Aras Kargo Personel Alımı İş İlanları 2023

Türkiye’nin dağıtım sektöründeki kargo şirketlerinden birisi olan Aras Kargo, çeşitli pozisyonlarda personel alımı yapacak. Aras Kargo İnsan Kaynakları tarafından yayımlanan iş ilanları için başvuru yapan adaylar değerlendirilerek uygun bulunması durumunda işe alım yapılacak. İşe alım süreci başvuru ile başlayarak öz geçmişi uygun bulunan adaylar mülakat sürecine dahil edilirler. Mülakat ve kişilik envanteri testinden başarılı olan adaylara iş teklifi yapılarak kabul etmeleri halinde gerekli evraklar tamamlanarak işe başlatılır. Aras Kargo şirketi hakkında detaylı bilgiyi bu yazımızdan edinerek nasıl iş başvurusu yapabileceğinizi anlatacağız…

ARAS KARGO

Aras Dağıtım ve Pazarlama şirketi hali hazırda hizmet verirken şirketin kurucusu Celal ARAS, şirketin büyümesi için adımlar atmaya hazırlanıyordu. Zaten bir dağıtım ağına sahip olan Aras Dağıtım ve Pazarlama şirketi mevcut ağını güçlendirerek ve genişleterek ARAS KARGO şirketini kurma karar aldı. ARAS KARGO şirketi 1989 yılında faaliyete geçerek Kargo Taşımacılığı hizmeti vermeye başladı. Sektörde bir çok yeniliğe imza atarak İnovasyona önem veren Aras kargo şirketi kısa zamanda büyük yol katederek sektörde tercih edilen firmalardan birisi olmayı başardı.

Türkiye’nin 81 iline hizmet götüren Aras Kargo aylık 12.000.000’dan fazla kişiye temas etmektedir. Türkiye’de il ve ilçeleri baz aldığımızda 1500’den fazla noktaya kargo hizmeti sağlayan şirket 13 bölge müdürlüğüne sahiptir. Aras Kargo sektördeki dağıtım ihtiyacını karşılamanın yanında Türkiye Ekonomisine ve istihdama da katkı sağlamaktadır. 14.000’den fazla çalışan ile 29 transfer noktası 900’den fazlada araç filosuna sahip durumdadır. Teknolojik yenilikleri kargoculuk işine entegre eden şirket, oluşturduğu mobil ağlarla hizmet noktasını her geçen gün genişletmektedir.

Kargo sektöründe ilk tercih edilen firma olma vizyonu ile hareket eden ARAS KARGO, sahip olduğu misyon ile doğaya ve çevreye zarar vermeden insanlığa fayda sağlayan bir kargo hizmeti sunma peşindedir. Daima yeninin peşinde olan şirket, Sorumluluk alan ve personelleri ile birlikte ortak hareket ederek var gücüyle insanlar için çalıştığını beyan etmektedir. Personellerine de son derece değer veren ve şirketin mihenk taşları olduğunu düşünerek çalışanlarını son derece önemsemektedir. Bunun yanında genişleyen iş ağı ve boşalan pozisyonlar için iş ilanları yayımlamaktadır.

Aras Kargo Personel Alımı ve İş İlanları

Aras Kargo şirketi son dönemlerde artan iş sebebi ve müşteri memnuniyetini daha iyi sağlamak ve daha iyi hizmet vermek amacı ile iş ilanları yayımlamaktadır. İş İlanları dönem dönem yayımlanarak güncel medya siteleri ve kariyer siteleri ile duyurulmaktadır. Firma eğitim düzeyi yüksek, takım çalışmasına yatkın, ileriye dönük düşünebilen, Askerliğini tamamlamış ve sorumluluk alabilecek adayları işe alım yapmaktadır. İşe alım sürecinde organizasyonun misyonuna ve vizyonuna uygun adayları seçmektedir. Fırsat eşitliliğine dayalı eleman seçimi eşit şartlar altında değerlendirilerek işe alım yapılmaktadır.

ARAS KARGO İŞE ALIM SÜRECİ

 • İş Başvurusunun Yapılması
 • İş Başvurusunun Değerlendirilmesi
 • Yetkinlik bazlı test ve Kişilik Envanteri Testi
 • Referans Kontrolü
 • İş Teklifi
Aras Kargo Hangi İllere Personel Alımı Yapıyor?

Aras kargo büyük dağıtım ağına sahip şirketlerden birisidir. Bu sebeple neredeyse her ilde iş ilanları yayımlamakta ve personel alımı yapmaktadır. Aras Kargo şirketinin il ve ilçelere bağlı Genel Müdürlükleri, Şubeleri ve Mobil servisleri vardır. Bu 3 kategoride yayımlanan iş ilanları için başvuru yapmanız mümkün gözükmektedir.

Aras Kargo Şirketinde İş Başvurusu Yapabileceğim Pozisyonlar Nelerdir?

Aras kargo şirketinde bir çok pozisyon bulunmaktadır. Kurye, Motokurye, Araçlı Kurye, Temsilci, Şube Danışmanı, Kargo Elemanı, Dağıtım Elemanı, Şoför/Sürücü, Güvenlik Görevlisi ve Şube Müdürü pozisyonlarının yanı sıra bilişim sektöründe tecrübeli adaylar için bir çok pozisyon Aras Kargo Genel Müdürlükler için yayımlanmaktadır.

Aras Kargo Esnaf Kurye Nedir?

Son dönemlerde bir çok şirket tarafından işe alım yapılan Motokurye ve Araçlı kurye pozisyonları bulunmaktadır. Bu bir nevi kendi işinizi yapmak gibi size ait olan Ticari aracınız ile Aras Kargo noktalarından size teslim edilen kargoları alarak sahiplerine ulaştırma görevidir. Bu şekilde Aras Kargo şirketine bağlı bir mini kurye şirketi olmuş gibi düşünebilirsiniz. Bu vesile ile her teslimattan belirli bir ödeme alarak haftalık, Aylık ödeme sistemleri ile para kazanmanız mümkün olmaktadır. Başvuru şartı ise 6 yaşını geçmemiş ticari araca sahip olmanızdır. Esnaf Kurye Başvuru formunu doldurmak için tıklayınız.

Aras Kargo Güncel İş İlanları

 • Esnaf Kurye
 • Şube Yöneticisi
 • İnsan Kaynakları personeli
 • Satış Yöneticisi
 • Şoför/Sürücü
 • Kurye
 • Kargo Elemanı
 • Dağıtım Elemanı
 • Şube Temsilcisi

Aras Kargo İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Aras Kargo şirketi zaman zaman yayımladığı iş ilanlarına yapılan başvuruları değerlendirdiği gibi başvuruları havuzunda tutmaya devam eder. Bu sayede yapılan başvuruları değerlendiremediği durumlarda bir sonraki açılan pozisyon için tekrar incelemeye alır. Bu sebeple iş başvuru formunuzun doğru bilgi ve detay içerdiğinden emin olunuz.

Aras Kargo şirketi kariyer.net ve eleman.net ile ortak çalışma içerisindedir. Bu sebeple açık pozisyonları buradan yayımlayarak başvuruları kabul etmektedir. Aras Kargo personel alımı yapmak için her ilden zaman zaman ilanlar yayımlamaktadır. İkamet ettiğiniz ilde çalışmak isteyenler ara ara ilanları kontrol etmelidir. Başvuru Linki; Aras Kargo Personel Alımı

Yazı Kaynağı:  https://www.elemanpersonelalimi.com/aras-kargo-personel-alimi/

Yorum Yaz