Bossa Personel Alımı ve İş İlanları 2023

Bossa Personel Alımı yapacağını açıkladı. Türkiye’nin Tekstil sektöründeki lider markalarından birisi olan Bossa, Personel Alımı ile ilgili yeni iş ilanları yayımladı. Bu yazımızda Bossa şirketi ve tarihi hakkında bilgilere, Bossa İş İlanlarına ve nasıl iş başvurusu yapabileceğinize değineceğiz. Bossa hakkında detaylı bilgi ve başvuru için yazımızın devamını okuyunuz…

BOSSA TİCARET VE SANAYİ İŞLETMELERİ T.A.Ş.

Bossa şirketi Türkiye’nin önde gelen Tekstil üreticisi firmalarından birisidir. Türkiye’nin tekstil kuruluşları arasında neredeyse üretim alanı olarak en büyük şirket konumundadır. Şirket Adana ilimizde kurulmuş ve 1951 yılında faaliyete geçmiştir. Bossa şirketinin en büyük özelliği teknolojiyi takip ederek tekstil sektörüne entegre etmesidir. Bu sayede yüksek kalitede memnuniyet sağlayan ürünler üretebilmektedir. Bossa iş güvenliği ve ürün kalitesi bakımından bir çok sertifikaya sahiptir.

Bossa şirketi tekstil sektöründe trend belirleyici bir üretici konumundadır. Sektörde modayı takip ederek tüketicinin isteklerine yönelik üretime yön vermektedir. Yurt içi ve yurt dışında sektördeki diğer şirketler ile iş birliği yaparak ürünlerini pazarlama konusunda başarılı bir yol çizmektedir. Bossa şirketi başarısının çalışanlarından geldiğine inanıyor. Bossa insan kaynakları nitelikli insan gücünü bir arada toplayarak sektörde başarılı çalışanlar ile geleceğine yön vermektedir.

Dış giyim, Denim, Spor Giyim ve Gömleklikten oluşan farklı ürün yelpazesi ve yıllık 84,5 milyon metre üretim kapasitesi ile pazara yüksek kalitede ürün ve servisler sunar. “Şirket toplam kalite ve iş mükemmelliği” bir üretim hedefi olmasının çok ötesinde tüm süreçlere uygulanarak herkes tarafından kabul edilmiş ve şirketin tümüne yayılmış bir yaşam felsefesidir. Bossa İnsan Kaynakları vizyonu;

Çalışan Yönetim Politikası

 • İlke olarak, modern seçim, teknik ve yöntemler uygulandıktan sonra yeni mezun uygun adaylar arasında personelini seçer ve kullanır.
 • Deneyimsiz yeni personeli şirketin kültürü, politikaları ve gereksinimleri kapsamında geliştirir ve eğitir.
 • Çalışanlarının performanslarını sistematik, nesnel ve adil bir şekilde ölçer ve değerlendirir.
 • Modern iş değerlendirme yöntemleri ile personelinin görevlerini tanımlar, sınıflandırır ve nispeten sıralar.
 • İlke ve tercih olarak, personelini tecrübe gerektiren daha üst düzey ve idari pozisyonlar için “halen çalışan personel” arasından seçer ve atar.
 • İstihdam, iş değişiklikleri, rotasyon ve tanıtım konularında önceden belirlenmiş plan ve standartlara uygun hareket ederek şirketin hedef ve politikalarını gözetir.
 • İlke olarak, uygun ve cesaret verici bir atmosfer yaratmayı hedefler; yönetimsel düzeylerle çalışanlar arasında bilgi akışını “iki yönlü” paylaşır.
 • Çalışanlarının fikirlerine değer verir, çalışanların bu fikirleri ifade edebilecekleri uygun ortamlar sağlar ve gelecek planlar ve strateji oluşturmak için elde edilen verileri dikkate alır.

Bossa Personel Alımı ve İş İlanları

Bossa çalışmak için bakıldığında yönetim seviyesi oldukça güçlü kurumsal bir şirket statüsündedir. İş arayan bir çok adayın tercih ettiği ve başvurmak istediği şirket türü kurumsal şirketlerdir. Bu şirketlerden birisi de gerek kurulduğu yıl itibari ile gerekse sektördeki lider yönetim şekli ile Bossa Şirketidir. Bossa çalışanlarından ve başvuran adaylardan beklediği geleceğe dönük düşünebilen ve uygulayabilen yetkinliği ve becerisi yüksek olunmasıdır.

İnsan kaynakları kariyer hayatında başarılı olmak isteyen adayları çeşitli eğitimler ile geliştirmektedir. Bu sayede hem firmanın hizmet kalitesi artmakta hem de nitelik insan kaynağı yaratmaktadır. Bu nedenle terfi almak, yönetici olmak ve sorumluluk almak isteyen adaylar çalışmak için Bossa şirketini tercih edebilirler. Çalışma şartları her pozisyonun niteliğine göre değişmektedir. Ancak değişmeyen bazı kurallar devlet yasaları ile belirlenmiştir. Bunlar; Yıllık izin, Asgari Ücret, Haftalık İzin Vb. Sosyal haklarla birlikte yıllık kazancının iyi bir noktaya geldiğini söyleyebiliriz.

Çalışanlar için Belirlenen İş Etiği

 • DÜRÜSTLÜK
 • GİZLİLİK
 • SORUMLULUKLAR
 • UYUMLULUK

Personel alımı yaparken Deneyimli, Deneyimsiz ve Yeni mezunları işe alım yapar. Bossa şirketinde çalışmaya başlayan adaylar şirketin belirlediği takvim doğrultusunda iş ve pozisyon ile ilgili eğitimler alarak işinde gelişmesi sağlanmaktadır. Şirketin Türkiye’deki üretim fabrikası Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi Acıdere OSB Mah. Celal Bayar Bul. No:3 Sarıçam – Adana adresindedir.

Bossa İş Başvurusu

Firmaya İş başvurusu yapmak oldukça basittir. Şirket resmi sitesinden bir kariyer bölümü yayımlamıştır. Bu bölümden şirket ile ilgili bilgi edinebilir çalışma prensipleri hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz. Mavi yaka ve Beyaz yaka olmak üzere iki kategoride işe alım yapılmaktadır. İş İlanı yayımlanmamış olsa bile iş başvuru formu göndermeniz mümkün. Şirket iş başvurularını mail yolu ile cv ve özgeçmiş formları ile almaktadır. CV hazırlayarak şirketin mail adresine göndermeniz yeterli olacaktır. Şirketin mail adres; kariyer@bossa.com.tr 

Yazı Kaynağı:  https://www.elemanpersonelalimi.com/bossa-personel-alimi/

Yorum Yaz