Bimtaş Personel Alımı ve İş İlanları 2023

Bimtaş Personel alımı yapmaya devam ediyor. İBB iştiraki şirketlerden birisi olan Bimtaş yayımladığı iş ilanları ile eleman alımı başvuruları için kapılarını açtı. Açık pozisyonları paylaşan Bimtaş İnsan kaynakları iş arayışında olan ve çalışmak isteyen adayların özgeçmişlerini değerlendirmeye alacak. İstanbul İş İlanları içerisinde çalışmak için en çok talep edilen ve başvuru yapılan şirketler arasında olmakla birlikte; Memur alımı, İşçi Alımı, Eleman Alımı ve Personel Alımı yapmaktadır. Bimtaş iş ilanlarını inceleyerek iş başvurusu yapmak isteyen adayları yazımızı okumaya ve dilerlerse başvuru yapmaya davet ediyoruz…

BİMTAŞ Boğaziçi Peyzaj İnşaat Müşavirlik Teknik Hizmetler San. Tic. A.Ş

Bimtaş; Mühendislik, Müşavirlik ve Planlama hizmetleri vermek amacı ile 1997 yılında kurulmuştur. İlk etapta İstanbul Büyükşehir Belediyesi için hizmet veren şirket iş alanını genişleterek diğer kamu kurumlarına ve özel sektöre hizmet vermeye başlamıştır. Avrupa ülke şehirleri içerisinde en iyi planlanan ve en beğenilen şehir olma yolunda ilerleyen İstanbul’un daha kaliteli bir Avrupa merkezi olma üzerine çalışmalar yapmaktadır.

Şirket edindiği vizyon sayesinde hizmet verdiği alanlarda; Bilgisi, tecrübesi ve güvenilirliği ile teknolojinin getirdiği bütün yenilikleri işine entegre ederek, uluslararası çapta tercih edilen bir firma olma yolunda ilerlemektedir. Misyonu itibari ile birlikte faaliyet yürüttüğü bütün şirket ve kurumlar ile işbirliği içerisinde olarak, şehrin kültürel mirasını koruyarak projeler üreten bir kent kütüphanesi olma yolunda ilerlemektedir.

Bimtaş Personel Alımı ve İş İlanları

Bimtaş insan kaynakları dönem dönem iş ilanları yayımlayarak işe alım yapmaktadır. Staj yapma imkanı sağlayarak staj uygulaması yapmak isteyen öğrencilere de kapılarını açmaktadır. İhtiyaç duyulan pozisyonlarda kendisini geliştirmek isteyen dürüst, akıllı ve çalışkan adayları tercih eden Bimtaş işe alım sürecinde mülakat yaparak kişilik envanteri uygulaması ve Genel yetenek testi gibi süreçlere adayları dahil etmektedir. Kariyer planı olan adayların tercih edebileceği şirketlerden birisi olarak çalışanların eğitimi ve gelişimi konusunda sürekli olarak güncel eğitimler verilmektedir.

İşe Alım Süreci; merkezi sistemden yapılarak bütün adaylara eşit, etik ve adil koşullarda yarışma fırsatı sunulmaktadır. Şirketi ileriye taşıyabilecek misyonuna ve vizyonuna uyum sağlayabilecek adaylar insan kaynakları tarafından özenle incelenmekte ve değerlendirilmektedir. Eleman alımı yaparken Din, Dil, Irk ve Cinsiyet gibi ayrımlar yapmayarak bütün kesimden adaylara kapılarını açmaktadır. Şirket hem personel ihtiyacı duyduğunda hem de Genel başvuru adı altında başvuru kabul etmektedir.

Bimtaş İş İlanları

Bimtaş iş olanakları içerisinde zengin bir konuma sahiptir. Pozisyon zenginliği ile öne çıkan şirket bir çok pozisyonda istihdam sağlayabilmektedir. İş ilanlarını güncel medya aracılığı ile duyurmakta ve KariyerİBB sitesi üzerinden başvuru yapılmaktadır. Teknik beceri ve birikim gerektiren pozisyon olmasına karşın diğer mesleki ve uzmanlık gerektirmeyen pozisyonlarda da eleman ihtiyacı duyulabilmektedir. Bimtaş firmasında çalışabileceğiniz pozisyonlar;

 • Elektrik Mühendisi
 • Şehir Plancısı
 • Elektronik Uzmanı
 • Makine Mühendisi
 • Teknik Personel
 • Eski Hükümlü İşçi
 • Engelli Personel
 • Danışma Memuru
 • Ofis Elemanı
 • Güvenlik Görevlisi

Bimtaş İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bimtaş açık pozisyon oluştuğunda iş ilanları yayımlayarak işe alım yapar. Buna akabinde her zaman başvuru kapısı da açık bulunmaktadır. Bu nedenle istediğiniz zaman Bimtaş ve İBB iştiraki firmalara ”Genel Başvuru” adı altında iş başvurusu yapabilirsiniz. İş arayışında olan adayların en çok yaşadığı sorun ise nasıl iş başvurusu yapacağını bilmemesidir. İBB iştiraki olan firmalar İBB’nin kurduğu KariyerİBB sitesi üzerinden açılan ilanlar aracılığı ile başvuru kabul etmektedir. Bu nedenle iş başvurusunu kariyer.ibb.istanbul adresinden yapabilirsiniz.

Başvuru yapabilmek için öncelikle siteye üye kaydı oluşturmanız gerekiyor. Siteye giriş yaptıktan sonra sağ üstte Giriş yap/Kayıt ol butonuna tıklıyoruz. Burada İsim-Soyisim Mail adresi ve belirleyeceğiniz şifreyi girmeniz isteniyor. İstenilen bilgileri girdikten sonra mail adresinize bir aktivasyon linki gelecektir. Bu linke tıkladıktan sonra üyeliğiniz aktif duruma geçmiş olacaktır.

Üyelik işlemlerimizi tamamladıktan sonra siteye giriş yapıp, yukarıda bulunan ”ÖZGEÇMİŞİM” butonuna tıklayınız. Tıkladıktan sonra adım adım özgeçmişinizi oluşturabileceksiniz. Özgeçmişinizi oluşturacağınız adımlar şu şekildedir;

 1. Genel
 2. İletişim
 3. Eğitim
 4. İş Deneyimi
 5. Yabancı Dil
 6. Sertifika
 7. Yetenekler
 8. Referans
 9. Ek Belge

Bu aşamaları doğru bilgiler ile adım adım doldurarak özgeçmişinizi oluşturacaksınız. Bu en önemli ve kritik aşamadır. Bu nedenle özenle ve doğru bilgiler ile tamamen doldurmaya özen gösteriniz. Özgeçmişinizi oluşturduktan sonra yukarıdaki ”ilanlar” kısmına tıklıyoruz. Burada iştirak firmalarının hepsinin iş ilanlarını görebilirsiniz. Size uygun bir pozisyon var ise başvuru yapabilirsiniz.

Bimtaş Firmasına başvuru yapmak için açık pozisyon ilanı yok ise arama yerine Genel Başvuru yazarak arama yapınız. Aşağıda ”Genel Başvuru” iş ilanını göreceksiniz. Genel başvuruya tıklayarak açılan sayfanın en üst kısmında ”Başvur” butonuna tıklayarak hazırlamış olduğunuz özgeçmişi insan kaynaklarına iletmiş olacaksınız. Bu adımı da tamamladıktan sonra insan kaynaklarının sizinle iletişime geçmesini bekleyiniz.

Yazı Kaynağı:  https://www.elemanpersonelalimi.com/bimtas-personel-alimi/

Yorum Yazın