Beko Personel Alımı ve İş İlanları 2023

Yayımladığı reklamlar ile Bir Dünya Markası sloganını savunan Beko Personel alımı yapacağını bildirdi. Güncel iş ilanlarını medya aracılığı ile duyuran Beko şirketine ait açık pozisyonları ve eleman alımı yapılan departmanları bu yazımızdan öğrenebilirsiniz. Beko şirketine iş başvurusu yapmadan önce şirket hakkında detaylı bilgiler vereceğiz. Beko ve Beko iş ilanları ile alakalı bilgi için yazımızın devamını okuyunuz…

Beko Hakkında

Beko, koç holdinge bağlı bulunan ve üst kuruluşu Arçelik A.Ş olan bir beyaz eşya ve elektronik şirketidir. Şirket Vehbi KOÇ’un Türkiye ekonomisine destek olmak amacı ile ekonomiye fayda sağlayacak bir arayış içinde idi. O yıllarda Bejerano şirketi ile ortaklık kursa da faaliyete geçemeyerek askıya alındı. Şirketin ismi ise Bejerano şirket isminin ilk iki harfi ve Koç isminin ilk iki harfi baz alınarak Beko olarak tescil edildi. Bu gelişmelerin yaşandığı yıl ise 1950 idi.

Beko Ticaret A.Ş. olarak Anadolu’daki ilk bayilik sistemi Koç tarafından kuruldu. 1977 yılında Arçelik şirketinin distribütörlüğünü üstlenen Beko, Türkiye beyaz eşya sektöründe 1983 faaliyet göstermeye başladı. Yurt dışı faaliyetlerine yönelen şirket bir ihracat markası haline dönüştü. Beko daha sonra ise Arçelik A.Ş bünyesine dahil olarak faaliyetine devam etmee başladı.

Beko şirketinin Türkiye için önemi ise yurt dışına sunulan ilk beyaz eşya markası olmasıdır. Bu süreçten sonra reklamlarını ”Bir Dünya Markası” olarak yapmaya başladı. Beko başarısını yurt dışına da taşıyarak 100’den fazla ülkede 300 milyon insana temas ederek fayda sağladı. Sloganını “Yanındayız!” olarak güncelleyen Beko, Dünya’da her 2 saniyede 1 ürün satışı gerçekleştirmektedir.

Beko Personel Alımı ve İş İlanları

Beko bilindiği üzere üst kuruluşu olan Arçelik firması ile birlikte faaliyet gerçekleştirmektedir. Bu sebeple de iş ilanları Arçelik üzerinden yayımlanarak başvuru yapılmaktadır. Arçelik-Beko fabrikalarında çalışabilir bağlı bulunan yetkili servisleri ve satış mağazalarında iş imkanı bulabilirsiniz. Beko her zaman daha iyi ve daha kaliteli ürünler üretmek ve satmak için personellerini geliştirir. Şirket kendini geliştirirken elemanlarınında bir üst seviyeye deneyimini yükseltmek ister. Buna bağlı olarak çalışacak olan adaylar Televizyon fabrikası ve Beyaz eşya fabrikası olarak işe alım yapılır.

Arçelik Beko Fabrikaları

 • Beko Buzdolabı İşletmesi – Eskişehir, Türkiye
 • Beko Pişirici Cihazlar İşletmesi – Bolu, Türkiye
 • Beko Bulaşık Makinesi İşletmesi – Ankara, Türkiye
 • Beko Çamaşır Makinesi İşletmesi – Çayırova/İstanbul,Türkiye
 • Beko Elektronik İşletmesi – Beylikdüzü/İstanbul, Türkiye
 • Beko Kompresör İşletmesi – Eskişehir, Türkiye
 • Beko Elektrik Motorları İşletmesi – Çerkezköy/ Tekirdağ, Türkiye
 • Beko Çamaşır Kurutma Makinesi İşletmesi – Çerkezköy/Tekirdağ, Türkiye

Arçelik Güncel İş İlanları ve İş Başvurusu için Tıklayınız.

Beko İnsan kaynakları nitelikli adayları işe alım yapmak için işe alım sürecinde bir çeşit yetkinlik değerlendirmesi ve mülakat yapar. Bu süreci başarı ile gerçekleştiren adaylara iş teklifi yapılır. İş teklifinde detaylar maaş, çalışma saatleri ve sosyal yan haklar olarak aday bilgilendirilir. İş teklifini kabul eden adaylar ilgili belgeleri teslim ederek iş başı yapar. Başvuru yapabileceğiniz Beko İş İlanlarında Departmanlar ve Pozisyonlar;

 • Tedarik Elemanı
 • Kalite Geliştirme Sorumlusu
 • Klima Montaj Ustası
 • Yük Taşıma Elemanı
 • Üretim Planlama Elemanı
 • Mühendis
 • Bakım Elemanı
 • Teknisyen
 • Yükleme-Boşaltma Elemanı
 • Satış Danışmanı
 • Mağaza Elemanı
 • Mağaza Müdürü

Nasıl İş Başvurusu Yapılır?

İş başvurusu yapmanın bir kaç yöntemi vardır. Bu yöntemlerden bazıları İnternette şirket araması yaparak çıkan kariyer sitelerindeki yayımlanan iş ilanlarına öz geçmişimiz ile birlikte başvurmaktır. Ancak bu yöntem çok kullanıldığı için bir çok aday ”Geri dönüş Yapmadılar” ve ”Başvurum İncelenmedi” gibi söylemlerde bulunurlar. Kariyer sitelerinde başvuru yapmak kolaydır ancak işe alım sürecini zorlaştırır. Sebebi ise bir pozisyona çok fazla başvuru yapılmasıdır. İnsan kaynakları her başvuruyu inceleyemez ve geri dönüş yapamaz. Buna karşın aşağıdaki yöntem ile daha etkili bir başvuru yapabilirsiniz.

Beko iş ilanlarına başvurmak için öncelikle Güncel bir Cv hazırlamamız gerekir. Hazırladığımız Cv ile ilgili bir çok detaydan söz etmemiz başvurumuzu inceleyen insan kaynaklarını etkileyebilir. Bu nedenle kendimizden yeterince bahsederek geçmişteki tecrübelerimizi kesinlikle yazmalıyız. Neden Beko şirketinde çalışmak istiyorum? sorusunun cevabını niteliğinde bir açıklama yazarak başvurumuzu inceleyen İnsan kaynakları sorumlusunu etkileyebiliriz.

Başvuru için bahsedeceğimiz yöntem ise Beko’nun resmi sitesindeki kariyer bölümüdür. Bu yöntem ile başvurumuz hiç bir aracı olmadan Direkt Beko İnsan kaynaklarına iletilmiş olur. Hem de yöntem olarak daha az kullanıldığı için başvurumuzun incelenme olasılığı daha yüksek olacaktır. Giriş yaptıktan sonra formu doldurarak istediğiniz pozisyona başvuruda bulunabilirsiniz. Beko Personel alımı için online başvuru linki; İş Başvurusu.

Yazı Kaynağı:  https://www.elemanpersonelalimi.com/beko-personel-alimi/

Yorum Yazın