Fırat Edaş Personel Alımı İş İlanları 2023

Fırat Elektrik Dağıtım Şirketi oluşan boş pozisyonlar ve genişleyen iş ağı için yeni personel alımı yapacağını açıkladı. İnsan kaynaklarından yapılan duyuruya göre kendisine bağlı bulunan iller için yayımlanan iş ilanlarına başvuran adaylar değerlendirilerek işe alım yapılacaklar. Elektrik sektöründe deneyimli ve deneyimsiz adaylara kapısını açan Fırat Elektrik Dağıtım şirketi iş başvurusu yapmak isteyen adayların formlarını beklemektedir. Bu yazımızdan Fırat Edaş İş başvurusu nasıl yapılır? ve şirket hakkında detaylı bilgiye ulaşabileceksiniz…

FIRAT ELEKTRİK DAĞITIM A.Ş.

Türkiye’nin elektrik dağıtım bölgelerinden birisi olan Fırat Elektrik ilk olarak Devlet tarafından kurulmuş ve yönetimi altında elektrik hizmeti vermeye sunulmuştu. Enerji sektöründeki düzenlemeler ile birlikte Tek ve Tedaş kurumları kurularak yönetimi altına sokulan bir çok dağıtım bölgelerinden birisi idi. 21 dağıtım bölgesi olarak belirlenen kurumların içerisinde Fırat Elektrik dağıtım şirketi de bulunmaktaydı. Devletin elektrik sektörünü özelleştirme kapsamına almaya karar vermesi ile ihaleye çıkarılan elektrik dağıtım bölgelerinden biriside Fırat Edaş şirketidir.

Fırat Elektrik Dağıtım Şirketi 2010 yılında özelleştirilerek ihaleye giren Kazancı Holding şirketine hisseleri devredilmiştir. Kazancı Holding şirketi 1950 yıllarından beri verdiği Enerji sektöründeki hizmet ile zaten sektörde büyük bir tecrübesi bulunan bir şirketti. Holdinge bağlı Fırat Aksa Elektrik dağıtım şirketi yönetimi altına alınan Fırat Edaş bu vesile ile de daha iyi hizmet ve kaliteli elektrik hizmetinin bölgede yaşayanlar için önü açılmıştır. Fırat, Hizmet verdiği bölgede yaşayan insanların onları rahatsız etmeden varlığını sürdürerek kaliteli hizmet verme vizyonu ile hareket etmektedir.

Çağdaş hizmet misyonu ile hareket eden Fırat EDAŞ şirketi Bingöl, Elazığ, Malatya ve Tunceli illerinde hizmet vermektedir. Doğal kaynakların yavaş yavaş tüketilmesinden dolayı doğaya ve çevreye duyarlı bir şirket olan Fırat Edaş, çağdaş teknolojinin getirdiği yenilikleri hizmetine entegre ederek dünyaya en az zararla hizmet verme amacı gütmektedir. Çalışanlarını her koşulda önemseyen ve destekleyen şirket iş sağlığı ve güvenliğine büyük önem vermektedir. Bu çerçevede sürekli eğitimler ile personellerinin bilgisini arttıran şirket aynı zamanda personel alımı yapmaya da devam etmektedir.

Fırat Edaş Personel Alımı ve İş İlanları

Fırat Edaş insan kaynakları ihtiyaç olan pozisyonlara personel alımı yapmak için Sosyal medya ve kariyer siteleri aracılığı ile iş ilanı yayımlamaktadır. Yayımlanan iş ilanlarını inceleyerek işe alım yapan Fırat Edaş insan kaynakları bütün adayları fırsat eşitliliği ilkesi ile değerlendirmektedir. Bir çok pozisyon bulunan şirkette bazı pozisyonlar için ilkokul mezunu alınabilirken bazı pozisyonlar içinse üniversite mezunu olma şartı aranmaktadır. Deneyimli ve Deneyimsiz adaylara kapılarını açan Fırat Edaş İnsan kaynakları kariyer hayatında kendini geliştirmek isteyen adayların başvurularını beklemektedir.

Kazancı Holding çatısı altında bulunan şirket iş ilanı yayımlarken tek bir yerden yayımlayarak Hem Fırat Aksa Elektrik şirketine Hemde Fırat Edaş şirketine işe alım yapmaktadır. İşe Alım süreci; İş başvurusu yapmak ile başlayarak başvuruları pozisyona uygun bulunan adayların mülakata çağrılarak yüz yüze görüşme yapılarak gerçekleşmektedir. İşe alım yapılan personellere ise işe başlangıç eğitimleri verilerek oryantasyon sağlanmaktadır. Çalışma süresince çeşitli eğitimler verilerek kendilerini geliştirme fırsatı sunulmaktadır.

Fırat Edaş Çalışabileceğiniz ve Açık Pozisyonlar
  • Enerji Satış Uzmanı
  • Sayaç Okuma Elemanı
  • Danışma Görevlisi
  • Güvenlik Görevlisi
  • Teknik Personel
  • Makine Mühendisi
  • Bakım Onarım Teknisyeni
  • Elektrik Ustası

Fırat Edaş İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Fırat Edaş şirketi yayımladığı iş ilanlarına başvuru yapmak isteyen adaylara kolaylık sağlamak için kariyer.net sitesi ile çalışmaktadır. Bu teknoloji ile arası olmayan adayların değerlendirebileceği ancak çok fazla başvuru olacağından dolayı ise işe alım yapılmasının zor olduğu bir kanaldır. Fırat EDAŞ şirketinin Kazancı Holding çatısı altında hizmet vermesinden dolayı Kazancı Holding’in şirketleri için oluşturduğu kariyer bölümü en doğru seçenek olmaktadır. Üstelik sadece başvuru formu doldurarak başvurunuzu iletebilmeniz de mümkün.

Başvuru formu aynı zamanda insan kaynaklarında muhafaza edilerek bir sonraki işe alım sürecinde tekrar incelene bilmektedir. Başvuru Yapmak için Fırat Edaş İş Başvuru Formu tıklayın. Açılan Sayfada isim-soyisim vs bilgileri doldurarak Askerlik durumunuzu Eğitim seviyenizi ve yaşadığınız il-ilçeyi seçin. Başvuru bilgileri kısmındaki Meslek bilgilerinizi çalışmak istediğiniz departmanı Pozisyon seviyesini ve çalışmak istediğiniz şirketi yazarak ”başvuru formunu gönder” düğmesine tıklayarak başvurunuzu Fırat Edaş insan kaynaklarına iletmiş olacaksınız.

Yazı Kaynağı:  https://www.elemanpersonelalimi.com/firat-edas-personel-alimi/

Yorum Yaz