Chrome’da Ses ve Videoları Tek Bir Tıklamayla Yönetin

Chrome’da aynı anda birçok sekme kullanıyorsanız arka planda dinlediğiniz müziğin hangi sekmede olduğunu bulmak biraz zor olabiliyor. Ayrıca müziğin çaldığı sekmeye gitmeden olduğunuz sekme üzerinden müziği değiştirmek, yeni müziğe geçmek istiyor olabilirsiniz.

Chrome’un yayınlanan en son güncellemesiyle birlikte, tarayıcınız üzerinden video ve oynatılan sesleri kontrol etmek artık çok daha kolay. Chrome Masaüstü sürümünde sağ üst köşede bulunan simgeye tıklamanız yeterlidir. Bu sekmeye tıkladığınızda küçük bir medya kontrol merkezi açılacaktır ve bu merkez üzerinden ses ve videoları durdurup devam ettirebilirsiniz.

Google resmi blog sayfasındaki yazıya göre bu yeni medya kontrol merkezi, Chrome’da başka bir sekmede yapmanız gereken her türlü kesintiyi en aza indirgemek için eklenmiştir. Bu medya denetimleri; Chromebook, Windows, Mac ve Linux için kullanılabilir durumdadır.

Yine blogdaki yazıya göre, medya kontrol işlevini daha da işlevsel hale getirmek için geliştirmeye devam edecekleri belirtiliyor. Google resmi blog sayfasında yayınlanan orijinal İngilizce blog yazısına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Yorum Yazın

bodrum escort