıl başvuru yapabileceğinize değineceğiz. Belediye hakkında daha fazla bilgi için ilanın devamını okuyabilirsiniz…

Evciler Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları

Evciler ilçesinin tarihi araştırmalara göre cilalı taş devrine kadar dayanmaktadır. Afyonkarahisar ilinin merkez ilçesi olması ise 1990 yılında gerçekleşmiştir. Bu yıldan itibaren belediye hizmetleri Evciler Belediyesi tarafından yapılmaktadır. Belediye bir çok kamu hizmeti vererek Evciler halkının yanında olmaktadır. Evciler ilçesinde ki hizmetleri ile halkın yaşam standartlarının yükseltilmesi amaçlanmaktadır.

Afyonkarahisar Evciler ilçesinin son ölçümlerinde nüfus 7.311 çıkmıştır. Buna istinaden ilçe her yıl göç vermektedir. Evciler belediyesi çeşitli çalışmalarla yaşam refahını yükselterek; ilçenin nüfus kaybı hızının azalmasına ve insanların yaşamak için tercih ettiği bir ilçe haline gelmesi amacı ile çalışmaktadır. Evciler Afyonkarahisar Belediyesi içinde hizmet alanı içerisindedir.

Evciler Belediyesi İnsan Kaynakları

İnsan kaynakları belediyenin personel sayısını ve personel performansını takip ederek ihtiyaç duyulan pozisyonlarda işe alım yapmaktadır. İşe alım yapılan statüler İşçi, Memur olarak görülmektedir. Belediye bünyesinde çalışılabilecek bir çok pozisyon vardır. Bu pozisyonlar insan kaynakları tarafından yayımlanarak evciler halkına duyurulur. Çalışmak isteyen adaylar insan kaynaklarının mülakatına katılarak işe alınırlar.

Çalışılabilecek Pozisyonlar

  • Yazı İşleri
  • İtfaiye Eri
  • Zabıta Memuru
  • Tekniker
  • Su İşleri Teknikeri
  • Tahsildar
  • Sözleşmeli Personel
  • Hizmetli Memur
  • Sürekli İşçi
  • Ambar Memuru

Afyonkarahisar Evciler İşçi ve Memur Alımı

Belediye bünyesinde işçi veya memur olarak çalışabilirsiniz. Atama ile memur alımı çok nadirde olsa yapılabilmektedir. Memur alım şartları ilan detayında belirtilmekle birlikte KPSS puanı şart koşulmaktadır. Memur alımı için ilanlar Belediye resmi web sitesi ve iş-kur üzerinden duyurulur. Sözleşmeli memur olarak çalışmak isteyen adaylar belediyenin yayımladığı duyuruları takip etmelidir.

İşçi alımı ise Sürekli işçi ve Geçici işçi olarak alım yapılmaktadır. Genellikle belediyenin projelerinde ihtiyaç duyulan insan gücü mevsimsel işçi alımı ile giderilmektedir. İşçi alım ilanları iş-kur üzerinden yayımlanmakta sosyal medya ve belediyenin resmi web sitesi aracılığı ile paylaşılmaktadır.

İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

İş başvurusu yapmak için adaylar internet üzerinden iş ilanlarını arama eğilimine girerler. Doğru yerde iş aramak için öncelikle iş ilanlarının yayımlanıp yayımlanmadığını kontrol etmeliyiz. Bu nedenle Belediyenin resmi sitesi üzerinden duyurular bölümünü inceleyebilirsiniz. Açık pozisyonlar paylaşılmış ise ilan detaylarında başvuru yolu belirtilmektedir. Büyük ihtimalle başvurular iş-kur üzerinden açılmaktadır. Bunun için İş-kur üyeliğinizin aktif, özgeçmişinizin hazırlanmış olması gerekmektedir. İş-kur kurumu resmi web sitesine giriş yaparak arama bölümüne ”Evciler” yazmanız durumunda hem Evciler İlçesine ait iş ilanları hem belediyenin iş ilanlarını görüntüleyebilirsiniz. Başvur butonuna tıklayarak iş başvurusu yapabilirsiniz.

Yazı Kaynağı:  https://www.elemanpersonelalimi.com/evciler-belediyesi-personel-alimi/

Yorum Yaz