Çamaşır Makinesinin Dışında Paslanma Neden Olur? Nasıl Önlenir?

Yaşam alanlarında büyük kolaylıklar sağlayan çamaşır makinelerinin kullanımı sırasında daha dikkatli ve daha titiz hareket etmeniz çok önemlidir. Çamaşır makinesinin kullanımı sırasında özellikle her zaman en yüksek performans kalitesini yakalayabilmeniz ve yanı sıra daha uzun ömürlü bir kullanım gerçekleştirebilmeniz açısından çok önemlidir. Çamaşır makinenizin iç teknik aksamı kadar dış aksamını korumaya da özen göstermeniz büyük bir önem taşımaktadır. Çamaşır makinenizin dış kaplamasında meydana gelebilecek ve çok yaygın şekilde görülen paslanma sorununa ilişkin olarak Sultanbeyli Arçelik Servisi uzman teknikerlerimiz tarafından önleyici önerilerde bulunulmaktadır. Çamaşır makinesinin dış yüzeyinde meydana gelebilecek paslanma zaman içerisinde makinenizin kullanımında ciddi bir sorunun ortaya çıkmasına neden olur.

Çamaşır Makinesi Paslanma Sorunu Neden Olur?

Çamaşır makinesinin dış kaplamasında özellikle bulunduğu ortamda bulunan yüksek nem nedeniyle çamaşır makinenizde çok fazla paslanma meydana gelebilmektedir. Özellikle dış kaplamasının yüzeyinin nem ve sürekli olarak ıslak kalmasına bağlı olarak paslanma meydana gelebilmektedir. Böyle bir durumda çamaşır makinesinin paslanmasının sorunun önlenebilmesi için mutlaka düzenli olarak çamaşır makinesinin dış yüzeyinin korunmasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Çamaşır makinesinin dış yüzeyinde meydana gelen paslanma zaman içerisinde kullanım ömrünün ciddi seviyede düşmesine de neden olmaktadır. Bu nedenle Göztepe Arçelik Servisi uzman teknikerlerimiz çamaşır makinenizin dış metalinin herhangi bir şekilde paslanmasının önüne geçebilmemize yardımcı olmaktadır.

Çamaşır Makinesi Paslanması Nasıl Önlenir?

Çamaşır makinelerinin dış yüzeyinde paslanma özellikle ağırlıklı olarak tuvalette kullanılmakta olduğundan sürekli su ile temas halinde kalmasından dolayı paslanma meydana gelebilmektedir. Çamaşır makinesinin dış yüzeyinde herhangi bir paslanma meydana gelmesi durumunda makinenizin iç aksamını da zaman içerisinde etkilemeye başlamaktadır. Özellikle de yüksek devir hızında dönüş gerçekleştiren çamaşır makinenizde dış yüzeyindeki paslanma ciddi bir direnç kaybının meydana gelmesine neden olabilmektedir. Bu nedenle de çamaşır makinenizin paslanmaya karşı mutlaka kuru ve nemsiz bir ortamda kalmasına özen göstermelisiniz. Bunun dışında çamaşır makineniz için koruyucu ekipmanlardan yardım alabilirsiniz. Bu şekilde çamaşır makinenizin kullanım ömrünü uzatabilirsiniz. Bunun dışında çamaşır makinesi arızalarına istinaden 7 gün 24 saat kesintisiz olarak Arçelik Servisi merkezimize başvuruda bulunabilirsiniz.

Yorum Yazın