Burger King Personel Alımı ve İş İlanları 2023

Burger King Personel alımı için iş ilanları yayımlayarak, sektöründe istihdam lideri olmaya devam ediyor. Bir çok restoran için adayları değerlendirmeye başlayan Burger King iş başvuru formlarını bekliyor. Birbirinden lezzetli hamburgerler üreterek tüketicilerin beğenisini toplayan Burger King, istihdama yaptığı katkıda ki başarı ile de dikkat çekiyor. Bu iş ilanımızda Burger King şirketi hakkında detaylı bilgi verecek, açık pozisyonları inceleyerek iş başvuru formu doldurabileceksiniz. Şirketin iş ilanları ve başvuru detayları için yazımızın devamını okuyunuz…

Burger King

Burger King Amerika’da kurulmuş bir fast food zinciridir. İlk restoranını Miami’de açmış olup 1954 yılında faaliyete geçmiştir. Sektörde var olan lider şirketler ile boy ölçüşmek isteyen Burger King, kurucuları kuruluşundan 5 yıl sonra farklı bölgelerde lokantala açmaya devam ettiler. Tüketicilerin damak tadına ve taleplerine göre hareket eden şirket, hamburgerleri lezzetli fiyatları ucuz tutarak büyüyen bir marka olma yolunda ilerlemiştir. Menülerine farklı ürünler ekleyerek çeşitli lezzette hamburger üretimine devam ederek Televizyonlarda reklam vererek tanınmaya başlamışlardır. Bugün dünyanın lider fast food zincirlerinden birisi konumundadır.

Burger King Türkiye

Türkiye’deki hizmetlerine 1995 yılında TAB Gıda Sanayi bünyesinde başlamıştır. Bu yıldan itibaren hızla restoranlarını geniş bir alana yayarak, herkesin erişebileceği merkezi konumlarda ve alışveriş merkezlerinde hizmet vermeye başlamıştır. Burger King Türkiye fast food sektöründe en fazla istihdam sağlayan restoran zinciridir. Şirket Türkiye’nin En sevilen markası ve Türkiye’nin en samimi markası ödüllerine layık görülmüştür. Patatesin Kralı kampanyası ile ”Gümüş Effie Ödülü’ne” layık görülmüştür. Bunun gibi sektöründe bir çok ödül almış ve almaktadır.

Burger King Personel Alımı ve İş İlanları

Türkiye’nin fast food sektöründe en çok çalışan sayısına sahip ve en çok istihdam sağlayan şirket Burger King’dir. Türkiye’de 600’den fazla restoranı ile 70 şehirde yılda 250 milyon kişiye hizmet vermektedir. Çalışan sayısı 15.000 üzerindedir. Dönem dönem iş ilanları yayımlayarak başvuru kabul etse de, açık pozisyon bulunmadığında bile iş başvuru formlarını havuzunda biriktirmektedir. Biriken başvuruları açık pozisyon oluştuğunda adayla iletişime geçilerek iş teklifi yapılmaktadır. Burger King insan kaynakları nitelikli iş gücüne önem veren yetkinliği baz alan bir yönetim anlayışı ile işe alım yapmaktadır.

Kariyer

Kariyer hedefi olan adaylar Burger King şirketini tercih edebilirler. Şirkette ilk çalışma ekip üyesi olarak başlamaktadır. Her bölümde çalışarak restoran tecrübenizi arttırırsınız. Terfi için performansınızın diğer çalışanlardan iyi, sizi öne çıkaran unsurlar ile edindiğiniz tecrübeye istinaden yapılmaktadır. Restoran Müdürü, Restoran şefi ve ekip lideri gibi pozisyonlara terfi etme şansınız bulunmaktadır. İnsan kaynakları çalışma hayatınızı eğlenceli kılmaya çalışmakta ve sosyal etkinlikler ile şirkete bağlılığınızı arttırmaktadır.

İş Olanakları

İş olanakları eleman sayısı itibari ile oldukça fazladır. Personel alımı konusunda en çok kadroya sahip olan Burger King bir çok departmanı da içerisinde barındırmaktadır. İş olanakları ayrıca TAB Gıda bünyesinde bulunan diğer fast food şirketleri içinde sağlanmaktadır. Toplam zincir içerisinde 30.000’den fazla personele ev sahipliği yapmaktadır. Burger King firmasında çalışmak isteyen adaylar Ekip üyesi adı altında hamburger yapımı, Sipariş alma, Sipariş hazırlama, Sipariş teslimatı, Kurye ve Temizlik konularından sorumludurlar. Çalışan personeller temizliğe ve hijyene yüksek önem vermek zorundadırlar.

Açık Pozisyonlar

Restoran içerisindeki pozisyonlar sınırlı olsa da, Burger King merkez ofislerde iş pozisyonları daha fazla olabilmektedir. İnsan kaynakları departmanında da çalışmalar yapıldığı için bu alanda da pozisyon sayısı fazla olmaktadır. Restoranlarda çalışmak isteyen adaylar aşağıdan pozisyonları görüntüleyebilir, merkez ofiste farklı pozisyonlarda çalışmak isteyen adaylar iş başvuru formunu doldururken bunu belirtebilirler. Açık Pozisyonlar;

  • Restoran Müdürü
  • Kurye
  • Ekip Üyesi
  • Kasiyer
  • Restoran Şefi
  • Sipariş Sorumlusu

İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

İş başvurusu yapmak Burger King şirketinin bulunduğu çatı olan TAB Gıda insan kaynakları tarafından oldukça kolay hale getirilmiştir. İşe alım konusunda çalışan TAB oluşturduğu çağrı merkezi ile iş başvurusu kabul etmektedir. Bu çağrı merkezinde insan kaynakları departmanına bağlı 15 kişi çağrıları karşılamakta ve 2 ik uzmanı tarafından başvurular incelenmektedir. Telefon ile başvuru yapmak isteyen adaylar 444 7 822 nolu telefonu arayarak hangi markaya başvuru yapmak istediğini belirterek bilgileri verebilir.

Online iş başvurusu yapmak isteyen adaylar ise vereceğimiz linkteki açıklamaları doldurarak kolayca iş başvuru formunu Burger king insan kaynaklarına iletebilirler. Başvurunuz iletildikten sonra insan kaynakları departmanından işe alım uzmanı sizi arayarak yüz yüze görüşme yani mülakat tarihi verecektir. Belirlenen tarih ve saatte istenilen adrese giderek mülakata katılabilirsiniz. Online iş başvurusu yapmak isteyen adaylar için başvuru linki; Burger King İş Başvurusu

Yazı Kaynağı:  https://www.elemanpersonelalimi.com/burger-king-personel-alimi/

Yorum Yaz