Başkent EDAŞ Personel Alımı İş İlanları 2023

Başkent EDAŞ personel alımı yapmaya devam ediyor. Son yayımlanan iş ilanlarına göre şirket bir çok pozisyonda personel alımı yapacak. Başkent EDAŞ şirketinde çalışmak isteyen adaylar bu yazımızdan bilgi edinerek nasıl iş başvurusu yapacağı ile alakalı ip uçları edinebilir. Sağlıklı bir iş başvurusu yapmanın öneminin bir hayli arttığı bu günlerde bu yazımızdan edindiğiniz bilgiler ile doğru başvuru yöntemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş.

Hayatımızın vazgeçilmezlerinden olan Elektrik enerjisi, hayatımızın her alanına etki etmektedir. Evlerdeki buz dolaplarından iş yerlerimizdeki klimalara kadar hayatın her alanında elektrik enerjisine muhtacız. Bu bağlamda Başkent EDAŞ Şirketi de yaptığı çalışmalar ile hayatımıza kolaylıklar sağlayan bir şirket profili çizmektedir. Enerji sektöründe Elektrik dağıtım şirketlerinden birisi olan EDAŞ evlerimize ve iş yerlerimize sağlıklı ve kesintisiz elektrik ulaştırma gayreti ile hizmet vermektedir.

TEDAŞ Devletin iktisadi bir birimi olarak 1994 yılında hizmet vermeye başlamış olup 2004  yılında ise Başkent Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi faaliyetlerine devam etmiştir. Enerji piyasasının özelleştirme çalışmaları kapsamında başlayan ihale Blok Satış yöntemi ile 2008 yılında Sabancı Holding çatısı altında bulunan EnerjiSA şirketine hisselerinin tamamı devir edilmiştir. Karaelmas EDAŞ, Başkent EDAŞ birleştirilerek tek çatı altında hizmetine devam etmektedir. 8 milyona yakın abonesi bulunan Başkent EDAŞ bölgesinin sorumluluğunu alan şirket Ankara, Bartın, Çankırı, Karabük, Kastamonu, Kırıkkale ve Zonguldak olarak toplam 7 ilde hizmet vermektedir.

BAŞKENT EDAŞ teknolojinin getirdiği yenilikleri takip ederek Elektrik Enerji sektöründe dağıtım ağlarını güçlendirmeye devam etmekte ve bu bağlamda yatırımlar yapmaktadır. Elektrik dağıtım ve yatırım faaliyetlerini daha iyi hizmet verecek şekilde tasarlayan Başkent EDAŞ, Tüketicilerine katma değer sağlayacak şekilde çözümler getirerek tüketici memnuniyetini sağlamaya çalışmaktadır. Başkent EDAŞ yeni elektrik aboneliği, Elektrik sayaç tedariki, Sokak aydınlatmaları ve Elektrik kesme açma işlemlerini yapma ile görevlidir.

Başkent EDAŞ, çalışanlarıyla bütünleşen kurum kültürü çerçevesinde faaliyetlerini sürdürmektedir. Başkent EDAŞ, başarı ve üstünlüğün nitelikli insan kaynağı ile sağlanacağının bilincindedir. Bu bilinçten hareketle şirket ihtiyaçları ve stratejileri doğrultusunda “uygun işe uygun insan” yaklaşımı ile kurum kültürüne ve pozisyonlara en uygun ve nitelikli adayları şirket bünyesine kazandırmayı hedeflemektedir.

Başkent EDAŞ Personel Alımı ve İş İlanları

Başkent EDAŞ yayımladığı iş ilanları ile personel almaya devam etmektedir. Sabancı holding yönetimi ile yürütülen EnerjiSA şirketine bağlı Başkent EDAŞ şirketinde çalışmak isteyen adaylar şirketin yayımladığı iş ilanlarına başvurabilirler. Başkent EDAŞ şirketinin dağıtım ağı ile satış pazarlama birbirinden ayrıldığı için satış sektöründe deneyimli adaylarda Başkent EDAŞ şirketinin satış pazarlama bölümüne başvuru yapabilirler. Dağıtım ağında ise tecrübeli elektrikçi ve tecrübeli/tecrübesiz sayaç okuma elemanı alımı yapılabilmektedir.

Başkent EDAŞ Şirketinde Çalışabileceğiniz iller

 • Ankara
 • Bartın
 • Çankırı
 • Karabük
 • Kastamonu
 • Kırıkkale
 • Zonguldak

Başkent EDAŞ İş İlanları Açık Pozisyonlar

 • Satış uzmanı (Kurumsal Müşteriler)
 • Satın Alma Personeli
 • Eğitim Uzmanı
 • Yapım İşleri Teknikeri
 • Sayaç Okuma Elemanı
 • Proses Teknisyeni
 • Filo Uzmanı
 • Endeks Okuma Görevlisi
 • Temizlik Şefi
Başkent Elektrik İş Başvurusu Yapılır?

İş Başvurusu yapmak için 2 farklı yöntem kullanabilirsiniz. 1.yöntem ve en sağlıklı olanı Sabancı Holding Kariyer sitesine girerek EnerjiSA adı altında bulunan iş ilanlarına başvurmak. 2. Yöntem ve en çok kullanılanı ise kariyer.net sitesinde bulunan EnerjiSA ilanlarına başvurmak. Başvuru için var ise şirketin kendi insan kaynaklarında bulunan kariyer bölümünden başvuru formu iletmenizi öneririz. Başkent EDAŞ Personel Alımı başvuru linki; İş Başvurusu

Yazı Kaynağı:  https://www.elemanpersonelalimi.com/baskent-edas-personel-alimi/

Yorum Yazın