Arnavutköy Belediyesi Personel Alımı 2023

Arnavutköy Belediyesi Personel Alımı ile belediye bünyesine alım yapmaya başladı. İstanbul Arnavutköy Belediyesi İş İlanları yayımlayarak belediyede çalışmak isteyen vatandaşlara kapılarını açıyor. Bu ilanımızda Arnavutköy Belediyesini inceleyerek, hizmet alanları hakkında bilgi edineceğiz. Bunun yanında İş başvurusu yapmak isteyen adaylar içinde nasıl iş başvurusu yapmaları gerektiği hakkında bilgiler vereceğiz… Arnavutköy Belediyesi iş ilanları hakkında detaylı bilgi edinmek ve başvuru formu doldurmak istiyorsanız ilanımızın devamını okuyunuz…

Arnavutköy Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları

İstanbul Arnavutköy Belediyesi ilçeye hizmet veren kamu kurumudur. Arnavutköy ilçesi yapılan son değişikliklerle birlikte toprak alanı genişlemiş, bir çok mahalleyi bünyesine katmış ve nüfusu yaklaşık 300.000’i bulmuştur. İlçe çok eski tarihlerde de yerleşim yeri olarak kullanılmış, İstanbul’un önemli yerlerinden birisi olmuştur. Bugünde yine İstanbul ilinin en değerli ilçelerinden birisi konumundadır.

Belediye Arnavutköy ilçesine kamu hizmeti vermekte, bölgede yaşayanların yaşam standartlarını yükseltmektedir. Belediyenin verdiği hizmetler içerisinde Ekonomi, Altyapı, Üstyapı, Park ve Bahçe, Evlendirme, Nakdi Yardım, Sosyal ve kültürel etkinlikler ile vatandaşlara hizmet vermektedir. Bununla birlikte Doğum Hediyesi, Gezi, Gıda Yardımı, Eğitim Burs Yardımı, Aile Yardımı ve Öğrenci Bursu gibi desteklerle hizmetlerini pekiştirmektedir.

Devam Eden Projeler
  • HARAÇÇI MEYDAN VE CAMİİ RESTORASYONU PROJESİ
  • SPOR AKADEMİLERİNE HAZIRLIK KURSU

Devam eden projelerin yanında biten 78 adet proje vardır. Tamamlanan projeleri belediyenin resmi web sitesinden faaliyetler bölümünde görebilirsiniz. Yeni projeler yapmak için sürekli kendini geliştiren belediye aynı zamanda İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile ortak çalışmalar ve projeler gerçekleştirebilmektedir. Projelere ve Belediye bünyesine istinaden doğan personel ihtiyacını iş ilanları yayımlayarak paylaşmaktadır. İş ilanlarını ve nasıl alım yapıldığını aşağıdan öğrenebilirsiniz.

İstanbul Arnavutköy Belediyesi İnsan Kaynakları

İnsan kaynakları Arnavutköy Belediyesinin hizmet kalitesinin arttırılması amacı ile hizmet vermektedir. Belediyenin personel alımı, Maaş, Bordro, Personel Eğitimi, İstihdam, Özlük Dosyaları ile ilgili süreçlerden sorumludur. İnsan kaynakları ayrıca Belediyenin ihtiyacı olan insan kaynağını sağlamakla ve eğitmekle de sorumludur. Bununla birlikte Belediyenin verdiği hizmetler içerisinde ki oluşan personel ihtiyacını tespit ederek işe alım yapmaktadır.

İş İlanları belirli dönemlerde ihtiyaca yönelik yayımlanmaktadır. Belediyenin gerçekleştireceği projelere istinaden doğan eleman ihtiyacını karşılamak, ihtiyaca yönelik işe alım yapılan personelin mülakatını yapmak, mülakat yaparken modern teknikleri kullanarak doğru personel seçme konusunda çalışmalar yapmaktadır. Buna göre mevcut personelin performansını takip ederek ihtiyaç duyulan konularda eğitimler vermektedir.

Personel Alımı Yapılan Pozisyonlar

Zabıta Alımı: Arnavutköy Belediyesi Zabıta alımı için ihtiyaç duyulan dönemlerde iş ilanları yayımlamakta ve açık pozisyonları ve alınacak Zabıta sayısını paylaşmaktadır. Bununla birlikte ilan detayında başvuru kriterleri, Şartları ve yaş aralığı yer almaktadır. Belediye Zabıta Alımı için başvuruları belirlenen KPSS taban puanını üzerinden kabul etmektedir. Tüm bunlara ek olarak ek şart koyabilmekte ve farklı nitelikler isteyebilmektedir.

Güvenlik Alımı: Belediye Güvenlik Görevlisi Alımı için kendi bünyesinde iş ilanı yayımlayabildiği gibi aynı zamanda oluşturduğu istihdam sitesi ile Arnavutköy bölgesinde güvenlik görevlisi ihtiyacı olan tüm firmalara aracılık etmektedir. İsteyen firmalar Arnavutköy Belediyesi istihdam sitesine girerek ilan verebilmektedir. Silahlı ve Silahsız Özel güvenlik görevlisi sertifikasına sahip herkes iş başvurusunda bulunabilmektedir.

Memur Alımı: İşe alım için öncelikle Kadrolu veya kadrosuz personel boşluğunun oluşması gerekmekte yada yeni iş alanları için memur ihtiyacı doğması gerekmektedir. Doğan memur ihtiyacını sosyal medya ve istihdam sitesinden paylaşarak adaylara duyurur. Bununla birlikte KPSS taban puanını belirterek KPSS’e girmiş adaylardan başvuru istenir. Buna ek olarak ilanda istenilen kriterleri belirterek pozisyona uygun memur alımı yapabilir.

İşçi Alımı: İşçi alımı belediyenin gerçekleştirdiği projelerle doğru orantılıdır. Yapılacak projeler için gereken personel sayısı yetersiz kaldığında Geçici işçi alımı yapılarak ihtiyaç karşılanmaktadır. Bunun yanında bazı işler için mevsimlik işçi alımı ilanı da açılabilmektedir. Daimi işçi alımı içinde kadrosunda açık pozisyon oluştukça iş ilanı yayımlanmaktadır. Arnavutköy Belediyesi İşçi Alımı belediyenin resmi istihdam sitesi, sosyal medya hesapları ve resmi web sitesinden duyurulmaktadır.

Diğer işler: Belediyenin bünyesine alacağı pozisyonlar sadece yukarıdakilerle sınırlı kalmamaktadır. Temizlik işleri için temizlikçi alımı, transfer işleri için Şoför alımı gibi çeşitli pozisyonlarda da personel alımı yapabilmektedir. Bu tarz çeşitli pozisyonları içeren ilanlar iş-kur üzerinden belediye adı ile yayımlanmaktadır. Bunun yanında belediye iştiraki olan ARAŞ. A.Ş firması ile daha farklı pozisyonlarda personel alınmaktadır. ARAŞ. A.Ş İş makinaları kiralama, Personel Bulma, Düğün Salonu işletmeciliği, Mesire Alanı işletmeciliği, İnşaat İşleri ile alakalı hizmetler vererek bu sektörlerde işçi alımı yapabilmektedir.

Arnavutköy Belediyesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Belediye bünyesinde çalışmak isteyen adaylar öncelikle belediyenin sosyal medya hesaplarını, resmi web sitesini ve istihdam portalını takip etmeleri gerekmektedir. Belediye kısa süreli iş ilanları açarak istenilen kriterde personel ihtiyacını hızlı bir şekilde karşılamaktadır. Bu nedenle iş ilanı yayımlandığı anda başvuru yapmanız büyük önem arz etmektedir. Belediye bünyesinin dışında iştiraki şirketlerde de çalışma imkanı yakalayabilirsiniz.

ARAŞ. A.Ş firmasında iş imkanı sağlanmakta olup bu ilanlar da istihdam portalı üzerinden duyurulmaktadır. Ayrıca istihdam portalında Arnavutköy İş İlanları için başvuru yapabilirsiniz. İş Başvuru için Arnavutköy Belediyesi İş Başvurusu linkine tıklıyoruz. Açılan sayfanın en üstünde bulunan Cv oluştur/kayıt ol butonuna tıklıyoruz. Buradan istenilen tüm bilgileri doldurduktan sonra sağda bulunan iş ara kısmından istediğiniz pozisyonu arayarak Belediyenin iş ilanlarına ve firmaların iş ilanlarına iş başvurusu yapabilirisiniz.

Yazı Kaynağı:  https://www.elemanpersonelalimi.com/arnavutkoy-belediyesi-personel-alimi/

Yorum Yaz