Çelikhan Belediyesi Personel Alımı 2023

Çelikhan Belediyesi Personel Alımı için zaman zaman iş ilanları yayımlamaktadır. İş İlanlarını resmi web sitesinde duyurarak başvuruları kabul eder. Adıyaman ilimizin ilçelerinden birisi olan Çelikhan ilçesi, Çelikhan Belediyesi tarafından kamusal hizmetler faaliyetleri yürütmektedir. Çelikhan ilçesinin tarihi, belediyenin iş imkanları ve hizmetleri hakkında detaylı bilgiye erişmek için ilanımızın devamını okuyunuz…

Çelikhan Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları

Adıyaman Çelikhan Belediyesi, İlçe halkına daha iyi hizmet verebilmek için personel sayısını yeterli tutmaya çalışmaktadır. Bu anlamda da emekli olan veya istifa eden personel yerine nitelikli adayları yerleştirmeye çalışmaktadır. Bunun yanında gerçekleştireceği projeler için sözleşmeli ve mevsimlik işçi alımı yapabilmektedir. Çelikhan Belediyesi 1954 yılında Adıyaman iline bağlanmıştır. Bölgede ki halk geçimini Tarım ve Hayvancılıkla sürdürmektedir. Bölgedeki engebeler ve patikalar tarıma elverişli alanları daraltmakta, bu sebeple Tarımcılık sınırlı olarak sürdürülmektedir.

Belediye ilçede yaşayan halka daha iyi hizmet verebilmek, yaşam koşullarını iyileştirebilmek, ekonomik refah düzeyini yükseltebilmek ve genel anlamda ihtiyaçlarını karşılayabilen bir kamu kurumu olarak çalışmaktadır. Adıyaman ilinin bir ilçesi olması sebebi ile Adıyaman Büyükşehir Belediyesi ile ortak bir çalışma içerisinedir. Belediye bölge halkına maddi ve manevi anlamda destekler oluşturmaktadır. Bunun yanında istihdam içinde Çelikhan halkı için destek olmaktadır.

İnsan Kaynakları

İnsan kaynakları Belediyenin verdiği hizmetlerin daha kaliteli ve halkın memnuniyet oranını yükseltmek için çalışmalar yapmaktadır. Bu çalışmalardan içerisinde memnuniyet oranını en çok etkileyen konu ise belediye personelidir. İnsan kaynakları daha iyi hizmet verebilmek için mevcut personele eğitimler vererek kaliteli hizmet anlayışını empoze etmektedir. Bunun yanında alım yapılacak personelin bilgi seviyesini ölçmek, işe uygunluğunu tespit etmek ve işe başlaması konularında mülakatlar yapmaktadır. Belediye personelinin kariyer gelişimini takip ederek bir yol haritası çizmektedir.

Kariyer yapılabilecek alanlarda yaptığı çalışmalar ile personel performansını takip ederek terfi, istifa, Yıllık izin, Maaş Bordrosu, Özlük Dosyası ve sosyal yan haklar gibi konuları takip ederek işlemleri yapan insan kaynakları birimidir. İnsan kaynakları departmanı aynı zamanda mevcut personel kapasitesini takip ederek ihtiyaç duyulan departmanlara personel alımı yapar. İşe alım; İşçi, Memur ve Eleman statülerinde olabilmektedir.

Adıyaman Çelikhan Belediyesi İş İlanları

İş İlanları insan kaynakları tarafından resmi web sitesinde ve çeşitli haber siteleri aracılığı ile duyurulmaktadır. İşçi alımı veya memur alımı yapılacağı zaman İş-kur resmi web sitesinde pozisyonlar açılarak başvuru yapılması istenir. Kriterlere uygun adaylar İş-kur üzerinden iş başvurusu yaparak özgeçmişlerini belediyenin insan kaynakları birimine iletirler. Bu süreç insan kaynaklarının başvuruyu incelemesi ile devam ederek aday kriterleri karşılıyorsa mülakat için çağrılması ile devam eder. Çalışabileceğiniz Çeşitli pozisyonlar şöyledir;

  • Zabıta Alımı
  • Düz Memur Alımı
  • İşçi Alımı
  • Vasıfsız İşçi Alımı
  • Çaycı
  • Temizlik Elemanı
  • Güvenlik Görevlisi
  • Gişe Memuru
  • Diğer
İşçi Alımı

İşçi alımı için belediye bünyesinde sözleşmeli olarak yada mevsimlik olarak başvuru yapılabilmektedir. Belediye gerçekleştireceği proje için gerekli işçi sayısını sağlamak amacı ile mevsimsel yani dönemlik olarak işçi alımı yapabilmektedir. İş bitiminde işçi sözleşmesini fesih eder veya yeni projeler için sözleşmesi yenilenir. İşçi alımı için mesleki yeterlilik aranabilirken bazı projelerde beden işçisi veya vasıfsız işçi alınabilmektedir.

Memur Alımı

Memur alımı atanmanın yanında herhangi bir görev veya pozisyon için bilirkişi gerekli olduğunda da yapılabilmektedir. Memur alımına başvuracaklar için en önemli kriter KPSS puanı olarak gözümüze çarpmaktadır. Belirlenen KPSS puanı üzerinde puan almış adaylar başvurabilmektedir. KPSS puanının yanında ek şartlar sunulmaktadır. Ek şartlar belediyenin yayımladığı ilanın detayları arasında belirtilmektedir.

Çelikhan Belediyesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

İş başvurusu yapmak için adaylar öncelikle belediyenin iş ilanlarını sıkıca takip etmelidir. Kontenjan açıldığı zaman haberiniz olması için bu ilanı takip edebilirsiniz. Adıyaman İş İlanları arayışında bulunan adaylar belediye bünyesi içerisinde de kendisine yer edinebilirler. Bu nedenle Adıyaman Çelikhan Belediyesi iş ilanlarını takip ederek iş başvurusu yapmanız öncem arz etmektedir. İş Başvurusu iş-kur aracılığı ile yayımlanan ilanlara özgeçmiş göndererek yapılmaktadır. Başvuru yapabilmek için İş-kur üyeliğinizin aktif olması gerekir. İş-kur üyeliğiniz aktif ise giriş yaparak arama bölümüne Çelikhan Belediyesi yazdığınız taktirde var ise ilanlar çıkacaktır. Sizin için en uygun pozisyona başvur düğmesine tıklayarak başvuru yapabilirsiniz.

Yazı Kaynağı:  https://www.elemanpersonelalimi.com/celikhan-belediyesi-personel-alimi/

Yorum Yaz