DHL Express Personel Alımı ve İş ilanları 2023

DHL Türkiye insan kaynakları departmanı aracılığı ile paylaştığı iş ilanlarına başvurular devam ediyor. Neredeyse bütün Dünya’da yürüttüğü faaliyetler ile Lojistik hizmeti sağlayan DHL Türkiye şirketi, aynı zamanda çalışanları için kariyer alanında yarattığı geliştirmeler ile personellerinin eğitimi ve gelişimine katkı sağlamaktadır. Peki DHL Şirketi ne yapar? Çalışmak için gerekli şartlar nelerdir? DHL iş ilanlarına nasıl başvuru yapılır? Hepsini sizler için bu yazımızda kaleme aldık…

DHL Express International GmbH

Bir Alman şirketi olan DHL Express kuruluş yılları çok eskiye dayanmaktadır. Faaliyetlerine başladığı zamanlarda bu kadar büyük bir şirket olacağına kuran kişi bile inanamazdı. Yine de Alman markalarının ne kadar ilerlediğini göz önünde bulundurursak bir Alman şirketinin büyüklüğü bizleri şaşırtmayacaktır. 3 ortağın birleşmesi ile 1969 yılında kurulan DHL Express bugün Dünya’nın lider lojistik şirketi olma başarısını yakalamıştır. Dünya’da 220’den fazla ülkeye lojistik destek sağlayan DHL Express teslim ettiği yılda 1,3 milyardan fazla paket ile bu alanda da liderliğini korumaktadır.

DHL Express Türkiye faaliyetlerine 1981 yılında başlamıştır. DHL Express Dünya’daki hızlı ve güvenli hava taşımacılık sektörünün kurucusu olmakla birlikte Türkiye’de de bu alanda ilk şirket olmayı başarmıştır. DHL Türkiye faaliyetlerine 400 Taşıma aracı, 1000’den fazla uzman çalışanı ve Türkiye genelinde bulunan 40’a yakın ofisi ile devam etmektedir. Bir çok ilki gerçekleştiren şirket lojistik ve tedarik zinciri konusunda her geçen gün kendini daha da geliştirmektedir. 2014 yılında yine yatırım yaparak Atatürk Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havalimanı ile ilk Hava taşımacılığı faaliyetlerine başlamıştır.

Uluslar arası bir güce sahip olan DHL Express faaliyetlerini yürüttüğü 380,000’den fazla iş arkadaşı ile yeni dağıtım ağları aramaya devam etmektedir. Lojistik sektörde lider olmasına rağmen insanlığa hizmet etmek için her geçen gün kendini geliştirmekte ve yeni iş alanları aramaktadır. Yeni iş alanlarının oluşması ile personel sayısı da aynı oranda artış göstermektedir. Bu sebeple hem çalışan eleman bakımından hem de geniş iş ağı bakımından iş fırsatları ulaşılabilir bir şirket olarak gözümüze çarpmaktadır. DHL Türkiye iş ilanları için aşağıda bilgiler vererek firmaya nasıl iş başvurusu yapabileceğinizi anlatacağız.

DHL Express Personel Alımı ve İş İlanları

DHL Express havalimanları başta olmak üzere 40 ofisi ve taşıma gerçekleştiren Kurye ve Şoför gibi pozisyonlarda iş fırsatları sunmaktadır. İş fırsatlarını çeşitli kariyer sitelerinden yayımladığı gibi aynı zamanda şirkete ait olan linkedin profilinden ve şirketin resmi web sitesinde bulunan kariyer bölümünden de duyurmaktadır. DHL Express firmasının Türkiye ağında çalışmak isteyen adaylar iş başvurusu yaptıktan sonra belirtilen aşamalardan başarı ile geçmelidirler.

İşe Alım Süreci
 • İnternetten Başvuru
 • Telefon Mülakatı
 • Yüz Yüze Mülakat
 • Değerlendirme Merkezi
 • İşe Başlama

DHL firmasına iş başvurusu yapan adaylar yukarıdaki aşamalardan geçmektedir. İnternet üzerinden gönderdiğiniz iş başvuru formunu inceleyen DHL insan kaynakları Telefon ile iletişim kurarak telefonda mülakat yapmaktadır. Telefondaki görüşmenin olumlu geçmesi halinde Yüz Yüze Mülakat için DHL ofislerinden birisine çağrılırsınız. Yüz Yüze mülakat aşamasında değerlendirme merkezine alınarak kişilik envanteri uygulamaları ve çeşitli testler ile sınanırsınız. Her şeyin olumlu geçmesi halinde ise işe başlamanız için gerekli evrakları tamamladıktan sonra işe başlarsınız.

Açık Pozisyonlar (Açılabilecek)
 • İş Analisti
 • Emlak ve Yönetim Sorumlusu
 • Saha Satış Portföy Yöneticisi
 • Kredi Kontrol Müdürü
 • Kredi Kontrolör
 • Yazılım Destek Uzmanı
 • Şoför
 • Kurye

DHL Express İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

DHL Express gibi büyük firmaların bir çok kanaldan iş başvurusu kabul ettiğini söyleyebiliriz. Bir çok kanaldan yayımlanan iş ilanlarına yapılan başvurular sürecinde en kritik durum başvurunuzun insan kaynaklarına ulaşmış olmasıdır. İnsan kaynaklarına ulaşan başvuruların ise olumlu bir şekilde değerlendirilebilmesi için dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var. Bu noktalardan bazılarını sizlerle paylaşarak öz geçmişinizin nasıl hazırlanması gerektiğine dair ip uçları veriyoruz.

Özgeçmişiniz Nasıl Olmalı?

 • Düzenli Olmalı
 • İyi Planlanmış Olmalı
 • Eksiksiz Doldurulmalı
 • Kişisel Hayatınızdan Bahsetmelisiniz

Başvurunuz sonrasında kurulan irtibat ile davet edilen mülakat süresi 30dk ile 60dk arasında sürmektedir. Genellikle hazırladığınız özgeçmişe ait sorularla başlanırken detaylar istenir. İş hayatınızda çalıştığınız şirketler ile ilgili pozisyon ve neler yaptığınıza dair sorular sorulur. En kritik sorular ise son aşamada sorulur. DHL şirketinde neler yapmayı düşünürsünüz, Katkılarınız neler olacak gibi ucu açık sorularla anlatmanız istenir.

İş başvurusu yapmak için öncelikle hangi kanalı kullanmanız gerektiğine karar vermeniz önerilir. Bize göre şirketin Linkedin hesabı üzerinden yapılacak başvurular en etkili olanı olacaktır. Genellikle bu tip hesapları İnsan kaynakları çalışanları kullandığı için direkt olarak irtibat kurmuş olursunuz. Başvuru linki üzerinden var ise linkedin hesabınızla giriş yapın yok ise üye olmanız gerekmektedir. Başvuru linki; tr.linkedin.com/company/dhl-express-turkey

Yazı Kaynağı:  https://www.elemanpersonelalimi.com/dhl-express-personel-alimi/

Yorum Yaz