Personel Alımı Yapan Kargo Şirketleri 2023

Personel Alımı Yapan Kargo Şirketleri

Yeni yıl ile birlikte geçmiş iş aramalarına bakarak zirvedeki işlerden birisi olan Kurye, Moto Kurye ve Paket Servis elemanı gibi pozisyonların; en çok aranan pozisyonlardan birisi olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Özellikle son dönemde internetten yapılan alışverişlerin ve Eve istenilen yemek siparişlerinin artması ile bir çok şirket iş ilanlarını yayımlarken kurye pozisyonları ile personel aramaya başladı.

Kargo teslimat elemanı, A2 Ehliyetli paket servis elemanı ve Moto kurye olarak yayımlanan iş ilanlarında adaylardan istenen nitelikler neredeyse ortak özellik taşıyor. Örnek olarak verecek olursak; Kargo teslimat elemanları genellikle şirketler; Araba, Servis aracı ve Büyük kasalı ticari araçları tercih ettiğinden dolayı sürücü belgesi B özelliğini taşıyan adayları çalıştırmaktadır.

Paket Servis elemanı iş ilanları olarak yayımlanan pozisyonlarda ise daha hızlı bir teslimat gerektiğinden araç olarak Motor kullanılmaktadır. Bu sebeple de paket servis elemanı pozisyonları veya Motokurye pozisyonlarında kesinlikle A2 sürücü belgesi istenmektedir. Zamanla artan kurye ihtiyacı ve kargo şirketlerinin kargo personel ihtiyacı iş ilanlarına yansıyarak sektörde önemli bir yer edinmiştir.

Son dönemlerde Kargo şirketleri Ticari araca sahip olan kişiler ile dolaylı yoldan birlikte çalışarak Kargo Teslimatlarını Araçlı kurye şeklinde yürütmektedir. Yani Ticari araca ve belirli kriterleri karşılayan kişiler şirketlerin gönderdiği kargoları kendi aracı ile teslim ederek belirli bir teslimat süresi ve adedine göre iş yapana ödeme yapmaktadır. Bu tarz çalışmalar son dönemlerde bir hayli artmıştır.

Şimdi Gelelim hangi kargo şirketleri iş ilanları yayımlayarak Kurye veya Kargocu pozisyonlarında personel almaktadır. A2 Ehliyetli paket servis elemanı genellikle Yemek Sepeti, Getir ve Banabi gibi şirketler tarafından aransa da mahalle aralarında ve işlek caddelerde büyük ölçekli Mc Donalds, BurgerKing ve TAB gıda gibi şirketlerin kurye araması yanında, Küçük ölçekli düşük gelirli restoranlarında A2 Ehliyetli paket servis elemanı çalıştırdığını söyleyebiliriz. Şimdi Gelelim Kargo şirketlerinin yayımladığı iş ilanlarına;

Yazı Kaynağı:  https://www.elemanpersonelalimi.com/personel-alimi-yapan-kargo-sirketleri/

Yorum Yaz