Bahçelievler Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2023

Bahçelievler Belediyesi Personel Alımı yapmak için nadiren de olsa iş ilanları yayımlamaktadır. Yayımlanan iş ilanlarına başvuru yapmak isteyen adaylar ara sıra Bahçelievler Belediyesi iş ilanı araması yaparlar. Bunun akabinde var ise iş başvurusu yapmak isteyen adaylar başvuru şartlarına uygun ise başvurularını iletirler. Bu ilanımızda Bahçelievler Belediyesi için yayımlanan iş ilanlarını inceleyecek ve Belediye hakkında detaylı bilgiler vereceğiz…

Bahçelievler Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları

İstanbul ilinin Avrupa Yakasında bulunan Bahçelievler ilçesi 1992 yılında ilçe sıfatına kavuşmuştur. Bu tarihten itibaren Kamu hizmeti almak için Bahçelievler Belediyesi tarafından hizmete tabii tutulmuştur. 600 Bine yakın nüfusu ile İstanbul ilinin en kalabalık ilçelerinden birisidir. Nüfusu yıllar yılı göç alarak hızlı bir artış göstermiştir. Bölgede Havuzlu Köşk, Çobançeşme Köprüsü ve Viran Saray gibi tarihi ve kültürel miraslara sahiptir.

İstanbul Bahçelievler Belediyesi bölgede yaşayan halkın birçok ortak ihtiyacını karşılamaktadır. Sosyal ve kültürel etkinliklerle halkın sosyalleşmesini sağlarken, Sosyal yardımlarla ihtiyaçlara karşılık vermektedir. Kentin modern bir görünüme kavuşması için çalışmalar yapan belediye gerçekleştirdiği projeler ile çağdaş hizmet anlayışını sürdürmektedir. Tüm kamu faaliyetlerinin yanında ilçenin istihdamı içinde çalışmakta ve imkanlar sunmaktadır.

İnsan Kaynakları

İnsan kaynakları belediyenin ihtiyaçlarına yönelik çalışmalar yapmaktadır. Bu ihtiyaçlar personel istihdamı, maaş, bordro düzenleme, özlük hakları, istifa, sözleşme feshi gibi konulardır. Bunun yanında Bahçelievler Belediyesi personeline eğitimler vererek pozisyonlarında yetkinliklerini arttırmaya yönelik çalışmalar yapmaktadır. Bu eğitimler yeni işe alınan personellere işe başlangıç eğitimi, mevcut çalışan personele mesleki yönde eğitimler olabilmektedir.

İstanbul Bahçelievler Belediyesi insan kaynakları aynı zamanda Belediyenin ihtiyaç duyduğu personel ihtiyacını tespit etmektedir. Tespit edilen açık pozisyonlar iş ilanları yayımlanarak çalışmak isteyen adaylara duyurulur. Duyurulan iş ilanlarına müteakiben iş başvurusu yapan adaylar eşit ve adil şartlarda insan kaynakları tarafından değerlendirilerek işe alım yapılır. Belediye İş İlanları bir çok pozisyonda yayımlanabilmekte ve her biri kendi içerisinde farklı nitelikler barındırmaktadır.

İş İlanları

İş İlanları belediyenin resmi web sitesinden, iş-kur üzerinden ve ilan.gov.tr üzerinden yayımlanabilmektedir. Tespit edilen açık pozisyonlara istinaden kaç personel alımı yapılacağı gibi detaylar paylaşılarak, isteyen adayların iş başvurusu yapabileceği belirtilir. Buna göre yayımlanan iş ilanlarının pozisyonları şöyle olabilmektedir;

  • Yazı İşleri
  • İtfaiye Eri
  • Zabıta Memuru
  • Tekniker
  • Su İşleri Teknikeri
  • Tahsildar
  • Sözleşmeli Personel
  • Hizmetli Memur
  • Sürekli İşçi
  • Ambar Memuru

Yayımlanan ilanlara istinaden pozisyonlar yukarıdaki gibi olabilmektedir. Buna göre İşçi Alımı, Memur Alımı ve Personel Alımı yapılmaktadır. İşe alım yeni yapılacak projeye ilişkin veya mevcut projeler için olabilmekle beraber belediye binası içerisinde ki işler içinde olabilmektedir. Memur alımı ve Zabıta alımı için KPSS sınavı şart koşulmaktadır. Bu sınava giren ve adayların ilan içerisinde ki belirtilen puan ve üzerinde puan almış olmaları beklenir.

Bahçelievler Belediyesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Belediye iş başvurularını kabul edeceği zaman resmi web sitesinin duyurular bölümünden ilanları duyurmaktadır. Burada duyurulan ilan içerisinde mail olarak yada şahsen iş başvurusu yapabileceğiniz belirtilmektedir. Bunun yanında iş-kur üzerinden yayımlanan ilanlar için online iş başvurusu şansı olabilmektedir. Nasıl yapılacağını öğrenmek için iş ilanının yayımlanmış ve resmi şekilde ilan edilmiş olması gerekir. Güncel iş ilanı var mı incelemek için Bahçelievler Belediyesi Duyurular linkinden öğrenebilirsiniz.

Yazı Kaynağı:  https://www.elemanpersonelalimi.com/bahcelievler-belediyesi-personel-alimi/

Yorum Yaz