Türksat Personel Alımı ve İş İlanları 2023

Türkiye’nin bilişim sektöründeki yapı taşlarından birisi olan Türksat Kablo Personel alımı yapıyor. Yayımladığı iş ilanları ile bir çok şehirde farklı pozisyonlarda alım yapan Türksat Kablo İnsan kaynakları aracılığı ile başvuru yapan adayları mülakata alacak. Türksat Kablo Şirketi ne iş yapar? Türksat Kablo Tv şirketine nasıl İş başvurusu yapılır? Türksat Kablo iş ilanları ve açık pozisyonlar yazımızın devamında. Türksat şirketinin tarihi ile ilgili bilgiler edinebilir başvurunuzu iletebilirsiniz.

Türksat Uydu Haberleşme Kablo TV ve İşletme A.Ş

Kuruluş: Türk Telekom şirketinin özelleştirilmesi ile birlikte Ülkenin uydu egemenliğini Devletin elinde tutmak amacı ile Türk Telekomdan alınarak Türksat Kablo şirketine verilmiştir. Türksat Kablo Şirketi bu vesile ile kurulmuş olup tamamı Türkiye Cumhuriyeti Devletine ait bir kamu kurumudur. Daha Sonra Türk Telekom şirketinden kablo alt yapısı’da Türksat’a devredilerek Kablo alt yapısında da yeni bir görev üstlenmiş ve faaliyet alanı genişletilmiştir.

Türkiye’nin Uydu haberleşme sistemini geliştiren Türksat iletişim, haberleşme, İnternet ve kablolu yayın konusunda Türkiye’de lider şirketlerden birisidir. Türkiye’nin Uydu konusundaki egemenliğini bağımsız kılmak amacı ile kurulan ve geliştirilen Türksat Kablo Türkiye’den Asya ve Avrupa’ya uzanan geniş bir hizmet ağına sahiptir. Uydular üzerinden sağladığı hizmet ile Tv, Telefon ve İnternet çözümleri sunan Türksat bununla birlikte Türkiye’nin büyük çözümler sunan E-Devlet sisteminin teknik alt yapısını yapma projesini yürütmektedir.

Dünya’nın önde gelen şirketlerinden birisi olma yolunda ilerleyen Türksat Kablo A.Ş, Türkiye’nin Teknolojik alt yapısını hazırlamada ve yürütmede büyük bir özveri ile çalışmaktadır. Türksat Kablo şirketinin günlük teknolojik ihtiyaçları karşılayan ve çeşitli hizmetler ile insanların hayatını kolaylaştıran bir şirket konumundadır. Bu vesile ile Türksat Kablo şirketinin verdiği hizmetlere değinelim;

Türksat TV Hizmeti

Türksat uyduları ile hizmet veren Türksat kablolu yayın ile kullanıcılara Çanak vs. gerek olmadan direkt olarak Tv hizmeti vermektedir. Tv hizmeti çanaksız olduğu için herhangi bir doğal afetlere karşı dayanıklıdır. Bu hizmette şiddetli rüzgar ve yağmurlar çanağı etkilemeyeceği için bu nedenle ilgili bir kesinti olmamaktadır. Türksat’ın verdiği Tv hizmeti çok uygun fiyatlarla kullanıcılara sunulmaktadır. Film portalı ile yüzlerce film sunulurken Bein Sports paketleri ile de kullanıcılara Futbol keyfi sunmaktadır.

İnternet Hizmeti Kablonet

Türksat Kablo şirketinin sağladığı hizmet ile bir çok kullanıcı fiber İnternet‘in keyfini çıkarmaktadır. Yine binalara çekilen kablo ve koyulan Switch kutu ile her daire için ayrılan portlar üzerinden yüksek hızda İnternet hizmeti sağlamaktadır. Bu hizmet ile kullanıcılar 100 Mbps hızına kadar mevcut paketlerden abonelik alabiliyor. Kullanıcılar İnternet hizmeti alabilmek için Tv Hizmeti bağlatmak zorundadırlar.

Telefon Hizmeti

Türksat sabit telefonlara bir yenilik getirerek İp Telefonları devreye almıştır. Bu vesile ile evlerimizde bulunan sabit telefonlara her ay sabit ücret ödemekten kurtulabiliyoruz. Konuştuğun kadar öde tarifelerinin yanında dakika paketleri ile de ucuz konuşmanın yolunu açmıştır. Voip sistem ile verilen hizmet modemin üzerindeki Phone girişine takılarak kullanılmaktadır. Bu hizmeti alabilmek için Tv veya İnternet hizmeti alınması zorunludur. Gelelim Şimdi Türksat İş İlanlarına nasıl İş başvurusu yapabileceğimize…

Türksat Kablo Personel Alımı ve İş İlanları

Türksat şirketinin neredeyse her ilde bulunan bölge müdürlüklerinde ve kurulum için anlaşılan yine Türksat’a bağlı taşeron şirketlerde iş bulmanız mümkün. Devlete ait olan bir kurumda çalışmak Kariyer hayatınızda önemli bir yer edinmiş olacak ve gelecek yıllarda kariyerinizin gelişimi bakımından katkı sağlayacaktır. Türksat şirketi Kpss ve çeşitli sınavlar ile işe alım yaparken, Sınavsız bir şekilde mesleğe yönelikte işe alım yapabilmektedir. Bu aynı zamanda Taşeron şirketlerde ağırlık göstermektedir. Bu sebeple başvurunuz bilişim sektörüne uygun nitelikte olmalıdır.

İnsan kaynakları şirketin gelişmesine yönelik çalışmalar yapmaktadır. Şirketin hizmet kalitesinin nitelikli personel kaynağı ile artacağının bilincinde olan insan kaynakları buna bağlı olarak yetkin adayları işe alım yapmaktadır. İş başvuru şartları ilan detaylarında belirtilmektedir. Türksat hala gelişmekte olan altyapısı ile iş ilanlarına her geçen gün bir yenisini daha ekleyebilmektedir. Bu nedenle dikkatli takip etmek ve başvuru zamanını kaçırmamak gerekir.

Başvuru Şartları

 1. Kamu haklarından yasaklanmamış bulunmak.
 2. Erkek adaylar için, son başvuru tarihi itibariyle askerliğini tamamlamış veya tecilli olmak.
 3.  Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek hastalığı ya da bulaşıcı hastalığı bulunmamak.
 4. Taksirli suçlar, kısa süreli hapis cezasına seçenek yaptırımlara çevrilmiş suçlar ile aşağıda sayılan suçlar dışında tecil edilmiş hükümler hariç olmak üzere; altı aydan fazla hapis veyahut affa uğramış olsalar bile Devletin güvenliğine, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı işlenen suçlarla, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, nitelikli hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyeti kırıcı suçtan veya kaçakçılık, resmi ihale ve alım satımlara fesat karıştırma, göreve ilişkin sırrı açıklama, Devlet sırlarına karşı suçlardan dolayı hükümlü bulunmamak. 667 sayılı KHK kapsamında terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı bulunmamak.
 5. Sağlık durumunun çalıştırılacağı işe uygun olduğuna dair sağlık raporunu almış olmak.
 6. Gerektiğinde hakkında yapılacak güvenlik soruşturmasının ve/veya arşiv araştırmasının olumlu sonuçlanmış olması.

Türksat Kablo Şirketinde Ne İş Yapabilirim?

Türksat Kablo şirketinde çalışmak isteyen adaylar için bir çok pozisyon bulunmaktadır. Özellikle kurulum ve aktivasyon tarafında sürekli personel alımı yapılabilmektedir. Teknisyen ve Ofis çalışanı olabilir, Saha satış alanında satış elemanı olabilirsiniz.

Hangi İllerde Çalışabilirim?

Sadece Türksat Alt yapısı bulunan illerde çalışabilirsiniz. Türksat Alt yapısı bulunan iller; Adana, Ankara, Antalya, Balıkesir, Bolu, Bursa, Denizli, Edirne, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Karaman, Kayseri, Kocaeli, Konya, Manisa, Mersin, Samsun, Tekirdağ, Yalova, Zonguldak.

Adaylardan İstenen Nitelikler ve İşe Alım Şartları Nedir?

Türksat Devlete ait bir kurum olduğu için öncelikle Adli sicil kaydınızın temiz olması gerekmekte ve Devlete ait herhangi bir suç işlemiş olmamanız gerekmektedir. Bunun yanında başvuracağınız bölüm ve pozisyona uygun bir aday olmanız gerekmektedir. Başvurduğunuz pozisyonlar ile ilgili gerekli bilgiye sahip olmanız gerekmektedir.

Türksat İş İlanları
 • İdari Uzman (Uydu Pazarlama ve Satış Uzmanı-İstanbul)
 • İdari Uzman (Uydu Pazarlama ve Satış Uzmanı-Ankara)
 • İdari Uzman (İnsan Kaynakları Uzmanı) (İU-İK)
 • Teknik Uzman (Kablo TV Hizmetleri Uzmanı)
 • Teknik Servis Elemanı
 • Satış Personeli
 • Şube Sorumlusu
 • Aktivasyon Personeli
 • Büro Personeli
 • Temizlik elemanı

Türksat İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Türksat Kablo A.Ş. zaman zaman boşalan pozisyonları yayımlayarak personel alımı yapmaktadır. Kendi oluşturduğu kariyer sitesinde yayımlanan iş ilanlarına kolay başvuru şansı tanımaktadır. Yukarıda belirttiğimiz iller için yayımlanan iş ilanlarını Türksat Kariyer sitesinden görüntüleyip başvuru yapabiliyorsunuz. Tabi ki başvuru yapmanın bazı önemli noktaları bulunmaktadır. Öncelikle size en uygun olan iş ilanını takip ederek yayımlandığında başvuru iletmelisiniz. Başvurunuz kolay anlaşılır ve sade olacağı gibi ayrıca kendinizi açıkladığınız bölümde İnsan kaynaklarını etkileyecek bir biçimde yazmanız sizi bir adım önde kılacaktır.

Sizlere vereceğimiz link ile birlikte nasıl başvuru yapacağınızı anlatacağız. Başvuru için yayımlanan iş ilanlarını kullanabilir aynı zamanda Türksat Kablo şirketine Genel Başvuru’da yapabilirsiniz. Öncelikle buraya Türksat Kablo İş Başvurusu tıklayın açılan sayfada ”Özgeçmiş bırak” linkini göreceksiniz. Bu linke tıklayarak sizden istenen bilgileri düzgün bir şekilde doldurun. Doldurduktan sonra aşağıda bulunan ”Hesabımı Oluştur” düğmesine tıklıyoruz. Hesabımızı oluşturduktan sonra kullanıcı girişine tıklayarak e-posta ve belirlediğimiz şifre ile giriş yaparak öz geçmiş formumuzun Türksat başvuru havuzunda kalmasını sağlayarak Genel başvuru yapmış oluyoruz.

Yazı Kaynağı:  https://www.elemanpersonelalimi.com/turksat-personel-alimi/

Yorum Yaz