Bakırköy Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2023

Bakırköy Belediyesi Personel Alımı yapmak için yeni iş ilanları yayımlamaktadır. Güncel iş ilanları insan kaynakları tarafından paylaşılarak çalışmak isteyen adayların başvurusuna açılmaktadır. İstanbul Bakırköy Belediyesi İstanbul’a kamu hizmeti sağlayan Belediyelerden birisidir. Bu ilanımızda Bakırköy Belediyesi hakkında detaylı bilgi edinecek, iş ilanlarını inceleyecek ve nasıl iş başvurusu yapabileceğimizi öğreneceğiz…

Bakırköy Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları

İstanbul’un batı yakasında bulunan ilçe M.Ö Konstantin halkının eğlence mekanlarının bulunduğu bir yer olarak kurulmuştur. İstanbul tarihinin en önemli tarihine sahip yerlerinden birisidir. Osmanlı-Rus savaşına bile tanıklık etmiş bir bölgedir. 1990 yılında gerçekleştirilen genişletme projesinde bir çok ilçe belirlenmiştir. Belirlenen ilçelerden bir tanesi de Bakırköy ilçesi olmuştur.

Belediye kent için Ekonomik, Sosyal, Altyapı, Üstyapı, Sosyal Yardım, Temizlik, Hijyen, Park ve Bahçe hizmetleri vermektedir. Ekonomik alanda yaptığı çalışmalar ile bölgede yaşayan halkın yaşam standartlarını yükseltmektedir. BAKIRKÖY Nüfus: 226.229 olarak açıklanmıştır. Nüfus stabil bir şekilde ilerlemekte fazla göç almamakta ve göç vermemektedir. Bunun yanında Bakırköy Belediyesi İş İlanları yayımlayarak istihdam içinde katkı sunmaktadır.

Belediye İnsan Kaynakları

İnsan kaynakları Belediyenin verdiği hizmetlerde dolaylı olarak önemli bir rol oynamaktadır. Belediye çalışanlarının birçok işinden sorumlu olan İK yeni işe alımlarda da oldukça titiz davranmaktadır. Belediye personelinin özlük hakları, yıllık izinleri, Maaş hesaplaması ve istifa gibi işlerden sorumludur. Bunun yanında personellere eğitimler vererek işlerinde gelişmeleri, yetkinliklerini arttırmaları amaçlanır.

İşe alım süreci insan kaynaklarının belediye birimlerinde boş pozisyonları tespit etmesiyle, projelere ilişkin yeterli personel sağlanmasına fırsat vermek için iş ilanları yayımlamaktadır. Birçok pozisyonda iş ilanı yayımlayabilen Bakırköy Belediyesi İnsan Kaynakları, ihtiyaç duyulması halinde açık pozisyonları belediyenin resmi web sitesinden paylaşmaktadır.

Belediye İş İlanları

İş İlanları Belediyenin açık pozisyonlarına göre belirlenip yayımlanmaktadır. Belediye bünyesinde çalışmak isteyen adaylar, Memur, İşçi ve Personel ilanlarına başvuru yapabilmektedirler. Bakırköy Belediyesi gerçekleştireceği projelere ihtiyaç duyulan insan kaynağını ”Geçici İşçi Alımı” ile gidermektedir. Bu nedenle işçi alımı için projeleri de takip etmek son derece önemlidir.

Memur Alımı

Memur alımı için nadiren de olsa iş ilanı yayımlanabilmektedir. Buna göre Memur alımı ilanlarına başvuracak adayların bazı kriterleri karşılaması gerekir. Memur alımı için KPSS sınavına girmiş ve yeterli puan almış olmak gerekir. Bunun yanında sicilinizin temiz olması, Hüküm giymemiş olmanız gerekmektedir. İlanlara sadece T.C vatandaşları iş başvurusu yapabilmektedir. Memur alımı yapılacağı zaman Belediyenin resmi web sitesi üzerinden Başvuru şartları ve aranan nitelikler açıkça belirtilmektedir.

İşçi Alımı

İşçi alımı için en önemli olay belediyenin gerçekleştireceği projelerdir. Birçok projeyi bünyesindeki daimi işçiler aracılığı ile karşılasa da zaman zaman daha fazla işçi gerekmektedir. Bu vesile ile de İşçi Alımı yapmak için ilanlar yayımlanmaktadır. Genellikle okur yazar olmak gereklidir, aynı zamanda pozisyon için istenilen nitelik içinse mesleki yeterlilik testleri yapılabilmektedir. İşçi alımı ilanları resmi web siteden duyurulsa da genellikle iş-kur üzerinden başvurular alınmaktadır.

Personel Alımı

Personel alımı memur, İşçi, Zabıta, Güvenlik, Danışma vb. bütün pozisyonlar için söylenmektedir. Bu nedenle personel alımı araması yaptığınıza bütün pozisyonları görebilirsiniz. Zabıta alımı içinde genellikle azda olsa iş ilanı yayımlanarak zabıta alımı yapılmaktadır. Aranan nitelikten ziyade KPSS sınavı, Boy, Kilo, Sicil gibi durumlar dikkate alınmaktadır. Buna göre Belediye bünyesinde çalışabileceğiniz pozisyonlar şu şekildedir;

 • Zabıta Memuru (İstanbul Bakırköy)
 • İtfaiye Eri (İstanbul Bakırköy)
 • Mesleki İşçi (İstanbul Bakırköy)
 • Sağlık Personeli (İstanbul Bakırköy)
 • Şoför (İstanbul Bakırköy)
 • Temizlikçi (İstanbul Bakırköy)
 • Çaycı (İstanbul Bakırköy)
 • Güvenlik Görevlisi (İstanbul Bakırköy)
 • Düz Memur (İstanbul Bakırköy)
 • Mevsimlik İşçi (İstanbul Bakırköy)
 • Park ve Bahçe Sorumlusu (İstanbul Bakırköy)
 • İnşaat Ustası (İstanbul Bakırköy)
 • Vasıfsız Eleman (İstanbul Bakırköy)

Bakırköy Belediyesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

İstanbul Bakırköy Belediyesi iş başvurusu için resmi web sitesi ve sosyal medya hesaplarının takip edilmesi önerilmektedir. Bu sebeple yayımlanmış pozisyonları erken tespit ederek iş alım süresi dolmadan iş başvurusunu iletebilirsiniz. Yayımlanan veya yayımlanacak iş ilanlarının içerisinde başvuru yeri, adresi, aranan şartlar ve istenilen yetkinlikler açıkça belirtilir. Belediye genellikle resmi web sitesinden duyurduğu ilanları iş-kur üzerinden başvuruya açmaktadır. İş İlanı yayımlanıp yayımlanmadığını öğrenmek için Bakırköy Belediyesi İş Başvurusu linkini takip edebilirsiniz.

Yazı Kaynağı:  https://www.elemanpersonelalimi.com/bakirkoy-belediyesi-personel-alimi/

Yorum Yaz