FedEx Personel Alımı ve İş İlanları 2023

Taşıma konusunda lider şirketlerden birisi olan FedEx Türkiye çalışmalarına devam ederken iş ağını genişletmektedir. FedEx genişleyen iş alanında personel ihtiyacı duymakta ve açılan yeni pozisyonlara personel alımı yapmaktadır. FedEx insan kaynakları yayımladığı iş ilanları ile açık pozisyonlara alım yapmak için başvuruları değerlendirmektedir. FedEx Kargo ve taşımacılık şirketinde çalışmak isteyen adaylar bu yazımızdan FedEx iş ilanlarını görebilir aynı zamanda şirket hakkında detaylı bilgiye erişebilirler…

FedEx Express Türkiye

FedEx Express Avrupa, bir köprü görevi niteliğinde çalışmakta ve ülkeler arasında büyük bir kargo taşıma ağına sahiptir. Bugün 220’den fazla ülkenin taşıma ağını yönetmektedir. Merkezi Hollanda’da bulunan şirket 78’den fazla havaalanı ile hava operasyonlarını yürütmektedir. Ana dağıtım merkezleri Fransa, Almanya ve Belçika’da bulunmaktadır. FedEx Express şirketinin havayolu filosu yaklaşık olarak 70 hava taşıtından oluşmaktadır. 1960 yılında başlayan taşıma faaliyeti 1984 yılında Avrupa’ya açılarak iş alanı genişletildi. Hızlı artan iş alanı ve ihtiyaç talepleri FedEx yönetiminin başarısı ile karşılanmaya başlandı.

FedEx Türkiye, Bugün Türkiye’nin her yerinden 220’den fazla ülkeye kargo gönderiminizi sağlamaktadır. Takındığı iş ahlakı sayesinde başarılı bir yol çizen şirket uluslararası taşıma konusundaki deneyimi ile müşterilerine güven vermektedir. İşine kattığı inovasyon sayesinde her geçen gün kendini geliştiren FedEx Express, İnsan odağında ve insanlığa yardımcı teknolojik aletleri de işine monte ederek teknolojinin yeniliklerini kullanmaktadır. Hızlı ve güvenilir teslimatlar ile bir çok sertifikayı almaya hak kazanan FedEx sektörde ISO 9001 belgini almaya hak kazanan ilk şirket oldu.

FedEx kariyer alanında da önemli adımlar atmakta ve insanlığa yarar sağlamaktadır. Uluslararası kargo taşımacılığı ile insanlığa büyük fayda sağlayan FedEx şirketinin odak noktasına insanlığı yerleştirmiştir. İnsanların bir ülkeden diğer ülkeye kargo gönderebilmesini sağlamakla beraber bu işleri yapan personellerini de memnun etmeye çalışmakta ve insanlığa önem verdiği gibi çalışanlarına da önem vermektedir. Şimdi sizlerle FedEx şirketinin sunduğu iş fırsatlarını inceleyerek şirkete nasıl iş başvurusu yapabileceğinizi anlatacağız.

FedEx Personel Alımı, İş İlanları ve İş Başvurusu

FedEx kariyer hayatında başarıya ulaşmak isteyen adayları işe alım yaparak iş imkanı sağlamaktadır. Şirketi ileri noktaya taşıyabilecek adayları ön planda tutan FedEx uluslararası iş yapmasından dolayı Dil, Din, Irk, Mezhep ve diğer etkenleri planlarına dahil etmeyerek iş hayatının dışında tutmaya çalışmaktadır. Buda ayrımcılık olmadan Eşit şartlarda ve eşit haklarda çalışma imkanı sunduğu anlamına gelmektedir.

FedEx İnsan kaynakları

İş başvuru formu dolduran adayları eşit şartlarda değerlendirerek başvurulan pozisyona veya var ise adâya uygun diğer pozisyonlara yerleştirmektedir. İşe alım sürecinde Mülakat ile birlikte Genel yetenek testi ve kişilik envanteri testi uygulanmaktadır. Uygulamalar sonucunda işe alım yapılacak olan adaya iş teklifi yapılır. İş teklifini kabul eden adaylar şirkete hızlı adapte olabilmek için işe başlangıç eğitimleri ve oryantasyon süreçlerine dahil edilirler.

Türkiye’de 19 ilde paket ve kargo bırakabileceğiniz şube olduğunu göz önünde bulundurarak bu 19 ilde iş imkanı sağladığını düşünüyoruz. FedEx Türkiye şirketinin bulunduğu iller; Ordu, Mersin, Malatya, Karaman, Konya, Kayseri, Kahramanmaraş, İzmir, İstanbul, İskenderun, Gaziantep, Eskişehir, Denizli, Bursa, Balıkesir, Antalya, Ankara, Afyon ve Adana’dır. Çalışma gün ve saatleri Pzt-Cum 08:30-18:30 Cts: 10:30-17:00 şeklinde olmakla beraber fazla mesailer için fazla mesai ücreti ödenmektedir.

FedEx Türkiye İş İlanları

Türkiye’de iş imkanı sağlayan şirketlerden birisi olan FedEx Dünya genelinde 50.000’den fazla çalışana sahiptir. Bunun yanında Motorlu kurye veya Araçlı kurye anlaşmaları yaparak Ticari aracı olanları Kargo teslimatlarında görevlendirebilmektedir. Çalışanların sosyal haklarına sahip çıkan şirket maaş ve prim gibi ödemeler ile çalışanlarının performansını arttırmaya yönelik çalışmalar yapmaktadır.

Çalışabileceğiniz Pozisyonlar

  • Esnaf Kurye
  • Şube Yöneticisi
  • İnsan Kaynakları personeli
  • Satış Yöneticisi
  • Şoför/Sürücü
  • Kurye
  • Kargo Elemanı
  • Dağıtım Elemanı
  • Şube Temsilcisi

FedEx İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

FedEx Türkiye şirketi ihtiyaç anında sosyal medya ve kariyer siteleri aracılığı ile iş ilanlarını duyurmaktadır. Bunun yanında oluşturduğu uluslararası kariyer sitesi ile bütün dünyadaki açık pozisyonları paylaşmakta ve iş başvurusu yapma şansı tanımaktadır. FedEx kariyer sitesi üzerinden iş başvurusu yapmak isteyen adaylar öncelikle siteye kayıt olarak özgeçmiş oluşturmalıdırlar. Özgeçmiş oluşturan adaylar Türkiye lokasyonunu seçerek Türkiye’deki bütün açık pozisyonları görerek iş başvurusu yapabilirler. İş başvurusu yapmak isteyen adaylar vereceğimiz başvuru linkine tıklayarak formu doldursunlar. Başvuru linki; FedEx İş Başvurusu

Yazı Kaynağı:  https://www.elemanpersonelalimi.com/fedex-personel-alimi/

Yorum Yaz