Aras Edaş Personel Alımı ve İş İlanları 2023

Aras Elektrik Dağıtım şirketi çeşitli pozisyonlarda istihdam edilmek üzere personel alımı yapıyor. Güncel medya aracılığı ile yayımlanan iş ilanlarına başvuran adaylar yine Aras EDAŞ İnsan kaynakları tarafından işe alım sürecine dahil edilecek. Özgeçmişini gönderen adaylar ayrıca ilerleyen süreçte değerlendirilmek üzere insan kaynakları havuzunda muhafaza edilecek. Aras Edaş iş ilanlarını bu yazımızdan inceleyebilir aynı zamanda Aras Edaş şirketi hakkında detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Aras Elektrik Dağıtım A.Ş

Elektrik ve enerji piyasalarının 1970 yılından itiberan düzenlenmeye alınması ile Elektrik sektöründeki dağınık yapının ortadan kaldırılması amaçlanıyordu. Bu bağlamda Tek, Tedaş gibi organize yapılar kurularak Elektrik dağıtımının yönetilmesi amaçlanmıştı. Daha sonrasında elektrik sektörünün özelleştirilme kapsamına alınması ile 21 dağıtım ağı ihale yolu ile ihaleye giren şirketler arasında kazananlar tarafından paylaşılmıştır. Bu sebeple bir çok şirket ortaya çıkmış ve bunlardan biriside Aras Elektrik Dağıtım şirketidir.

Aras Edaş 2013 yılında ihaleyi kazanarak doğu anadoluda 7 ili bünyesine katmıştır. Bu 7 ilde 950.000 aboneye hizmet veren Aras Edaş Çalık Holding ve Kiler Holding ortaklığı ile işletilmektedir. 2 şirkete ait olan Aras Edaş şirketinin hisselerinin tamamına sahiptirler. Aras elektrik dağıtım şirketi insana değer veren doğaya saygılı, takım çalışması ile hareket eden aynı zamanda müşteri memnuniyeti ve çalışan memnuniyetini sağlamayı amaçlamış bir şirket profili çizmektedir.

Aras Elektrik Dağıtım Şirketi müşteri memnuniyetini en ön safta tutmaktadır. Müşterileri memnun etmek amacı ile teknolojinin çağdaş yapılarını dağıtım ağına entegre ederek müşterilerine kaliteli ve kesintisiz elektrik hizmeti sunmaktadır. Bunu yaparken doğaya en az zarar amacı ile hareket etmekte ve insan sağlığını etkileyecek faktörlerden kaçınmaktadır. Aras Edaş şirketinin hizmet verdiği iller ise şöyledir; Erzurum, Ağrı, Ardahan, Bayburt, Erzincan, Kars ve Iğdır.

Aras Edaş şirketi elektrik hizmetinin yanında istihdam katkısı da sağlamaktadır. Özellikle hizmet verdiği iller içerisinde iş ilanları yayımlayarak bölgenin istihdamına katkı sunmaktadır. Yine bir çok ilde kurumsal toptan perakende elektrik satışı sebebi ile personel alımı yapsa da en fazla istihdamı hizmet verdiği bölgelerde sağlamaktadır. Elektrik sektöründe iş arayan adaylar ise Aras Edaş Erzurum iş ilanları, Aras Edaş Ağrı iş ilanları, Aras Edaş Ağrı iş ilanları, Aras Edaş Bayburt iş başvurusu, Aras Edaş Erzincan personel alımı gibi aramalar yaparak bu şirkete iş başvurusu yapmaktadır.

Aras Edaş Personel Alımı ve İş İlanları

Aras Elektrik Dağıtım şirketi dönem dönem ihtiyaç duyulan pozisyonlara personel ve eleman alımı yapmaktadır. Aras Edaş insan kaynakları tarafından yürütülen süreç medya aracılığı ile verilen ilanlar ile başlamaktadır. Kariyer hedefi olan adayların tercih edebileceği şirketler arasında bulunan Aras Edaş bazı pozisyonlara deneyimli aday isterken bazı pozisyonlar için Staj elemanı yada deneyimsiz personel alabilmektedir.

Aras Edaş iş ilanları yayımlarken çeşitli kariyer sitelerini kullansa da resmi web sitesinde bir iş başvuru formu bulundurmaktadır. Aras Edaş Açık pozisyonlar bu siteler aracılığı ile yayımlanırken insan kaynakları havuzunda biriken başvurularda incelenerek işe alım yapılabilmektedir. Bu sebeple kariyer sitelerinin aşırı kullanım yoğunluğundan dolayı direkt Aras Edaş İnsan kaynaklarına başvurunuzu iletmeniz en doğrusu olacaktır.

Çalışabileceğiniz İller ve Pozisyonlar
  • Sayaç okuma elemanı – Erzurum
  • Teknik Personel – Ağrı
  • Arıza Elemanı – Bayburt
  • Elektrik Teknisyeni – Erzincan
  • Ardahan – Iğdır – Kars
  • Güvenlik Görevlisi
  • Temizlik Elemanı
  • Elektronik Mühendisi

Yukarıdaki ilanlar doğabilecek ihtiyaç anında oluşabilecek pozisyonlardır. Bu pozisyonlara başvuru yapmak isteyen adaylar yine iş başvuru formu doldurabilirler. İşe alım süreci Aras insan kaynakları tarafından yürütülerek mülakat ve teknik bazlı görüşmeler ve sınavlar yapılabilmektedir.

Aras Edaş İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

İş başvurusu yapmak Aras Edaş şirketi tarafından çok kolay bir şekle getirilmiş. Her şirketin web sitesinde böyle bir iş başvuru formu bulmak zor. Aras Edaş şirketinin bu formu yayımlaması demek havuzdan aday seçiyor demektir. Bu sebeple Pdf veya Word dosyasına gerek kalmadan kendiniz formu doldurabilirsiniz. Size vereceğimiz başvuru linkine tıkladığınızda karşınıza bir ekran açılacak. Burada isim soy isim vs gibi bilgileri doldurduktan sonra çalışmak istediğiniz bölüm/pozisyon gibi sorulara da cevap vermeniz gerekiyor. Büyün bilgileri doldurduktan sonra Güvenlik kodunu girerek gönder butonuna tıklamanız yeterli olacaktır. Başvuru linki; Aras Edaş İş Başvurusu

Yazı Kaynağı:  https://www.elemanpersonelalimi.com/aras-edas-personel-alimi/

Yorum Yaz