Büyükçekmece Belediyesi Personel Alımı 2023

Büyükçekmece Belediyesi Personel Alımı için yeni iş ilanları yayımlamaya devam ediyor. Dönem dönem ihtiyaç duyulan pozisyonlar için paylaşılan açık pozisyonlar kısa süreliğine başvuruya açılır. Bu doğrultuda İstanbul Büyükçekmece Belediyesi kurumunda çalışmak isteyen adaylar başvuru yaparak mülakata katılırlar. Bu ilanımızda Büyükçekmece Belediyesi iş ilanları ve nasıl iş başvurusu yapabileceğinizi inceleyeceğiz…

Büyükçekmece Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları

İstanbul Büyükçekmece ilçesine bağlı Büyükçekmece Belediyesi ilk olarak 1958 yılında hizmet vermeye başlamıştır. İlk aşamada belirli bir bölge ile kısıtlı (Bucak vb.) kurulan ve hizmet veren Belediye, Büyükçekmece’nin 1987 yılında ilçe statüsüne geçmesi ile ilçe belediyesi olmuştur. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile ortak çıkarlar doğrultusunda ilçeye hizmet vermektedir.

Belediye bölgede yaşayan halka kültürel, sanatsal, hijyen, temizlik, park, bahçe, sosyal destek, altyapı, üstyapı ve çeşitli ihtiyaçlara yönelik hizmetler vermektedir. Büyükçekmece Belediyesi özellikle Kültürel ve Sanatsal bakımdan verdiği hizmetler ile halkın beğenisini toplamaktadır. Yenilikçi yaklaşımı ile teknolojik çağa uyumlu bir belediye olmak için çalışmaktadır.

İnsan kaynakları

İnsan kaynakları belediyenin birçok alanda ihtiyacını karşılamaktır. Personel giderleri, Maaş, Bordro, Yıllık izin, İstifa ve işe alım gibi konulardan sorumludur. Bunun yanında Belediye bünyesinde ihtiyaç duyulan personel eksikliğini tespit ederek işe alım yapar. Büyükçekmece Belediyesinin gerçekleştireceği planlanan projelerde çalışacak personel sayısı belirlendikten sonra projelere için personel alımı yapmaktadır.

Kariyer hayatına yön vermek isteyen çalışanlarını hem işlerinde gelişmeleri hem de kendilerini geliştirmeleri için eğitimler düzenlemektedir. Bu sayede mevcut personelin kariyer hayatlarında kendilerini geliştirmelerine olanak sağlamaktadır. İşe yeni başlangıç yapanlar için ayrıca eğitimler veren insan kaynakları işe alımda nitelikli adayları değerlendirmektedir.

Büyükçekmece Belediyesi İş İlanları

İş ilanları belediyenin ihtiyaç duyduğu pozisyonlara yönelik yayımlanmaktadır. Bunun yanında belediyenin gerçekleştireceği projeler içinde süreli işçi alımı yapılabilmektedir. Sürekli işçi alımı geçici işçi alımı ile giderilerek projelere özel yapılmakta ve proje sonunda sözleşme fesih edilebilmektedir. Belediye kadrosunda çalışabileceğiniz birimlerde Memur Kadrosu, İşçi Kadrosu ve Personel kadrosu statülerinde görev alınabilmektedir.

Devlet bünyesinde çalışmak isteyenler belediye içerisinde Memur kadrolarında yer alabilmektedir. Memur pozisyonunda Zabıta, Düz memur, Mesleki memur, Gişe memuru ve benzeri pozisyonlarda çalışılabilmektedir. Bunun yanında Memur ilanları için iş başvurusu yapmak isteyenlerin KPSS sınavına girmiş ve ilan detayında belirtilen taban puan üzerinde puan almış niteliği uygun adaylar iş başvurusu yapabilmektedir.

İşçi alımı belediyenin belirlediği pozisyonlarda ve projelere istinaden yapılmaktadır. Geçici işçi ve daimi işçi adı altında süreli ve sözleşmeli işçi alımı yapılabilmektedir. En az okur yazarlık seviyesinde ki adaylar başvuru yapabileceği pozisyonları içerisinde barındırabilmektedir. İşçi alım ilanları belediye tarafından ilan edilerek detayları paylaşılmaktadır.

Büyükçekmece Belediyesi İş Başvurusu

İş başvurusu yapmak isteyen adayların öncelikle yayımlanacak ilanları takip etmesi gerekmektedir. Belediyenin resmi web sitesi üzerinde ki duyurular bölümü, sosyal medya hesapları bu anlamda başvuru yapmak isteyen adaylara yardımcı olacaktır. Çünkü belediye iş ilanlarını kısa bir süreliğine yayımlayarak başvurular alındıktan sonra kapatmaktadır. Bu nedenle yayımlanacak ilanları takip etmek son derece önemlidir.

İş başvuru formu resmi web siteden duyurulmaktadır. Bunun akabinde başvuru kabulü iş-kur, ilan.gov.tr e resmi web sitesinde paylaştığı iş başvuru formu ile kabul edilmektedir. Fiziki olarak başvurmak isteyenler ise belediye başkanlığından iş başvuru formu doldurabilmektedir. Belediyenin yayımladığı duyurular arasında açık pozisyon olup olmadığını öğrenmek için ”Duyurular” linkine tıklayabilirsiniz.

Yazı Kaynağı:  https://www.elemanpersonelalimi.com/buyukcekmece-belediyesi-personel-alimi/

Yorum Yaz